Magyar Művészeti Akadémia
  • Akadémikusok
    Tagozatok
  • Könyvtár
  • mma.hu
  • mma-tv.hu
  • Súgó
  • Impresszum
  • Adatvédelem
  • Szerzői jogok
  • Hírlevél
  • Kapcsolat
  • magyar English [Beta]
Magyar Művészeti Akadémia
  • Akadémikusok
  • Könyvtár
  • mma.hu
  • mma-tv.hu
  • Súgó
  • magyar English [Beta]

format.option.empty_header
13811
MMA7055

 
Galéria >
 

Életrajz

Életrajz

Csíkszentmihályi Róbert
Kossuth-díjas szobrászművész, a Nemzet Művésze
Budapest, 1940. január 5.
Az MMA rendes tagja (2013–)
Képzőművészeti Tagozat


Tovább...

Életrajz

  • Életrajz
  • Díjak

Miután Csíkszentmihályi Róbert nagyapja fiumei magyar konzul volt, a családnak szoros itáliai kötődései vannak: a művész édesanyja olasz származású, aki budapesti születésű gyermekeivel – miután az édesapát a második világháborút követő években a Szovjetúnióba hurcolták – visszatért a tengerparti városba, és évekig itt éltek. Az 1940-ben Budapesten született Csíkszentmihályi Róbert már gyermekkorában nagy érdeklődést tanúsított a rajzolás és a festés iránt, így a meghatározó szakköri felkészülést követően 1954-ben a budapesti Török Pál utcai Képzőművészeti Gimnáziumban kezdte meg művészeti tanulmányait, majd két év után – mialatt díszítőszobrászati munkákat végzett – folytathatta stúdiumait a Képzőművészeti Főiskolán. Már a Török Pál utcai iskolában magával ragadta Somogyi József munkássága, majd a főiskolán – noha Pátzay Pál és Szabó Iván volt a mestere – Borsos Miklós és Medgyessy Ferenc művészetének bűvkörébe került, és meghatározó volt számára Barcsay Jenő egyénisége és alkotói magatartása. Még főiskolásként kezdte felépíteni szentendrei műtermes házát, ahol tanulmányainak lezárása óta él és dolgozik. Kezdetben, 1965 és 1975 között művészpedagógusként is tevékenykedett, majd 1975 óta önálló művészként dolgozott és dolgozik.

1965-ben házasságot kötött Sághy Évával. Négy gyermekük született: Réka (1966), Berta (1967), Sára (1969) és Márton (1974), akik felnőve ugyancsak a művész-pályát választották: Réka és Sára textilművész, Berta grafikusművész, Márton fotóművész lett. (Munkásságukról közösen a 2006-ban a budapesti Hegyvidék Galériéban rendezett családi kiállításon adtak számot.)

Csíkszentmihályi Róbert pályakezdése óta rendszeres résztvevő a magyar művészet különböző fórumain: műveit rendszeresen közönség elé tárta önálló kiállításain és a művésztársaival közösen rendezett tárlatokon, folyamatosan jelen volt az országos seregszemléken és a külföldön rendezett magyar művészeti bemutatók, szobrászati és éremművészeti kollekciók anyagában is szerepeltek alkotásai. Meghívottként számos monumentális köztéri mű megvalósítását célzó pályázat résztvevője volt, sok állandó nyilvánosság igényével megvalósított mű megalkotásának lehetőségét nyerte el pályázat útján, illetve kapta meg egyenes megbízás keretében. Sokoldalú, a szobrászat minden területén otthonosan mozgó, gazdag munkásságot teremtő szobrász, akinek történelmi emlékművei, emlékszobrai, díszítő jellegű alkotásai, díszkútjai a hazai és külföldi városok közterein, középületeiben lelhetők fel, s számos domborműves emléktáblát, valamint síremléket is készített az elmúlt öt évtizedben. A megrendelői, a monumentális szférán túl autonóm művészi programját a kisplasztikák, a kisszobrok és az éremművészet terén valósíthatta meg. Plasztikái tematikailag illetve formailag egymástól jól elkülönülő műcsoportokat, sorozatokat alkotnak: így az egyedülálló alakok idoljai, a páros figura-kompozíciók, az órák, az állatábrázolások, majd az emberi vonásokat hordozó állat-megjelenítések a kiemelkedő, jellegzetes, karakteresen önálló arculatú Csíkszentmihályi-szoboregyüttesek.

A szobrászi munkásság mellett Csíkszentmihályi Róbert tevékeny résztvevője a művészeti életnek, illetve a szobrász-szakmának is: aktívan részt vesz a szentendrei művészet mindennapjaiban, számos művésztársaság, művészközösség tagjaként (Magyar Szobrász Társaság, Szinyei Merse Pál Társaság, Magyar Művészeti Műhely, Unicornis Csoport) vállal szerepet, és szakértőként évtizedek óta közreműködik zsűrikben, pályázati bíráló bizottságokban. 

Az életrajzot összeállította: Wehner Tibor [2015]

__________________

Életrajzi adatok
Budapest, 1940. január 5. 

Tanulmányok
1954–1958: Képző- és Iparművészeti Gimnázium, Budapest
1960–1965: Magyar Képzőművészeti Főiskola (mesterei: Pátzay Pál, Szabó Iván)

Oktatói tevékenység
1965–1967: általános iskolai rajztanár, Vác-Deákvár; budapesti Kirakatrendező Iskola, rajz-művészettörténet tanár 
1967–1975: Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola (Budapest), tanár
1971–1972: zebegényi Szőnyi István Képzőművészeti Szabadiskola, tanár
 

Művészeti szervezeti tagság
1969–: A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége
1965–: Magyar Népköztársaság Művészeti Alapja (később Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete)
1963–: Magyar Szobrász Társaság
1977–1981: Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Szobrász Szakosztály titkára
1992–: Szinyei Merse Pál Társaság

1997–: Magyar Művészeti Műhely
2002–: Unicornis Csoport
2013–: Magyar Művészeti Akadémia, rendes tag

Munkásság

Munkásság

A 20. század utolsó harmadában, az új évezred első két évtizedében bontakozott ki Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész munkássága, amely összetett, sokrétű, a szobrászat minden területét és ágazatát, megannyi műformáját és műfaját, csaknem minden anyagmegmunkálás-módját és technikáját felölelő életműként áll előttünk.;
Tovább...

Munkásság

  • Pályakép
  • Művek
  • Kiállítások

Wehner Tibor: Realitások, sejtelmek – Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész munkássága

A 20. század utolsó harmadában, az új évezred első két évtizedében bontakozott ki Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész munkássága, amely összetett, sokrétű, a szobrászat minden területét és ágazatát, megannyi műformáját és műfaját, csaknem minden anyagmegmunkálás-módját és technikáját felölelő életműként áll előttünk. A múlt század hatvanas éveinek közepe óta épülő oeuvre művei a kezdetektől napjainkig jelen vannak a magyar művészet hazai és külföldi kiállítási fórumain, számos kompozíciója gazdagítja a rangos hazai és külföldi köz- és magángyűjtemények anyagát, és megannyi alkotása lelt otthonra – ugyancsak idehaza és a határokon túl is – a köztereken és a középületekben. Csíkszentmihályi Róbert művészetében azonos súllyal jelenik meg a tradicionális kisplasztikák és az ún. kisszobrok, kiállítási plasztikák, az érmek és plakettek, a megbízásra készített monumentális emlékművek, emlékszobrok, díszítő plasztikák, díszkutak, valamint a síremlékek és az épületekhez kötődő emlékjelek (domborművek, domborműves emléktáblák) megalkotása. A „világi" művek mellett fontosak a szakrális, az egyházi épületekbe, a templomokba vagy közvetlen környezetükbe komponált és került kompozíciói. Egyes alkotóperiódusaiban a különböző fafajták megmunkálása, majd a kövek megfaragása, máskor a mintázott plasztikák bronzba öntése domináns tevékenységében. Művészetének meghatározó sajátossága az anyagszerűség, az adott anyag megmunkálásának adekvát volta, a kivitel precizitása és eleganciája. Tematikailag illetve stilisztikailag a szobrászat klasszikus meghatározása alkalmazható szobrászati világára, amely szerint ez a művészeti ágazat a képzőművészet egyik legősibb, azon ága, amely többnyire az emberi vagy az állati testet ábrázolja szilárd anyagokba foglalva, három dimenzióban. Valóban: az egy-egy tárgycsoportot (például órák) feldolgozó műsorozat mellett Csíkszentmihályi Róbert csaknem minden művében az emberalak, vagy az állati lény, az állati test jelenik meg a realista szemléletű megformálás vagy a stilizáció különböző fokozatai által árnyalt megjelenítésben, s alkotói szemléletében a művész a figurativitás határait sohasem lépi át: a legelvontabb munkája is őrzi a valóságra utaló emlékszerű utalásokat, a természetre vonatkoztató jellegzetes vonásokat, motívumokat.

Csíkszentmihályi Róbert pályája a természet lényeit megragadó domborművekkel és kisplasztikákkal indul, amelyek közül kiemelkedő jelentőségű a Bociölő (1963), a Fekvő bika (1965), az Ős (1968), a Mítosz (1970) és a Csiga bemutatása (1973) című kompozíció. A bensőséges hangulatú, esetenként expresszív érzelmekkel áthatott, mészkőbe faragott kompozíciókat mintegy megkoronázta a Dániába került, öntöttvas Utolsó szarvas emlékműve (1970) című munka. A kisplasztikák és kisszobrok megalkotása mellett a hetvenes évektől egyre több köztéri megbízást teljesít (Herman Ottó-emlékkút, Budapest, 1974; Felszabadulási emlékmű, Szentendre, 1975; a vatikáni Magyar Kápolna domborművei, 1980), s ebbéli munkálkodását mindvégig aktív éremművészeti alkotótevékenység kíséri. A nyolcvanas évektől megjelennek művészetében a stilizált, egyedülálló, felmagasodó, a részletezést kerülő, nagy, sima palástokkal övezett figurákat megjelenítő, mészkő és márvány idol-szobrok, amelyek közül több köztérre is kerül (Zene, Budapest, 1981), s amelyeknek később bronz-változatai is készülnek (Gépember, 1988). Egymással szoros tematikai és formai kapcsolat jellemzi az összefüggő műcsoportok alkotásait: a hetvenes évek második felétől a nyolcvanas évtized közepéig készül Idő-sorozat kompozícióit, s az óra-parafrázisokat követően, a nyolcvanas évek második felében megszületett kétfigurás kisbronzok együttesét. Míg az óra-sorozat a meditáció, a merengés, a mozdulatlanság állapotát sugallja, s a végtelen idő-folyamban való elmerülés lehetőségeit teremti meg a szemlélőnek, a kétfigurás kompozíciók a mozgalmas akciók terepe: a mozgásban, furcsa testhelyzetekben megragadott, egymással mindig szoros kapcsolatban lévő, egymásrautaltságukban megragadott két alak az ember és a világa között feszülő konfliktusok, a magatartásmódok, a cselekvési lehetőségek kutatásának gyújtópontja.

A kilencvenes évektől megalkotott kisplasztika-termés legfontosabb műcsoportjaként a bronzba öntött, fába és gránitba faragott állatember-szobrokat, az apokrif lények műegyüttesét minősíthetjük, amelyek közül néhány kompozíciónak elkészült nagyméretű változata is (Atléta, 1998). Ez a műsorozat egyedülálló művészeti jelenség a jelenkori magyar szobrászatban: az abszurd, ironikus, groteszk szemlélet, a szürrealisztikus látásmód, az emberi karakterrel felruházott, emberi tulajdonságokat hordozó és tükröztető állat-egyéniségek sora a korszak tipikus figuráit, jellemeit állítja elénk, magatartásmódjait modellezi. A szárnyas-nőalak, a vaddisznó-férfi, az őzgida-leány, a menyét-nőstény pontosan annyira állat, mint amennyire ember is: az emberi és állati vonásokat, tulajdonságokat egymással villódzón, a sajátságokat sejtelmesen összemosón, leleményes plasztikai szintézissel interpretálják ezek a munkák. Hann Ferenc állapította meg ezekről az alkotásokról: „Csíkszentmihályit – tekintve, hogy par excellence szobrász – e művek születésénél azért az anatómia érdekelte leginkább. Nevezetesen az izgatta, hogy az állati test felépítése (még a madáré is) milyen közel áll az emberhez, s vajon mi történne, ha az eltérő formákban nem a különbözőséget, hanem a hasonlóságot keresi."

A megrendelésre komponált alkalmi- és emlékérmek és az autonóm művészérmek kettőssége jellemzi Csíkszentmihályi Róbert öt évtizedet átfogó éremművészeti munkásságát, de a minőség, a művészi lelemény ezen a területen is egységet alkot a két, eltérő indíttatású műforma között. Éremművészként is a hagyomány őrzője és a klasszikus eszmények szellemében történő műalakítás megújítója: tiszteletben tartja a kör-, illetve a korong-formát, de meg is változtatja azt, egységes alapként kezeli az érem-felületet, de esetenként áttöri azt, és a magas dombormű gyakran plasztikává emelkedik. Pontosan határozta meg L. Kovásznai Viktória művészettörténész a modern magyar éremművészetet áttekintő összefoglalásában: „Csíkszentmiháliy Róbert sajátos úton jár. Miközben kötődik az érem műfajának klasszikus törvényeihez, elkerüli a zsánert. Kevés eszközt felvonultató, szűkszavú modorában erőteljesebben érvényesül világlátása: az ember és természet kapcsolatának újszerű élménye, új problémái. Nála jelentkezik legerősebben az egyéni szimbolika megteremtésének igénye, és ezt a szimbolikát, a közérthetőség érdekében, a hagyományos rendszerek metodikájára  építi." Az egyoldalas és a kétoldalas érmek, az önálló műként megformált és a sorozatként megszületett munkák közül számos mű méltán vált a XX. századi magyar éremművészet korszakjelző, megkerülhetetlen alkotásává (Ősi hangok-sorozat, 1970; Homo Solitarius-sorozat, 1979;  Futás-sorozat, 1982).

A művész stilisztikai és tematikai vonzódásai, a művészetét meghatározó gondolati vonatkozások, tartalmi és formai jegyek vizsgálata kapcsán elmondható, hogy Csíkszentmihályi Róbert életművével a magyar – és egyetemes – szobrászat klasszikus értékeket éltető tradíciójához kapcsolódott: a plasztikai archetípusoktól nem szakadt el, de ugyanakkor a modernitás szellemisége, a korszerűségre törő formarend határozta, határozza meg munkásságát. Nem tett mást, mint nagy elődei: a hagyományos anyagokat megmunkálva, a tradicionális technikákat alkalmazva, egyéni invencióit megfogalmazva alkotta meg a kor kihívásaira a szimbolikus és metaforikus szférákban reflektáló szobrait – mint közvetlen, nagy elődei: Medgyessy Ferenc, Ferenczy Béni, Borsos Miklós. 2010-ben, a művész 70. születésnapján, a szentendrei MűvészetMalomban rendezett gyűjteményes tárlat egyik kulcsfontosságú, új műveként került közönség elé a Mind elmegyünk (2010) című sokalakos kisbronz, amely egy lendületes léptekkel egy irányba vonuló, különböző tárgyakat cipelő embercsoportot jelenít meg. E mű formailag is rendkívül izgalmas kompozíció, de természetesen – mint minden Csíkszentmihályi-mű – metaforikus magasságokba emelkedő művészi összegzés is: az élet, a létezés legmélyebb problémaköreit faggatja, az ember helyét keresi az ember mind zűrzavarosabb, 20–21. századi világában.

   

Művek közgyűjteményekben

Athén (Görögország), Skironio Múzeum
Baja, Türr István Múzeum
Banja Luka (Bosznia-Hercegovina), Városi Múzeum
Budapest, Fővárosi Képtár Kiscelli Múzeum
Budapest, KOGART Kortárs Művészeti Gyűjtemény
Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
Budapest, Magyar Nemzeti Múzeum
Budapest, Petőfi Irodalmi Múzeum
Debrecen, Déri Múzeum
Drezda (Németország), Münzkabinet
Dunaszerdahely, Kortárs Magyar Galéria
Esztergom, Keresztény Múzeum
Firenze (Olaszország), Casa Buonnaroti
Kecskemét, Technika Háza
Krakkó (Lengyelország), Nemzeti Múzeum
London, British Museum
Megara és Kifissia (Görögország), Skironio Museum Polychronopoulos
Miskolc, Herman Ottó Múzeum
Pécs, Janus Pannonius Múzeum
Ráckeve, Városi Képtár
Ravenna (Olaszország), Centro Dantesco
Sopron, Soproni Múzeum
Szentendre, Ferenczy Múzeum
Székesfehérvár, Szent István Király Múzeum
Székesfehérvár, Városi Képtár–Deák Gyűjtemény
Szombathely, Szombathelyi Képtár
Venray (Hollandia), Odapark
Wrocław (Lengyelország), Muzeum Sztuki Medalienskiej

Közösségi megbízásra és magán megrendelésre készített művek

1967 Vác, Petőfi Sándor Általános Iskola, Petőfi Sándor – gipsz, 70 cm
1968 Békés, Városháza, Anya gyermekével – bronz, 220 cm (1997-ben áthelyezve a Gyermekgyógyászati  Rendelő elé)
1969 Tiszadob, Gyermekváros, Vadkan – mészkő, 160 cm
1970 Verdinborg (Dánia), Szakszervezeti Üdülő, Az utolsó szarvas emlékműve – öntöttvas,  106 cm
1971 Siklós, Vár, Batthyány Kázmér – mészkő, 250 cm
1973 Szentendre, Katonai Akadémia, Kossuth Lajos – mészkő, 70 cm
1974 Budapest XII., Farkasréti temető, Jankovich Ferenc-síremlék – mészkő, 190 cm
1974 Budapest I., Vérmező, Herman Ottó-emlékkút – mészkő, 140x300x250 cm
1974 Budapest V., Harmincad utca 1., Harmincad utca – bronz dombormű, 80x50x20 cm
1974 Budapest VIII., Légszesz utca 1., Légszesz utca – mészkő dombormű, 110x65x10 cm
1974 Dunaújváros, Szoborpark, Háború – öntöttvas, 255 cm
1975 Szentendre, Ady Endre út, Felszabadulási emlékmű – mészkő, 430 cm
1975 Kecskemét, Fásítási emlékkő – mészkő, 190x270x130 cm
1976 Székesfehérvár, Május 1 tér, A látomás tehene-kútfigura – mészkő, 160 cm
1977 Budapest VII., Madách tér, Madách Kamara Színház, Madách Imre – mészkő, 40 cm
1977 Vác, Bartók Béla Zeneiskola, Zene – körtefa, 180x100 cm
1978 Nagykáta, Telefongyár, Távközlés – bronz, 70x160 cm (elpusztult)
1979 Mátészalka, Fő tér, díszkút – mészkő, 200 cm
1980 Tatabánya, Dózsa György út, Kollégium, Napórás kút – mészkő, 90x140 cm
1980 Róma, Szent Péter Bazilika altemploma, Magyarok Nagyasszonya Kápolna, Boldog
         Erzsébet Szűz; Boldog Dominici János; Boldog Hedvig – mészkő domborművek,  100x100 cm; 100x80 cm; 100x80 cm
1981 Budapest XI., Etele út, Számítástechnikai Oktatási Központ, Plasztika medencében –  mészkő, 120 cm
1981 Kiskőrös, Művelődési Ház, Petőfi – bronz dombormű, 12 m²
1982 Budapest I., Gellérthegy, Víztározó, Hullámok – mészkő dombormű, 400x650 cm
1982 Budapest II., Mártírok útja–Rómer Flóris utca, Szarvas – mészkő, 57x106x50 cm
1983 Budapest XII., Farkasréti temető, Őri Ambrusné Opauszki Anna-síremlék – mészkő, 200 cm
1983 Budapest IX., Kálvin tér–Ráday utca, Zene – mészkő, 240 cm (1994-ben lebontva, 2000-ben áthelyezve IX., Tűzoltó utca)
1983 Vác, Radnóti Miklós Általános Iskola, Radnóti Miklós – bronz, 38 cm
1984 Budapest XII., Farkasréti temető, Végh György-síremlék – mészkő, 20x200x100 cm
1984 Bischofsheim (Német Szövetségi Köztársaság), Bevásárlóközpont, Szobor őzbakkal – mészkő, 290 cm
1984 Budapest I., Batthyány tér, Szent Anna templom, A Szent Anna templom oltárának
         domborművei, A jerikói vak; Krisztus és Tamás; Az emmauszi tanítványok – bronz, 80x150 cm; 80x150 cm; 60x80 cm
1984 Budapest XI., Budaörsi út, Eötvös Lóránd Tudományegyetem Kollégiuma, Kőrösi Csoma Sándor – bronz dombormű, 50x100 cm
1984 Szentendre, Köztemető, Ilosvai Varga István-síremlék – mészkő, 20x200x100 cm
1984 Budapest IX., Boráros tér, Dohánybolt-cégér – bronz, 200x50 cm
1985 Budapest I., Logodi utca–Tábor utca, Tűzszerész emlékmű – mészkő, 600x1000x1200 cm
1985 Balatonboglár, Legény – mészkő, 195 cm
1985 Leányfalu, Római katolikus templom, Puszta Sándor-emléktábla – márvány, bronz, 23x17 cm
1986 Szentendre, Áprily tér, Ferences Gimnázium, Szent Ferenc – mészkő, 210 cm
1986 Szolnok, Hetényi Gyula Kórház, térelválasztó plasztika – festett fa, 260x270x50 cm
1988 Ábrahámhegy, Szent László templom, Kálvária – bronz dombormű, 14 x 50x80 cm
1988 Sárospatak, temető, Cs. Szabó László-síremlék – mészkő, 200 cm
1989 Kismaros, Római katolikus templom, Krisztus – mahagóni fa, 240 cm
1989 Budapest XXI., Szent Imre tér, Árvízi emléktábla – bronz, 118x68 cm
1989 Badacsony, temető, Káldy Ferenc-síremléktábla – bronz dombormű, 55x25 cm
1989 Budapest XII., Farkasréti temető, Berki Géza-síremlék – mészkő, 120 cm
1990 Budapest VIII., Mező Imre úti temető, Barcsay Jenő-síremlék – fekete gránit, aranyozott bronz, 200x100 cm
1990 Magyaregregy, Lászlóffy Woldemár-emlékoszlop – mészkő, bronz, 200 cm
1992 Jászszentandrás, II. világháborús emlékmű – mészkő, 400 cm
1992 Tatabánya, temető, Slíz Miklós-síremlék – mészkő, 200 cm
1992 Budapest XXI., Csepel Művek, Weiss Manfréd-emléktábla – bronz dombormű, 70x130 cm
1993 Budapest, Hadtörténeti Intézet, A Magyar Királyi Második Honvédhadsereg – bronz dombormű, 96x157 cm
1993 Budapest V., Szabadság tér, Inter-Európa Bank, Európa elrablása – bronz, 185 cm
1994 Budapest V., Városház utca, Vármegyeháza, Kossuth-emléktábla – bronz, márvány, 145x85 cm
1994 Tata, Váralja utca, II. világháborús emlékmű – mészkő, 400 cm
1995 Letkés, Római katolikus templom, Szent László – bronz dombormű, 36x100 cm
1995 Biatorbágy, II. világháborús emlékmű – mészkő, 390 cm
1995 Budapest, ERU-Hungária Kft, Fali plasztika vízfolyással – márvány, 260x130 cm
1996 Budapest II., Pasaréti Páduai Szent Antal templom, Szent József a gyermek Jézussal –  mészkő, 175 cm
1996 Budapest V., Városház utca, Vármegyeháza, Honfoglalási emléktábla – vörösmárvány, 105x60 cm
1996 Valkenswaard (Hollandia), Biztosító iroda, Hasadt figura – bronz, 207 cm
1996 Valkenswaard (Hollandia), Jan van Eden Művek, Gépember – bronz, 238 cm
1996 Budapest XII., Farkasréti temető, Gyöngyössy Imre-síremlék – márvány, 190 cm
1997 Baja, Petőfi Sándor utca 19., Református parókia, Fülep Lajos-emléktábla – bronz dombormű, 110x70 cm
1997 Szentendre, Kálvária-domb, Háború (Hősi emlékmű) – öntöttvas, kő, 255 cm; 225 cm
1998 Gödöllő, II. világháborús emlékmű – mészkő, 160x620 cm
1998 Budapest V., Március 15 tér, Budapest a Duna gyöngye (Pest-Buda egyesítésének 125. évfordulójára) –  mészkő, 460 cm
1998 Budapest XXI., Csepeli Kórház, Weiss Manfréd-emléktábla – bronz, 100x60 cm
1999 Szentendre, Péter-Pál templom, Szent Péter és Szent Pál – vörösmárvány dombormű, 120x70 cm
1999 Szentendre, Péter-Pál templom, Kálvária-sorozat – gipsz, különböző méretek 
1999 Róma, Gianicolo, Türr István – márvány, travertin, 70 cm; 130 cm
2000 Róma, Via Giulia, Magyar Akadémia, Klebelsberg-emléktábla – mészkő, 120x90 cm
2000 Nápoly, Posilippo (Olaszország), Via Nicola Ricciardi, Márai Sándor-emléktábla –  mészkő, 60x90 cm
2000 Salerno (Olaszország), Márai Sándor-emléktábla – mészkő, 60x90 cm
2000 Pilisszentkereszt, III. Béla – mészkő, 270 cm
2000 Budapest V., Kossuth Lajos tér, Mezőgazdasági Minisztérium-árkád, Okályi Iván -emléktábla – bronz,100x72 cm
2000 Baja, Türr István Múzeum, Oltványi Imre-emléktábla – bronz, 30x24 cm
2000 Szekszárd, Szent István tér, 1956-os emlékmű – bronz, mészkő, 350 cm
2001 Baja, Alsó-Dunavölgyi Vízügyi Igazgatóság, Türr István – mészkő, travertin, 70 cm; 130 cm
2001 Noto (Olaszország), Palazzo Ducesio, Petőfi – mészkő, 190 cm (2013-ban áthelyezve a Via Nicolacin álló Principe di Villadorata Könyvtárba)
2001 Róma, Via de Cestari, 1956-os emléktábla – mészkő, 70x100 cm
2001 Szentendre, Péter-Pál templom, Szent Máté evangélista; Szent Márk evangélista; Szent Lukács evangélista; Szent János evangélista – mészkő, Ø 20 cm
2002 Vác, Madách Imre Művelődési Központ, Kossuth Lajos-emléktábla – bronz, kő,  50x35 cm
2002 Budapest VIII., Fiumei úti temető, Rideg Gábor-síremlék – mészkő, 210 cm
2002 Pistoia (Olaszország), Dunyov István-emléktábla – mészkő, 60x110 cm
2002 Velence, San Marco, Calle dell'Ascension, Ala Napoleonica, Winkler Lajos-emléktábla  – bronz, kő, szürke márvány, 65x70 cm; 185x118 cm
2003 Budapest XI., Ménesi út, Kertészeti Egyetem Arborétuma, Ormos Imre – mészkő,  65 cm
2003 Baja, Nagy István Képtár, Rudnay Gyula-emléktábla – mészkő, bronz dombormű, 74x57 cm; 29x25 cm
2004 Dorog, Jubileum tér, Szénbányász emlékmű – mészkő, gránit, 180 cm; 120 cm
2004 Budapest X., Bánya utca, Janikovszky Éva Általános Iskola, Janikovszky Éva- emléktábla – bronz, 73x65 cm
2005 Tihany, I. András tér 1., Apátság, A tihanyi Alapítólevél – kvarchomokkő, 82x700x50 cm
2006 Budapest IV., József Attila utca 60., Dr. Szunyoghy János-emléktábla – kő, bronz dombormű, 70x50 cm
2006 Budapest II., Pasaréti út–Radna utca, Németh László – mészkő, 190x105x115 cm
2006 Budapest XI., Műegyetem rakpart, 56-os emlékmű – mészkő, 390 cm
2006 Montreal (Kanada), ICAO-székház, Nemzedékek – bronz, 86 cm
2006 Róma (Olaszország), Via Giulia, Magyar Akadémia, Gerevich Tibor-emléktábla – mészkő dombormű,110x75 cm
2007 Róma (Olaszország), Via Giulia, Magyar Akadémia, Emléktábla a Falconieri-palota felújítására – mészkő dombormű, 147x100 cm
2007 Milano (Olaszország), Cimetero Monumentale, Frigyesy Gusztáv-síremlék – bronz, mészkő, 105x50 cm; 200x96 cm
2007 Szentendre, Péter-Pál utca, Péter-Pál római katolikus templom, Árpádházi Szent Erzsébet – bronz, 60x40 cm
2009 Budapest XII., Farkasréti temető, Lázár Ervin-síremlék – mészkő, 216 cm
2009 Budapest II., Margit körút, Ferences rendház, Szent Ferenc – mészkő, 90x40 cm
2010 Sopron, Soproni Erdészeti Egyetem, Arborétum, Igmándy Zoltán – mészkő, 70 cm
2010 Sopron, Soproni Erdészeti Egyetem, Arborétum, Majer Antal – mészkő, 60 cm
2010 Szentendre, Kovács Margit Múzeum, Art – pirogránit dombormű, 50x50 cm
2011 Kismaros, Római katolikus templom, Szent József – hársfa, 196 cm
2013 Szentendre, Dumtsa Jenő utca, Csobogó – mészkő, kovácsoltvas, 265 cm
2013 Balatonalmádi, Véghelyi Dezső út, Kézfogás Európa Szoborpark, díszkút – mészkő, 220 cm
2013 Budapest VI., Andrássy út-Hősök tere, A biatorbágyi II. világháborús emlékmű figurája – mészkő, 230 cm
2013 Narni (Olaszország), Via di Feronia, Janus Pannonius-emléktábla – mészkő, 130x80 cm

Egyéni kiállítások

1967 Budapest, Eötvös Kollégium (Kósza Sipos Lászlóval)
1967 Szentendre, Papírgyár (Deim Pállal és Kósza Sipos Lászlóval)
1970 Szentendre, Ferenczy Múzeum
1971 Budapest, I. kerületi Művelődési Ház (A TV Galériája)
1971 Hármak, Derecske, Művelődési Ház, Derecske (Asszonyi Tamással és Ligeti Erikával))
1971 Hármak, Balmazújváros, Művelődési Ház (Asszonyi Tamással és Ligeti Erikával)
1971 Hármak, Berettyóújfalu (Asszonyi Tamással és Ligeti Erikával)
1972 Hármak, Debrecen, Déri Múzeum (Asszonyi Tamással és Ligeti Erikával)
1972 Csurgó, Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium
1972 Nagyatád, Fegyveres Erők Klubja
1973 Hármak, Eger, Dobó István Múzeum (Asszonyi Tamással és Ligeti Erikával)
1974 Budapest, Petőfi Irodalmi Múzeum
1974 Zalaegerszeg, Ifjúsági Ház
1974 Hármak, Szeged, Móra Ferenc Múzeum (Asszonyi Tamással és Ligeti Erikával))
1975 Műteremlátogatás helyett…, Szentendre, József Attila Művelődési Központ
1975 Tata, Komárom Megyei Művelődési Központ, Szoborkert
1976 Balassagyarmat, Horváth Endre Galéria
1976 Oroszlány, Művelődési Központ
1977 Dunaújváros, Uitz Terem
1977 Szolnok, Damjanich János Múzeum
1977 Műteremlátogatás helyett…, Szentendre, Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár klubja
1978 Veszprém, Georgi Dimitrov Megyei Művelődési Központ
1979 Szentendre, Lakótelepi Klub
1979 Budapest, Bercsényi Kollégium
1980 Miskolc, Mini Galéria (Deim Pállal)
1980 Nyírbátor, Báthori István Múzeum
1980 Tápiószele, Blaskovich Múzeum
1981 Vác, Madách Imre Művelődési Központ, Madách Galéria
1981 Kiskőrös, Művelődési Központ (Csíkszentmihályi Károllyal)
1982 Budapest, Műcsarnok
1982 Tatabánya, Kernstok Terem
1982 Róma, Magyar Akadémia (Szunyoghy Andrással)
1982 Marino (Olaszország), Palazzo Colonna
1983 Dunakeszi, Iskola Galéria
1983 Szófia (Bulgária), Magyar Intézet
1983 Kjüsztendil (Bulgária)
1983 Plovdiv (Bulgária)
1983 Szob, Börzsöny Múzeum
1983 Mátészalka, Szatmári Múzeum és Főtér
1983 Fehérgyarmat, Móricz Zsigmond Városi-Járási Művelődési Központ
1983 Prága, Magyar Intézet
1984 Boglárlelle, Szoborpark
1984 Szentendre, Szentendrei Képtár
1984 Budapest, Dürer Terem (Gyulai Líviusszal)
1985 München (Német Szövetségi Köztársaság), Hungart Impo Galerie (Bartl Józseffel és Jávor Piroskával)
1985 Art 85 Kunstmesse, Basel (Svájc) (Melocco Miklóssal és Ujházi Péterrel)
1985 Dömös, Művelődési Ház
1986 Budapest, Jókai Klub
1986 Kapuvár, Rábaközi Múzeum
1987 Budapest, MSZMP Pest Megyei Bizottsága Székháza
1987 Nagykőrös, Arany János Művelődési Központ
1987 Dachau (Német Szövetségi Köztársaság), Kunstbetrieb (Dienes Gáborral)
1987 Heidelberg (Német Szövetségi Köztársaság), Galerie Méros (Dienes Gáborral és Nagy Gáborral)
1988 Knokke-Zoute (Belgium), Jipian Art Gallery
1988 Heidelberg (Német Szövetségi Köztársaság), Penta-Hotel
1988 Boglárlelle, Kék és Vörös Kápolna
1989 Budapest, Csepel Galéria
1989 Zalaegerszeg, Városi Hangverseny- és Kiállítóterem
1990 Meppel (Hollandia), Galerie de Jaargetijden (Krajcsovics Évával)
1990 Budapest, Csontváry Terem
1997 Szentendre, Barcsay Iskola Galéria
1997 Szentendre, Gallery Christoff (Nagy Gáborral)
1997 Budapest, Art-X Galéria (Angyal Júliával)
1997 Isaszeg, Klapka György Általános Iskola
1997 Baja, József Attila Művelődési Központ
1997 Építő művészet, Budapest, Vigadó Galéria (Balázs Mihállyal, Somogyi-Soma Lászlóval  és Török Ferenccel)
1997 Építő művészet, Nyíregyháza, Városi Galéria, (Balázs Mihállyal, Somogyi-Soma Lászlóval és Török Ferenccel)
1997 Budapest, Pest Center Galéria (Almásy Aladárral, Kovács Péterrel és Szentgyörgyi Józseffel)
1998 Szolnok, MOL Galéria
1998 Dömös, Művelődési Ház (Szuromi Imrével)
1998 Budapest, Dunaholding-székház
1998 Budapest, Pest Center Galéria (Csorba Simonnal)
1999 Budapest, Budapest Kiállítóterem
1999 Dunakeszi, Gárdonyi Géza Galéria
1999 Budapest XII., Németvölgyi úti Általános Iskola
2000 Szombathely, Savaria Tourist Galéria (Nagy Gáborral)
2000 Róma, Magyar Akadémia
2000 Győr, Városi Könyvtár Galéria
2000 Budapest, West Art Galéria
2001 Kapellen (Belgium), Europa Gallery
2002 Pécs, Művészetek Háza, Martyn Ferenc Tetőtéri Galéria
2002 Balatonlelle, Kapoli Múzeum és Galéria
2003 Metamorfák, Dobogókő, Manréza Spirituális és Kulturális Központ
2004 Budapest, Koller Galéria (Szkok Ivánnal)
2005 Visszatekintés, Budapest, Aulich Art Galéria
2005 Szentendre, Café Rodin
2006 Szentendrei művészportrék, Szentendre, Szentendrei Képtár, Kamaraterem
2006 ~ és gyermekei, Budapest, Hegyvidék Galéria
2006 Szárnyalás, Budapest, RadaR 42
2007 Budapest, Alternatív Közgazdasági Gimnázium
2008 Esztergom, Duna Múzeum, Európai Közép Galéria
2008 Állati fejek, Budapest, Ráday Galéria
2009 Mohács, Kossuth Mozi Kamaraterme
2010 CSR LXX, Szentendre, MűvészetMalom
2011 Zágráb (Horvátország), Galerija Vladimir Bužančić (Szakács Imrével)
2011 Mátészalka, Szatmári Múzeum
2012 Létközhelyek, Leányfalu, Aba-Novák Galéria
2012 Balassagyarmat, Horváth Endre Galéria
2012 Szentendre, Lakástárlat
2013 Tájolás, Budapest, Kiskép Galéria (Szunyogh Lászlóval)
2013 Verőce, Ferenczy Múzeum – Gorka Kerámia Kiállítás

Fontosabb csoportos kiállítások

1965-1969 XII–XVI. Vásárhelyi Őszi Tárlat, Hódmezővásárhely, Tornyai János Múzeum
1967 I. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1967 Pest megyei művészek kiállítása, Vác, Városi Kiállítóterem
1968 Szobrász tanárok, Budapest, Ferencvárosi Pincetárlat
1968 XI. Magyar Képzőművészeti Kiállítás, Budapest, Műcsarnok
1968 Stúdió '58-68, Fiatal Képzőművészek Stúdiója jubileumi kiállítása, Budapest, Műcsarnok
1968 Dolgozó emberek között, Budapest, Ernst Múzeum
1968 X. Miskolci Országos Képzőművészeti Kiállítás, Miskolc
1968-1971 Pest Megyei Tárlat, Szentendre, Ferenczy Múzeum
1969 II. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1969 Nyári Tárlat, Vác, Új Kiállítóterem
1970 Szentendrei Tárlat, Szentendre, Ferenczy Múzeum
1970 II. Debreceni Országos Nyári Tárlat, Debrecen
1970 Stúdió '70, Fiatal Képzőművészek Stúdiója kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum
1970 Mezőgazdaság a képzőművészetben, Budapest, Mezőgazdasági Múzeum
1970 Új szerzemények, Szentendre, Ferenczy Múzeum
1971 III. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1971 Új művek, Budapest, Műcsarnok
1971 Duna Műhely '71, Vác, Városi Kiállítóterem
1971 Bartók a képzőművészetben, Budapest, Fészek Klub
1971 Benkő Ferenc képzőművészeti gyűjteménye, Debrecen, Déri Múzeum
1971 Ipar-művészet, Fiatal szentendrei képzőművészek, Szentendre, BVM Szentendrei Gyára
1971 Madarski Likovni Umjeticni Banjaluci, Banja Luka (Jugoszlávia), Umjetnička Galerija
1971 Grafica e bronzetti ungheresi, Nápoly (Olaszország), Villa Pignatelli
1972 Stúdió '72, Fiatal Képzőművészek Stúdiója kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum
1972 Fiatal Képzőművészek Stúdiója, Budapest, Ernst Múzeum
1972 Dózsa György Emlékkiállítás, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1972 Szegedi Nyári Tárlat, Szeged, Móra Ferenc Múzeum
1972 III. Debreceni Országos Nyári Tárlat, Debrecen, Déri Múzeum
1972 VI. Balatoni Nyári Tárlat, Keszthely, Helikon Kastélymúzeum
1972 Stúdió Galéria – nyitó kiállítás, Budapest
1972 Környezetünk, Budapest, TIT Stúdió
1973 Budapest és az éremművészet, Budapest, Magyar Nemzeti Múzeum
1973 XV. FIDEM kiállítás, Helsinki (Finnország)
1974 IV. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1974 Stúdió '74, Fiatal Képzőművészek Stúdiója kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum
1974 VI. Szabadtéri Szoborkiállítás, Salgótarján
1974 Prix Renouveau de la Médaille, Versailles-Párizs (Franciaország)
1975 III. Nemzetközi Kisplasztikai Biennále, Budapest, Műcsarnok
1975 Jubileumi képzőművészeti kiállítás, Budapest, Műcsarnok
1975 Köztulajdon 1945-1975, Budapest, Műcsarnok
1975 Mezőgazdaság a képzőművészetben, Budapest, Mezőgazdasági Múzeum
1975 XVI. FIDEM kiállítás, Krakkó (Lengyelország)
1975 II. Biennale Internazionale Dantesca, Ravenna (Olaszország)
1975 Ungarische Gegenwartskunst, Berlin (Német Demokratikus Köztársaság), Neuen Berliner Galerie im Alten Museum
1975 Ungarische Gegenwartskunst, Magdeburg (Német Demokratikus Köztársaság), Kulturhistorisches Museum
1976 Szentendrei művészek, Miskolc, Kossuth Lajos Művelődési Ház
1976 Magyar Éremantológia 1945-1976, Szentendre, Ferenczy Múzeum
1976 Mai magyar grafika és kisplasztika, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1976 Szentendrei művészet, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1976 V. Debreceni Országos Nyári Tárlat, Debrecen, Déri Múzeum
1976 Mai magyar kisplasztika, Debrecen, Művelődési Központ
1976 Szoborpark, Balatonboglár
1976 Pest megyei művészek, Omszk (Szovjetunió)
1977 XVII. FIDEM kiállítás, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1977 I. Országos Érembiennále, Sopron, Liszt Ferenc Múzeum
1977 A szentendrei művészet 50 éve, Szentendre, Szentendrei Képtár
1977 Éremművészet, Budapest, Csontváry Terem
1977 Arcok és Sorsok, I. Portré Biennále, Hatvan
1977 Festmények a pénzeken, pénz a festményeken, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1977 Budai művészek, Budapest, MOM Kultúrház
1977 Október fényei, Pest megyei fiatal művészek, Budapest, MSZMP Pest Megyei Bizottság-székház
1977 Exposicion pintura y arte numismatico de Hungria 1977, Havanna (Kuba), Galerie  Centro de Arte Internacional
1977 XIV. Biennale Middelheim, Antwerpen (Belgium)
1978 Magyar szobrászati kiállítás, Budapest, Műcsarnok
1978 Pest Megyei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1978 Pénzkibocsátás Magyarországon, Budapest, Magyar Nemzeti Bank
1978 VI. Debreceni Országos Nyári Tárlat, Debrecen, Déri Múzeum
1978 Współczesne Medalierstwo Obce, Wrocław (Lengyelország), Muzeum Sztuki Medalierskiej
1978 IV. India Triennálé, Új-Delhi (India), Lalit Kala Akademi
1978 Szabadtéri szoborkiállítás, Berlin (Német Demokratikus Köztársaság), Treptow-park
1979 Szentendrei plasztika, Kőszeg, Jurisics Vár
1979 II. Országos Érembiennále, Sopron, Liszt Ferenc Múzeum
1979 A Magyar Éremgyűjtők Egyesülete kiállítása, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1979 A hódmezővásárhelyi Őszi Tárlatok negyedszázados jubileumi, retrospektív kiállítása,
         Budapest, Műcsarnok
1979 Szentendrei Tárlat '79, Szentendre, Szentendrei Képtár
1979 Seconde Biennale Internationale de Sculpture en Plein Air – Le Jeune Sculpture 1979,
         Megara (Görögország), Skironio Museum Polychronopoulos
1979 Moderna ungerska medaljer, Stockholm (Svédország), Kungl Myntkabinettet
1979 XVIII. FIDEM kiállítás, Lisszabon (Portugália)
1979 Współczesne Medalierstwo Krajów Socjalistíczních ze Zbiorów, Wrocław
         (Lengyelország), Muzeum Sztuki Medalierskiej
1980 A II. Országos Érembiennále díjazottjainak kiállítása, Sopron, Liszt Ferenc Múzeum,Lábasház
1980 Pest Megyei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1980 10. Salgótarjáni Tavaszi Tárlat, Salgótarján, Nógrádi Sándor Múzeum
1980 Miskolci Téli Tárlat, Miskolc, Miskolci Galéria
1980 Kiállítás és aukció a hazai szegényekért, Budapest
1980 A vatikáni Magyar Kápolna – fotókiállítás, Esztergom, Keresztény Múzeum
1980 Moderne ungarsk medaljekunst, Oslo (Norvégia), Universitets Myntkabinett
1979 Współczesne Medalierstwo Wegierskie, Varsó (Lengyelország), Galeria Spolecznego Domu Kultury
1980 Ausstellung der bildenden Künstler aus dem Komitat Pest (Ungarn), Meiningen (Német Demokratikus Köztársaság), Staatliche Museen
1980 Hedendaagse Hongaarse Kunst, Hilversum (Hollandia), Centrum de Vaart-Vaartweg
1981 A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége kiállítása, Szobrászat, Budapest, Budapesti Történeti Múzeum
1981 Szentendrei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1981 VII. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1981 A Műhely Galéria megnyitása, Szentendre, Műhely Galéria
1981 Acélszobrász Alkotótelep 1974-1981, Dunaújváros
1981 Kunst von Szentendre, Bécs (Ausztria), Collegium Hungaricum
1981 Pest megyei művészet, Szófia (Bulgária), Magyar Intézet
1981 Magyar érmészek, Kelet- és Nyugat-Berlin (Német Demokratikus Köztársaság, Német Szövetségi Köztársaság)
1981 III. International Biennale of Sculpture – The New Sculpture 1981, Megara (Görögország), Skironio Museum Polychronopoulos
1981 Hedendaagse Hongaarse Kunst, Vooburg (Hollandia), Museum Swaensteyn
1981 V. Biennale Internationale del Bronzetto Dantesco, Ravenna (Olaszország), Centro Dantesco
1982 Salgótarjáni Tavaszi Tárlat, Salgótarján, Nógrádi Sándor Múzeum
1982 Országos képzőművészeti kiállítás, Budapest, Műcsarnok
1982 Az emberi környezetért, Budapest, Vigadó Galéria
1982 Szentendre művészete, Keszthely, Balatoni Múzeum
1982 Hungart Expo, Budapest
1982 Az érem, Budapest, Vigadó Galéria
1982 Pest Megyei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1982 Magyar éremművészet, Moszkva (Szovjetunió), Puskin Múzeum
1982 Magyar éremművészet, Leningrád (Szovjetunió), Ermitázs
1982 International Exhibition of Sculpture, Piraeus (Görögország)
1982 International Exhibition of Small Sculpture, Megara (Görögország), Skironio Museum Polychronopoulos
1982 Bildende Kunst in Ungarn, Bécs (Ausztria), Kulturfavoriten
1982 Zeitgenössische Bildende Kunst aus Ungarn, Offenburg (Német Szövetségi Köztársaság), Stadthalle
1982 Ungern '82, Södertalje (Svédország), Konsthall
1983 Szentendrei Műhely Galéria, Budapest, Fészek Klub
1983 Új művészetért 1960-1975, Szeged, Bartók Béla Művelődési Központ; Móra Ferenc Múzeum
1983 IV. Országos Érembiennále, Sopron, Liszt Ferenc Múzeum, Lábasház
1983 Új köztéri szobrok (dokumentumkiállítás), Dombóvár
1983 XIII. Szabadtéri Szoborkiállítás, Salgótarján
1983 VIII. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs, Pécsi Galéria
1983 Arcok és Sorsok, Hatvan, Hatvany Lajos Múzeum
1983 Szentendrei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1983 Országos Babits-pályázat, Szekszárd; Esztergom
1983 Művészet ma, Pécs, Pécsi Galéria
1983 VI. Biennale Internationale del Bronzetto Dantesco, Ravenna (Olaszország), Centro Dantesco
1983 Nemzetközi szabadtéri szoborkiállítás, Nicea-Attiki (Görögország)
1983 Szentendre Sanati, Ankara (Törökország), Devlet Resim Heykel Müzesi; Isztambul (Törökország), Güzel Sanatlar Galerisi; Athén (Görögország)
1983 Tendencias de la Escultura Hungara Contemporanea, Madrid (Spanyolország), Salas de la Direccion General de Bellas Artes y Archivos
1983 XIX. FIDEM kiállítás, Firenze (Olaszország), Palazzo Medici-Riccardi
1984 A IV. Országos Érembiennále díjazottainak kiállítása, Sopron, Liszt Ferenc Múzeum, Lábasház
1984 Pest Megyei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1984 The Modern Hungarian Medal, Medals and Anti-Medals, Wolwerhampton (Egyesült
         Királyság), Art Gallery; London (Egyesült Királyság), Goldsmiths Hall; Oxford
         (Egyesült Királyság), Christ Church; Gateshead (Egyesült Királyság), Shipley Art Gallery
1984 Zeitgenössische Ungarische Medaillenkunst, Berlin (Német Demokratikus Köztársaság), Magyar Kultúra Háza
1984 Hungart-Expo éremkiállítás, Baden, Linz, Salzburg (Ausztria)
1984 Kortárs magyar éremművészet, Drezda (Német Demokratikus Köztársaság), Albertinum
1985 40 alkotó év, Budapest, Műcsarnok
1985 A megyei képzőművészeti gyűjtemények 40 éve, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1985 Válogatás negyven év érmeiből, Budapest, Helikon Galéria
1985 40 alkotó év, A Dunakanyar művészei, Visegrád, Salamon-torony
1985 Szentendrei érmek és kisplasztikák, Szentendre, Művésztelepi Galéria
1985 Kunstmesse, Bázel (Svájc)
1985 V. Skironio Biennale, Athén-Kifissia (Görögország)
1985 Kunstausstelung im Schloss Dachau, Dachau (Német Szövetségi Köztársaság),Schloss
1985 V. International Biennal of Sculpture, the Quality of Life, Megara (Görögország),
        Skironio Center, Kifissa és Skironio Museum Polychronopoulos
1985 XX FIDEM kiállítás, Stockholm (Svédország)
1986 Miskolci Téli Tárlat, Miskolc, Miskolci Galéria
1986 Zeitgenössische Kunst aus Ungarn, Tafelbilder und Kleinplastiken aus Szentendre,
         Delmenhorst (Német Demokratikus Köztársaság), Stadtische Galerie Haus Coburg
1986 XIV. Biennale Internazionale del Bronzetto e della Piccola Scultura, Padova (Olaszország), Palazzo della Ragione
1987 A szabadiskola művésztanárainak kiállítása, Zebegény, Szőnyi István Emlékmúzeum
1987 Szentendrei érmészek, Delmenhorst (Német Szövetségi Köztársaság), Oldenburgi Bank;  Utrecht (Hollandia)
1987 Kunst-Ausstellung, Fredenbeck (Német Szövetségi Köztársaság), Galerie Alte  Wassermühle
1987 7 Mostra d'Arte e Antiquariato, Bolzano (Olaszország), Palazzo della Fiera
1988 A rák ellen, Budapest, Vigadó Galéria
1988 A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Tavaszi Tárlata, Budapest, Műcsarnok
1988 Bartók a képzőművészetben, Budapest, Vigadó Galéria
1988 Pest Megyei Tárlat, Szentendre, Szentendrei Képtár
1988 A Debreceni Országos Nyári Tárlatok retrospektív kiállítása, Debrecen, Kossuth Lajos Tudományegyetem
1988 Artefiera, Bologna (Olaszország)
1988 Kunstmesse, Bázel (Svájc)
1988 1St International Biennale of Unique Medal, Varsó (Lengyelország), Galeria Zwiazku  Artistów Rzezbiarzy
1988 Arte Hungaro Contemporaneo, Gran Canaria (Kanári-szigetek), Sala San Antonio Abad
1989 Művészet a közlekedésben, közlekedés a művészetben, Budapest, Közlekedési Múzeum
1989 Magyar művészek, Güglingen (Német Szövetségi Köztársaság), Galerie Blackholm
1990 A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Éremszakosztályának kiállítása, Budapest, Árkád Galéria
1990 Det Nya Ungerns, Ystad (Svédország), Kulturcentrum Marsvinsholm
1991 Advenienti Salutem, Esztergom, Esztergomi Vármúzeum
1991 Széchenyi István emlékkiállítás, Pápa, Jókai Mór Városi Könyvtár
1991 Klagenfurter Messe, Klagenfurt (Ausztria)
1991 A szentendrei Műhely Galéria kiállítása, Edmonton (Kanada)
1992 Repülés-szárnyalás, Budapest, Közlekedési Múzeum
1992 Figuralitás és korszerűség, Sopron, Megyeháza
1992 Zu Gast in Geesthacht Zeitgenössische Kunst aus Ungarn, Geesthacht (Németország), Krügersches Haus
1992 Hamburg Messe, Hamburg (Németország)
1993 Új szerzemények, Válogatás a szentendrei Ferenczy Múzeum gyűjteményéből, Budapest, Budatétényi Galéria
1993 A szentendrei Műhely Galéria Egyesület kiállítása, Szentendre, Szentendrei Képtár
1994 30x30, Kollektív tavaszi kiállítás, Szentendre, Műhely Galéria
1993 A T-Art kortárs gyűjtemény új szerzeményei, Budapest, T-Art Műteremgaléria
1993 A szentendrei Malom Alapítvány kiállítása, Wertheim (Németország), Historisches Museum
1993 Katzemberger Quatember, Kapelln (Ausztria)
1993 11 hungarian comtemporary artists exhibition, Szöul (Korea), Gallery Artbeam
1993 Europ'Art, Salon International des Galeries d'Art Actuel, Genf (Svájc), Palexpo
1993 Auswahl aus ders zeitgenössisches sammlung des Ferenczy Museums in Szentendre, Böblingen (Németország), Galerie Contact
1994 A Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Budapest, Vigadó Galéria
1994 Érmek és majdnem-érmek Szentendréről, Szentendre, Szentendrei Képtár
1994 Kisszobor '94, Budapest, Vigadó Galéria
1994 A zene a magyar éremművészetben 1898-1993, Budapest, Zenetörténeti Múzeum
1994 Kunst aus Ungarn, Burgwedel (Németország), Art Club
1995 Névjegy-érem kiállítás, Budapest OTP Bank Galéria
1995 Helyzetkép, Magyar szobrászat, Budapest, Műcsarnok
1995 Magyar művészek kiállítása, Budapest, Brit Nagykövetség
1995 XIV. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs, Pécsi Galéria
1995 Műhely Galéria, Szentendre, Budapest, Vigadó Galéria
1995 A Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Szeged, Móra Ferenc Múzeum
1995 Szentendrei szobrászok, Szentendre, Erdész Galéria
1995 Az Izbégi Gyermekekért Alapítvány javára, Szentendre, Szentendrei Képtár
1995 A Budai Képzőművészeti Szabadiskola 45 éves jubileumi kiállítása, Budapest, Jókai Klub; Szeged, Művelődési Ház
1995 Moderne Skulpturen aus Ländern der Ehemalingen Monarchie, Markt Piesting (Ausztria), Alte Hammerschmiede
1996 Fej vagy írás, Budapest, Polgári Bank
1996 43. Vásárhelyi Őszi Tárlat, Hódmezővásárhely, Tornyai János Múzeum
1996 Spanyolország a kortárs magyar képzőművészek szemével, Budapest, Hotel Mercure Korona
1996 Ungarische Kunst der Gegenwart, Ostbevern (Németország), Sshloss Loburg
1996 De Stenen Poort, szimpozion és kiállítás, Borkel en Schaft (Hollandia)
1996 5 művész, Geldrop (Hollandia), Galerie Covalenco
1997 Magyar Szalon 1997, Budapest, Műcsarnok
1997 A nő. A Magyar Szobrász Társaság kiállítása, Budapest, Vigadó Galéria
1997 Szimbiózis, Budapest, Pest Center Galéria
1997 Határesetek. Az érem harmadik oldala, Budapest, Budapest Kiállítóterem
1997 Budai művészek, Budapest, MOM Kultúrház
1997 Mester és tanítványai, In memoriam Somogyi József, Budapest, Hadtörténeti Múzeum
1997 Szobrok. A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Szobrász Szakosztályának kiállítása, Budapest, Pataky Művelődési Központ
1997 A Házat-hazát Alapítvány jótékonysági kiállítása, Budapest
1997 Művészkonyha, Szentendre, Erdész Galéria
1997 25 év a Hatvani Galériában, Hatvan, Hatvani Galéria
1997 A Magyar Művészeti Műhely kiállítása, Szolnok, Szolnoki Galéria; Sopron, Liszt Ferenc Művelődési Központ; Szentes, Szentesi Galéria
1997 A Szőnyi István Szabadiskola, Verőce; Vác
1997 6 Ungarische Künstler, Dortmund (Németország), Galerie Signal
1998 Ne vakolj freskóra!, Budapest, Aba-Novák-villa
1998 Szabó Iván és növendékei, Budapest, Vigadó Galéria
1998 Kiállítás vakoknak, Budapest, Vakok Intézete
1998 Karácsonyi Tárlat, Budapest, Nyitott Kör Galéria
1998 Művészet inkubátorban, Szentendre, Ábrányi-villa
1998 Művészkonyha, Szentendre, Erdész Galéria
1998 Magyar kisszobor, Bukarest (Románia), Magyar Köztársaság Kulturális Központja
1999 Együtt a térben, a Magyar Művészeti Műhely kiállítása, Budapest, Vigadó Galéria
1999 Az Altamira Egyesület kiállítása, Budapest, Újpest Galéria
1999 46. Vásárhelyi Őszi Tárlat, Hódmezővásárhely, Tornyai János Múzeum
1999 Ne vakolt freskóra!, Szeged, Móra Ferenc Múzeum Képtára
1999 Szentendrei Tárlat, Szentendre, MűvészetMalom
1999 Új szerzemények a Ferenczy Múzeum képzőművészeti gyűjteményében (1989-1998), Szentendre, Szentendrei Képtár
1999 Szentendrei művészek kiállítása, Szentendre, Barcsay Iskola Galéria
1999 Ungarische Woche, Aschaffenburg (Németország)
1999 Asszonyi Tamás, ~, Jávor Piroska, Regős István, Yengibarian Mamikon kiállítása Brüsszel (Belgium), Contact Point Hungary
2000 Vázlatok, rajzok, grafikák. A Magyar Művészeti Műhely kiállítása, Budapest, Csepel Galéria
2000 47. Vásárhelyi Őszi Tárlat, Hódmezővásárhely, Tornyai János Múzeum
2000 A dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galéria kiállítása, Budapest, Olof Palme Ház
2000 Magyarországért – Viktória 2000, Budapest, Stefánia Palota
2000 Önarcképek. Chikán Bálint-gyűjtemény, Szentendre, MűvészetMalom
2000 Művészkonyha, Szentendre, Erdész Galéria; Hannover (Németország), Világkiállítás
2000 Montmartre en Europe, Párizs (Franciaország)
2001 Szobrászaton innen és túl, Budapest, Műcsarnok
2001 Művészet és humor, Budapest, Home Galéria
2001 Szerelem. A Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége éremkiállítása, Budapest, Csepel Galéria
2001 20. századi művészet kortárs magyar írók gyűjteményéből, Budapest, Kassák Múzeum
2001 Állami díjazottak, Budapest, Olof Palme Ház
2001 Az angyal üdvözlete a harmadik évezred kezdetén, Budapest, Erdős Renée Ház
2001 Művészbarátságok 2., Bujdosó Ernő, ~, Sváby Lajos, Vilhelm Károly, Budapest, Csók István Galéria
2001 Magyar Művészeti Műhely, Budapest, BÁV Rt. Kiállítóterem; Zalaegerszeg, Városi Hangverseny- és Kiállítóterem
2001 Éljünk a mi időnkben, Budapest, Home Galéria
2001 Szentendrei művészet a millennium évében, Mosonmagyaróvár, Hansági Múzeum
2001 Önarcképek XX. századi magyar képzőművészektől, Gyula, Várszínház Kamaraterme
2002 Művészkonyha, Szentendre, Erdész Galéria
2002 Szentendre képekben, Sopron, Soproni Múzeum, Lábasház
2002 Magyar Művészeti Műhely, Mezőtúr, Közösségi Ház; Keszthely, Helikon Kastélymúzeum
2002 Koszorús szobrászok, Zalaegerszeg, Városi Hangverseny- és Kiállítóterem
2003 Magyar Szobrász Társaság, Budapest, Vigadó Galéria
2003 Unicornis csoport, Budapest, Csepel Galéria
2003 Szentendrei Tárlat, Szentendre, MűvészetMalom
2003 Magyar Művészeti Műhely, Pécs, Művészetek Háza
2003 50. Vásárhelyi Őszi Tárlat, Hódmezővásárhely, Tornyai János Múzeum
2003 Minden múlandó, Tapolca-Diszel, Első Magyar Látványtár
2003 Odapark, Venray (Hollandia)
2004 7. Budaörsi Fesztivál, Tavasz Európában, Budaörs, Zichy Major Alkotóház
2004 Vonzások és választások, Magyar Művészeti Műhely, Sopron, Festőterem
2004 Unicornis csoport, Szentendre, Művésztelepi Galéria
2004 A Magyar Szobrász Társaság jubileumi kiállítása, Szombathely, Szombathelyi Képtár
2004 Határtalanul, a Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Lendva (Szlovénia), Lendvai Galéria Múzeum
2004 Znad Dunaju, Wełtawy i Wisłi, Wrocław (Lengyelország), Muzeum Sztuki Medalierskej
2005 Unicornis Csoport kiállítása, Budapest, Karinthy Szalon
2005 Kor-szelet, A Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Komárom, Komáromi Kisgaléria
2005 Visegrádi országok éremkiállítása, Körmöcbánya
2006 Szív-ügyek, Szentendre, MűvészetMalom
2006 Párbeszéd, A Magyar Művészeti Műhely kiállítása, Budapest, Csók István Galéria
2006 Egymásra nézve, A Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Kolozsvár, Bánffy Palota
2007 Az Unicurnis Csoport kiállítása, Baja, Nagy István Képtár
2007 Emlékezők, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria
2007 Magyarul európai, Budapest, Aulich Art Galéria
2007 Mágia, a Magyar Szobrász Társaság kiállítása, Szentendre, MűvészetMalom
2009 Mesterek IV., Budapest, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége
2009 Dedukció, I. Szobrász Biennále, Szentendre, MűvészetMalom
2010 Zoo-art, Budapest, Fővárosi Állat- és Növénykert
2011 Kortárs művészeti gyűjtemény, Budapest, KOGART-ház
2011 Negyven év arany-diplomásai, Hatvan, Moldvay Győző Galéria
2011 Tradíció és mesterség, Budapest, Árkád Galéria
2011 Éremművészet a Duna, Moldva, Visztula mentén, Budapest, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége
2011 Znad Donaju weltawy i wisly, Wroclaw (Lengyelország), Muzeum Miejskie Wroclawa
2011 Kortárs magyar szobrászat a KOGART Kortárs Művészeti Gyűjteményben, Pozsony Dom Umenia
2012 Tér-pontok, II. Szobrász Biennále, Szentendre, MűvészetMalom
2012 Od Dunaja, Vltavy a Visly, Körmöcbánya, Múzeum Minci a Medailí
2013 Négy elem, Szentendre, Művésztelepi Galéria
2013 Selection of Contemporary Hungarian Art, New Delhi (India), Jaipur House; Mumbai
         (India), National Gallery of Modern Art; Bengaluru (India), National Gallery of Modern Art

Szimpozionok, művésztelepek

1974 Nemzetközi Acélszobrász Alkotótelep, Dunaújváros
1980, 1981 Nemzetközi Szobrász Szimpozion, Skironio Museum Polychronopoulos, Megara (Görögország)
1994 De Stenen Poort Nemzetközi Szobrász Művésztelep, Borkel en Schaft (Hollandia)

 

Bibliográfia

Bibliográfia

Tovább...

Válogatott bibliográfia

  • MMA könyvtári állomány
  • Közlések
  • Recepció

Közlések

2002 Könnyű olyat csinálni… Unicornis. Baja. (Katalógus)
2009 ~. Napút 2009(10)5-6. (Napút Évkönyv, Nyolcvanhat jeles hetvenes)

AV-dokumentumok
1971 A TV Galériája. Szerk. Kernács Gabriella. Rend. B. Farkas Tamás. Magyar Televízió 1971. november 18.
1981 Magyar kápolna a Vatikánban. Magyar Televízió 1981. augusztus 18.
1994 Asztaltársaság 7. Látogatóban Regős Istvánnál Szentendrén. Deim Pál, ~, Regős István, Regős Anna, Temesi Ferenc műsora. Rend. Jeli Ferenc. Duna Televízió.
1995 Stúdió '95. A TV 2 kulturális hetilapja. Beszélgetés ~-tel a magyar szobrászat műcsarnoki kiállítása után. Magyar Televízió.
1995 H'arcképek. Beszélgetés Szunyoghy Andrásnál, Farkas Ádám, Kocsis Imre, ~. Szerk.- műsorvezető: Szemadám György. Magyar Televízió.
1998 Vasárnapi kiadás (szentendrei művészkonyha.) Riporter: Mohácsi Szilvia. RTL Klub.
1998 Lakáskulcs. Szerk. Marosi Péter. Rend. Szabó Szilárd. Duna Televízió 1998. december 27.
1999 Forrásvidék. (A Római Magyar Akadémiáról, a Türr István szobor készülésének története.) Duna Televízió 1999. április 25.
2002 Az én váram. Lakáskultúra mindenkinek. Osskó Judit műsora. Magyar Televízió.
2002 Magyarország 2002. Találkozás ~ szobrászművésszel. Kuczka Judit műsora. Magyar Televízió.
2002 A magyarok ezer esztendeje Rómában. Osskó Judit műsora. Magyar Televízió 2002. december 26.
2003 Galéria. Riporter: Szily Nóra. Magyar Televízió 2003. június 1.
2004 Bekezdések. Születésnapi tűnődések, ~. Szerk.-rend. Nagy T. Katalin. Duna Televízió.
2005 A műegyetemi 1956-os emlékmű felavatása. Magyar Televízió 2006. október 23. 
2010 Kőbe lehelt lélek. Portréfilm ~ szobrászművészről. Rend. Balogh Ernő. Duna Televízió, 2010. november 24. 22.15 (65')
 

Recepció

Könyvek
1979 Petényi Katalin: ~. Budapest, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata.
1984 Hann Ferenc: ~. Beszélgetés a szobrásszal. Szentendre, Ferenczy Múzeum.
2005 Nagy T. Katalin (szerk.): ~. Budapest.
2008 Szakolczay Lajos: ~. Budapest, Ráday Galéria. (Mai magyar képzőművészet 7.)

Cikkek, tanulmányok, kritikák, katalógus-bevezetők 
1967 Perneczky Géza: Két klubkiállítás. ~ és Kósza Sipos László kiállítása. Magyar Nemzet,1967. március 25.
1967 ~ szobrászművész és Kósza Sipos László festőművész kiállítása. Pest Megyei Hírlap, 1967. április 3.
1967 Bauer Jenő: Krónika. Kiállítás az Eötvös-kollégiumban. Művészet 1967(6)36-39.
1969 Székely András: Interjú három fiatal művésszel. Kósza Sipos László, Deim Pál, ~,kiállítása a szentendrei Papírgyárban. Népszabadság 1969. március 29.
1969 Székely András: Interjú három fiatal művésszel. Népszabadság, 1969. március 29. 
1970 Tóth Antal: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Szentendre, Ferenczy Múzeum. (Katalógus)
1970 Sárvári Márta: Öt fiatal művész a Pincetárlaton. Magyar Nemzet, 1970. január 3.
1970 Kovács Gyula: ~ szobrászata. Művészet 1970(3)28-30.
1970 Kovács Gyula: Lenin portré pályázat. Művészet 1970(4)12-14.
1970 Horváth György: Pest megyei képzőművészek kiállítása. Művészet ,1970. április 16.
1970 Falus: Ébredés Szentendrén. Pest Megyei Hírlap 1970. augusztus 2.
1970 H. Gy.: ~ szobrai a szentendrei Ferenczy Múzeumban. Magyar Nemzet, 1970. augusztus 7.  
1970 Perneczky Géza: Túl a naturalizmuson? Élet és Irodalom, 1970. augusztus 8.
1970 Láncz Sándor: Kiállításról kiállításra. Szobrok és kerámiák. Magyar Hírlap, 1970. augusztus 18.
1971 D. Fehér Zsuzsa: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Budapest, Műcsarnok.(Katalógus)
1971 Asszonyi Tamás, Pataki Ferenc, ~, Végh András, Götz János kiállítása. Budapest, Műcsarnok.(Katalógus, bev.  Fehér Zsuzsa)
1971 Kovács Péter: ~ kiállítása. Művészet 1971(1)36-37.
1971 Rózsa Gyula: Fokozatok. Fiatal művészek a Műcsarnok Kamaratermében. Népszabadság, 1971. április 30.
1971 Horváth György: Öt fiatal művész kiállítása. Magyar Nemzet 1971. április 16.
1972 ~ kiállítása. Hajdú-Bihari Napló 1972. január 20.
1972 Sz. Kürti Katalin: Három szentendrei éremművész kiállítása. Alföld, 1972(2)95-96.
1972 Németh Lajos: Rise and fall of the Szentendre School. The New Hungarian Quarterly 1972(2)198.
1972 Kovács Gyula: Stúdió '72. Művészet 1972(12)31-32.
1973 Kacsó Lajos: Új Kossuth-szobor. Néphadsereg 1973. március.
1974 Héri Vera: ~ kiállítása. Az Érem 1974(1)40-41.
1974 Kertész Péter: Kút – akt nélkül. Pest Megyei Hírlap,1974. január 19.
1974 Bojár Iván: Meghittség és monumentalitás. Magyar Hírlap, 1974. január 30.
1974 Vadas József: Anyagnyelven. Élet és Irodalom 1974. február 2. 
1974 Horváth György: ~ érmei és szobrai a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Magyar Nemzet, 1974. február 21.
1974 Nagy Zoltán: Lovas, széken. ~ kiállítása. Népszabadság, 1974. március 12.
1974 Tasnádi Attila: Kiállítási kalauz. ~. Népszava, 1974. március 22.
1974 Miklós Pál: Képzőművészeti krónika. Jelenkor 1974(4)346.
1974 Kormos István: Szentendre újabb követe. ~. Kortárs, 1974(6)998.
1975 III. Nemzetközi Kisplasztikai Biennále. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus)
1975 ~ szobrászművész kiállítása. Tata, Komárom Megyei Művelődési Központ, Szoborkert. (Katalógus)
1975 Losonci Miklós: A szabadság madara Szentendrén. Pest Megyei Hírlap 1975. február 8.
1975 ~ kiállítása. Magyar Nemzet 1975. augusztus 16.
1975 (is): ~ művei a Szoborkertben. Dolgozók Lapja 1975. szeptember 6.
1976 Kritikák és képek. Válogatás a magyar képzőművészet dokumentumaiból 1945-1975. Budapest, Corvina Kiadó. 24, 350, 431, 434.
1976 Magyar éremantológia 1945-1976. Szentendre, Ferenczy Múzeum. (Katalógus, bev. Mucsi András.)
1976 ~ szobrászművész kiállítása. Oroszlány, Művelődési Központ. (Katalógus)
1976 Somogyi Borbála: ~. Tükör 1976. február 3.
1976 Tóth: ~ szobrai. Nógrád 1976. június 17.
1976 Juhász Ferenc: ~. Új Írás 1976(7)69.
1976 (jenkei): ~ szobrainak varázsa. Dolgozók Lapja 1976. szeptember 24.
1977 (k): Az anyag törvényei. ~ szobrairól. Dunaújvárosi Hírlap 1977. január 7.
1977 (kd): Uitz Terem. ~ kiállítása. Hírlap 1977. január 8.
1977 Nagy Ildikó: Magyar Éremantológia 1945-1976. Kritika 1977(10)28.
1978 Művész életrajzok. Budapest, Képcsarnok. 306.
1978 Magyar szobrászati kiállítás. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus)
1978 Petényi Katalin: ~ szobrai előtt. Napló 1978. január 28.
1978 Łubowicz, Elizbeta: Kwiat. Wieczór Wrocławia 1978. március 11.
1978 Tóth Ildikó: Egy kertes ház meséje. Lakáskultúra 1978(5)8-9.
1978 Losonci Miklós: ~-mű Nagykátán. Élő kapcsolatok. Pest Megyei Hírlap, 1978. május 30.
1978 Petényi Katalin: Le Medaglie Dell'Artista Ungherese ~. Medaglia (Milano) N. 15., 1978(6)43-48.
1979 Ádámfy József: A világ Kossuth-szobrai. Budapest, Népművelési Propaganda Iroda.
1979 P. Szabó Ernő: Nem a pillanatnak szólva. Pest Megyei Hírlap, 1979. augusztus 19.
1979 (zs): A szobor. Kelet-Magyarország 1979. szeptember 5.
1979 Heitler László: Hagyomány és útkeresés. A soproni II. Országos Érembiennáleról. Népszava, 1979. október 28.
1980 Hann Ferenc: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Tápiószele, Blaskovich Múzeum. (Katalógus)
1980 Gelantalis, Costas: Skironio Museum Polychronopoulos, 1st International Symposyum For Sculpture.  Technodomica Athé, N. 32., 1980. szeptember. 14-17.
1980 Triznya Mátyás: A magyarok római kápolnája. Katolikus Szemle, 1980. 359-361.
1980 Kovács Gyula: A X. Salgótarjáni Tavaszi Tárlat. Művészet, 1980(8)46-47.
1980 (s. t.): La nuova capella ungherese nelle Grotte Vaticane. Simbolo di unita' e di pace per L'Europa.  L'Osservatore Romano 1980. október 9.
1980 Boldizsár Iván: Októberi hajnal Rómában. Naplórészletek a vatikáni magyar kápolnáról. Élet és Irodalom, 1980. október 9.
1980 Tamási Tamás: A mítosz költőiségével – tárlatok egy régi udvarházban. Ceglédi Hírlap, 1980. november 23.
1981 Hann Ferenc: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Vác, Madách Imre Művelődési Központ. (Katalógus)
1981 Gerő László: A magyarok római kápolnája. Műemlékvédelem 1981(1)49-71.
1981 (Korányi): „a havas lejtőkön lesiklom, ha a Dunát látom, átúszom". Képes Sport, 1981. szeptember 8.
1981 P. Szabó Ernő: Szentendrei Tárlat '81. Új Tükör 1981. szeptember 13.
1981 Teknős Erzsébet: Kiállítás – érmek, plakettek. Váci Hírlap, 1981. október 9. 
1981 Karácsonyi István: Művészportré. ~. Pest Megyei Hírlap, 1981. október 10.
1981 Kovács Gyula: A lelki alkat formája. ~ művészete. Művészet, 1981(12)9-13.
1982 ~ szobrászművész kiállítása. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus)
1982 Oratorium Magnae Dominae Hungarorum Romae. Budapest, Zrínyi Nyomda.
1982 Wehner Tibor: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Tatabánya, Kernstok Terem. (Katalógus)
1982 Csorba: Műcsarnok, Kamaraterem – Meghittség, nyugalom, monumentalitás. Pesti Műsor, 1982. július 7-14.
1982 Székely András: Egy délután Szentendrén. ~ műtermében. Új Tükör, 1982. július 11.
1982 (hm): Plasztikai ötletek. ~ kiállítása. Esti Hírlap 1982. július 19.
1982 Vadas József: Anti(k) órák. Élet és Irodalom 1982. július 23.
1982 Bán András: ~ szobrai a Műcsarnokban. Magyar Nemzet 1982. július 27.
1982 P. Szűcs Julianna: Szobrászok a „festők városából". ~ művei a Műcsarnokban. Népszabadság, 1982. július 30.
1982 Molnár Zsolt: „A természetimádó", és Köves István versei. Pest Megyei Hírlap, 1982. július 31.
1982 P. Szűcs Julianna: Rekviem után, rekviem helyett. Érmek a Vigadó Galériában. Népszabadság, 1982. november 19.
1982 Rosati, E., Profili: ~. Ecomond Press (Roma) 1982. december 13.
1982 P. Szűcs Julianna: The Repetant and the Annoyed. The New Hungarian Quarterly No. 88., Winter 1982. 207.
1983 Hann Ferenc: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Szófia, Magyar Intézet. (Katalógus)
1983 Varga Zoltán: Hosszú úton fogadó. Pest Megyei Hírlap 1983. január 14.
1983 Graziani Szasz, Eva: Note d'arte, ~. Fiuggi 1983. február-március.
1983 Frank János: Tendenciák Madridban. Élet és Irodalom 1983. november 4.
1984 ~ szobrászművész és Gyulai Líviusz grafikusművész kiállítása. Budapest, Dürer Terem. (Katalógus)
1984 Farkas Attila: A vatikáni Magna Domina Hungarorum kápolna. Vigilia, 1984(2)102-106.
1984 Heitler László: IV. Országos Érembiennále, Sopron. Művészet, 1984(2)12-13        
1984 Kovács Gyula: IV. Országos Érembiennále, Sopron. Művészet,1984(2)14-15.
1984 S. Gy. F.: ~ – a Kodály emlékérem. Képes Újság 1984. március 24.
1984 Losonci Miklós: A tér és idő szobrásza. Pest Megyei Hírlap 1984. szeptember 10.
1985 Művész életrajzok. Kortárs magyar képzőművészek. Budapest, Képcsarnok. 337.
1985 Freund Sándor (szerk.): Köztéri alkotások Tatabányán. Tatabánya, Tatabányai Városi Tanács V. B.
1985 Hadházy Levente-Szilágyi András-Szöllőssy Ágnes: Negyven év köztéri szobrai Budapesten 1945-1985. (Bev. Farkasinszky Lajos, Zsigmond Attila.) Budapest, Budapest Galéria. 337, 373, 374, 415, 474, 512.
1985 11 Ungarische Künstler. München-Diessen, Ungarische Kunsthandlung & Edition, László Szölke. (Bev.  Karl Halt Trossbach.)
1985 L. Kovásznai Viktória: ~ Szentendrén. Kritika 1985(1)32-33.
1985 Szombathy Viktor: Herman Ottó emlékműve. Új Tükör 1985. január 6.
1985 Vicsotka Mihály: Két óra ~-nél. A fa és a kő mestere. Pest Megyei Hírlap, 1985.  február 14.
1985 Zsigmond Attila: Herman Ottó emlékműve. Új Tükör, 1985. március 10.
1985 Ünnepélyesen felavatták a Tűzszerész-emlékművet. Magyar Hírlap, 1985. október 15.
1987 Kovács Gyula: Négy művész Szentendréről. Jávor Piroska, Asszonyi Tamás, ~ és Ligeti Erika kiállítása. Miskolc. (Katalógus)
1987 Bognár Ferenc, Kóré Sándor, Kovalovszky Márta: Bevezető. Dunaújvárosi Acélszobrász Alkotótelep és  Szimpozion 1974-1987. Dunaújváros. (Katalógus)
1988 Lóska Lajos, Deák Dénes: Az ábrahámhegyi Szent László templom. A templomot csinosító művészekről.
1988 J. D.: Medaillenstadt. Ungarische Reisemagazin 1988(1)20.
1988 S. R.: ~: un nom impossible mais un artiste à retenir. La Libre Belgique 1988.  február 26.
1988 Wehner, Tibor-L. Kovásznai, Viktória: Border lines. Two views unconventional medals  in Budapest. The Medal No. 32., Spring 1998. 84-94.
1988 Petőczi Éva: „Most már nincsen távol, csak közel." Cs. Szabó László hagyatéka és  síremléke Sárospatakon. Magyar Nemzet 1988. október 20.
1989 Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. (Bev. Dalmy Tibor.) Budapest, Budapesti Városszépítő Egyesület.
1989 Varjas Károly: Petőfi-szobrok hazánkban és határainkon túl (1850-1988). Budapest, Antikva Kiadó. 
1989 Wehner Tibor: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Budapest, Csepel Galéria. (Katalógus)
1990 Lóska Lajos (szerk.): Művészettörténeti tanulmányok Pest megyéből. Studia Comitatensia XX. Szentendre, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. 25, 26, 27, 47, 58, 76, 129, 130, 134, 135, 138, 140, 144, 148.
1990 Lucht,  Paul Van de: Hongaarse topkunst in De Jaargetijden. Meppel Courant (Meppel) 1990. május 2.
1990 Beek, Door Wim van der: Hongaarse kunstenaars maken indruk in Mappel. Het Dagblad (Meppel) 1990. május 16.
1990 Beek, Door Wim van der: Hongaarse kunst reflecteert tijdloze waarden. Kunstbeeld  (Amsterdam) 1990. május.
1990 Kosareva, A.: The medal and sculpture - the problem of the creative method. Medailles (London) 1990. 49-55.
1991 Advenienti Saluten. Képzőművészeti kiállítás. Esztergom, Esztergomi Vármúzeum.(Katalógus, bev. Cséfalvay Pál.)
1991 A szentendrei Műhely Galéria 1981-1991. Szentendre. (Katalógus, bev. Erdész László.)
1991 P. Szűcs Julianna: A kereszt és árnyéka. Két egyházművészeti kiállításról. Népszabadság 1991. augusztus 24.
1992 ~. (Katalógus)
1992 Kovács Péter: A tegnap szobrai. Fejezetek a magyar szobrászat közelmúltjából. Szombathely, Életünk Könyvek. 91-92.
1992 Szinyei Merse Pál Társaság 1920/1992. Budapest. (Katalógus, bev. Bajzáné Szinyei Merse Anna.)
1992 Kertész Péter: Cserélhető fejek. Gattamelata megférne Leninnel. Népszabadság 1992. november 7.
1992 Kovásznai, Viktória L.: The eighth national biennial of medallic art at Sopron. The Medal No. 20. Spring 1992. 77-82.
1993 L. Kovásznai Viktória: Modern magyar éremművészet I. 1896-1975 a Magyar Nemzeti  Galéria gyűjteményéből. Budapest, Magyar Nemzeti Galéria. (Katalógus) 15, 105-107.
1993 Chikán Bálint: Europa and the Bull. Phoenix 1993. 14.
1994 Érmek és majdnem-érmek. Szentendrei szobrászok kiállítása. Szentendre, Képtár. (Katalógus, bev. Chikán Bálint.)
1994 Mai magyar érem. Budapest, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Érem Szakosztálya.(Katalógus, bev. Baranyi Judit.)
1994 Chikán Bálint: Érmek Szentendréről. Új Művészet 1996(3)60-62.
1994 Chikán Bálint: A szentendrei érmészet kérdései. Új Forrás 1994(7)63-66.
1994 Wehner Tibor: Ezekkel a szobrokkal mindig csak a baj van. Élet és Irodalom 1994.  augusztus 26.
1994 Chikán, Bálint: Medals from Szentendre. The Medal No. 25. Autumn 1994. 83-91.
1995 Magony Imre: Székesfehérvár szobrai. Szobrok, épületszobrok, emlékművek, emléktáblák. Székesfehérvár, Ma Kiadó, Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár. 94.
1995 Helyzetkép. Magyar szobrászat. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus, bev. Pilaszanovich Irén, Wehner Tibor.)
1995 Wehner Tibor: Új monumentális művek Komárom-Esztergom megyében. Művészeti Műhely '94-95. 65-68.
1995 P. Sz. E.: Helyzetkép a mai magyar szobrászat állapotáról. ~ az idei koszorús művész. Magyar Nemzet 1995. augusztus 31.
1996 Sasvári Edit (szerk.): Nemzetközi Acélszobrász Alkotótelep és Szimpozion, Dunaújváros 1974-1993. Dunaújváros. (Bev. Almási Zsolt, Horváth István, Sasvári Edit, Wehner Tibor, Pálfalvi János, Szente Tünde.)
1997 Boros Géza: Emlékművek 56-nak. Budapest, 1956-os Intézet. 78, 267.
1997 Hann Ferenc: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Szentendre, Barcsay Iskola Galéria. (Katalógus)
1997 Építő művészet. Balázs Mihály építész, ~ szobrászművész, Somogyi-Soma László festőművész és Török Ferenc építész kiállítása. Budapest, Vigadó Galéria. (Katalógus)
1997 Magyar Művészeti Műhely. Budapest. (Katalógus, bev. Rideg Gábor.)
1997 Mester és tanítványai. In Memoriam Somogyi József kiállítás. Budapest, Hadtörténeti Múzeum. (Katalógus, bev. Aba-Novák Judit.)
1997 Építő művészet. Török Ferenc, Balázs Mihály, ~ és Somogyi Soma László kiállítása. Magyar Iparművészet 1997(1)48-51.
1997 Hubay Miklós: Művek és barátok. Szalon 1997(2)70-71.
1997 Maros Jenő: Tiltakozás. Szentendrei Hírlap 1997. február 1.
1997 Maholányi Pál: A hősök emléke békét és toleranciát parancsol. Szentendre és Vidéke, 1997. február 14.
1997 (Kóta): Szobor a hősök emlékére. Új Pest Megyei Hírlap 1997. március 6.
1997 ~ munkái. Új Kelet 1997. április 5.
1997 Kertész Péter: „Rozsdás ócskavas" turulmadár nélkül. Népszava 1997. május 9.
1997 Bogácsi Erzsébet: A kőszobrász bronzai. Beszélgetés ~-tel. Népszabadság 1997., augusztus 6.
1997 Benedek Katalin: Nyári találkozó a Hiltonban. Új Magyarország 1997. szeptember 1. Boros Géza.) Budapest, Budapest Galéria. 1, II/512.
1998 L. Kovásznai, V.: Hungary. Modern Art Medals. A retrospective. FIDEM XXVI. Hága. (Katalógus)
1998 Wehner Tibor: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Szolnok, MOL Galéria.  (Katalógus)
1998 Ételszobrászat. Gourmet 1998(1)104. 
1998 Wehner, Tibor–L. Kovásznai, Viktória: Border lines. Two views on unconventional medals in Budapest. The Medal No. 32., Spring 1998. 84-94.
1998 Sümegi György: Fülep Lajos – falon. Új Művészet 1998(4)41.
1998 Szakolczay Lajos: Kikötő. Új Forrás 1998(10)98.
1998 Kerékgyártó T. I.: ~ kiállítása a MOL Galériában. A teremtő képzelet határtalansága. Jászkun Krónika 1998. október 30.
1998 Pósa Zoltán: Budapest, a Duna gyöngye. Napi Magyarország 1998. november 18.
1998 Kertész Péter: Budapest – A Duna gyöngye. Népszabadság 1998. november 19.
1998 -azs-: Ételművészet a szobrászkonyhában. Diéta 1998(12)30.
1999 ~. Révai Új Lexikona. IV. kötet. Szekszárd, Babits Kiadó. 625.
1999 Kortárs Magyar Művészeti Lexikon, I. kötet. A-G. Budapest, Enciklopédia Kiadó. 399-401.
1999 Saur Allgemeines Künstlerlexikon. Die Bildenden Künstler aller Zeiten und Völker, 22. kötet. München–Leipzig, K. G. Saur. 540.
1999 L. Kovásznai Viktória: Fejezetek a magyar éremművészet történetéből. Budapest,  Argumentum Kiadó, Magyar Numizmatikai Társulat. 133, 137, 141, 154.
1999 Várnai Gyula-Gyöngyössy Csaba: Dunaújváros köztéri szobrai. Szobrok, emlékművek,  emléktáblák, épületplasztikák, műtárgymásolatok. Székesfehérvár, Ma Kiadó. 89.
1999 Szabó Ferenc: Olvasónapló. Távlatok 1999(1)147.
1999 Boros Géza: Pénz & szobor. Magyar Építőművészet 1999(2)8.
1999 Kertész Péter: Kereszt és turulmadár nélkül. Népszabadság 1999. február 10.
1999 Balázs Sándor: A művészet az ember isteni része. Magyar Művészeti Fórum, 1999(4)40-42.
1999 Szakolczay Lajos: Az állat-ember szabadsága, ~ szobrairól. Kortárs 1999(6)112-113.
1999 Balázs Sándor: A kezdő- és végpont között. Beszélgetés ~ szobrászművésszel. Napi Magyarország 1999. július 6.
1999 Seres A.: Garibaldi első hadsegéde – Türr István szobrot kap Rómában a Gianicolo domb emlékparkjában. Népszabadság 1999. szeptember 11.
1999 ~: „A legszebb dolgaink altamiraiak!" (Lejegyezte Balázs Sándor.) Hitel 1999(9)61-68.
1999 (Sárközy): Garibaldi kormányzójának nevezte ki. Türr István, a rendíthetetlen magyar. Magyar Nemzet 1999. szeptember 30.
1999 Janzsó Tamás: Bronzba öntött karakterek. Hegyvidék 1999. november 17.
2000 Póczy Klára (szerk.): A magyarok ezer esztendeje Rómában. Intézményeink az örök  Városban Szent István király óta napjainkig. Veszprém–Budapest.
2000 Sándor Miklós (szerk.): Önarcképek. Chikán Bálint Gyűjtemény. (Bev. Hann Ferenc.) Budapest, SMBT. 30.
2000 Kozma G.: Csapda. Állat-ember. Vas Népe 2000. március 28.
2000 Kozma G.: Talán az ember a legszebb állat. Vas Népe 2000. április 4.
2000 Cser István: Szoboravatás Pilisszentkereszten. III. Béla király emlékezete. Új Ember  2000. szeptember 24.
2000 Losonci Miklós: Ábrahámhegy – Szentendre. Új Ember 2000. október 29.
2000 Balázs Sándor: Valóban ilyenek lennénk? Lyukasóra 2000. december 17. 
2001 Boros Géza: Emlék/mű. Művészet – köztér – vizualitás a rendszerváltástól a Millenniumig. Budapest, Enciklopédia Kiadó. 124.
2001 Kaposy Miklós (szerk.): Humorlexikon. Budapest, Tarsoly Kiadó. 54.
2001 Wehner Tibor: A hazugság és a hiány emlékművei. Előadások, tanulmányok, cikkek, röpiratok, feljegyzések a magyar szobrászatról 1986-1999. Budapest, Új Művészet Kiadó. 37, 53, 65, 134, 159-161, 222, 282.
2001 Szobrászaton innen és túl. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus, bev. Nagy Zoltán.)
2001 Erdélyi Erzsébet-Nobel Iván: Erdőjáró. Beszélgetés ~ szobrásszal. Szarvasnyomon hét határon át. Budapest, Tevan. 143-146.
2001 Máté György: Dél-Szicíliában is lesz ~-szobor. Szentendre és Vidéke 2001. március 30.
2001 Joó István: Szentendrei szobrász az űrszemétdombon. ~ az értékvesztés korában is teremt. Szabad Föld 2001. május 4.
2001 Jámbor: Múlt századi idill. Szentendrei Tükör 2001(6)
2001 Dubniczki Csilla: A múlt átörökítése a jövőbe. Beszélgetés ~ szobrászművésszel.Pilis-Dunakanyar 2001(7)
2001 Joó István: Meltemi. ~ az őzike combjáról, a suszterségről és egy titkos szavazásról. Magyar Nemzet 2001. december 15.
2002 Csorba László: Itáliai magyar emlékek. Róma.
2002 Körber Ágnes (szerk.): Magyar művészeti kislexikon – kezdetektől napjainkig. Budapest, Enciklopédia Kiadó. 61.
2002 Gömör Béla: 120 emlékérem kultúrtörténeti háttere. Budapest, GMR Reklámügynökség Bt. 204-205.
2002 Hann Ferenc, Szakolczay Lajos: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Pécs, Művészetek Háza.(Katalógus)
2002 Mai magyar érem. Budapest, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Érem Szakosztály. (Katalógus, bev. Ligeti Erika.)
2002 Szinyei Merse Pál Társaság 1922-2002. Budapest. (Katalógus, bev. Bajzáné Szinyei Merse Anna, Mezei Ottó.)
2002 Unicornis. Baja. (Katalógus)
2002 -orba-: '56-os tábla Rómában. (Ünnep – egy kis izgalommal…) Krónikás 2002(1)24.
2002 Csató Andrea: Egymásba költöző emberek, állatok. Déli Extra 2002. március 21.
2002 (Ligeti): Jellemes emberek, lelkes állatok. ~ kiállítása a Kapoli Múzeumban. Lellei Újság 2002. június.
2002 Simonffy Zsuzsanna: „Szép, különleges kiállítást láttam" – Rozi. Koszorús szobrászok bemutatkozása Zalaegerszegen. Új Művészet 2002(12)41-42.
2002 Rényi András: Kortársunk ~. Profiterol.
2003 Don Péter-Pogány Gábor: Magyar szoborkészítők jelzéstára. Budapest, Auktor Könyvkiadó. 25.
2004 L. Kovásznai Viktória: Modern magyar éremművészet II. 1976-2000 a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményéből. Budapest, Magyar Nemzeti Galéria. 8, 27, 58-60.
2004 Prohászka László: Szoborhistóriák. Budapest, Városháza. 69, 108, 116, 122.
2004 Chikán Bálint: Pókerparti Aphroditéval. Válogatott művészeti írások. Budapest, Arcus Kiadó. 10, 81, 203, 204, 288, 289.
2004 Ünnepel az ország. A Magyar Millennium emlékkönyve 2000-2001. Budapest, Kossuth  Kiadó. 41.
2004 Márványi Luca: Barcsay Iskola Galéria 1994-2004. Szentendre, Barcsay Alapítvány.
2004 Sajgó Szabolcs: Talált sorsok. Új versek. 29, 33.
2004 Rappai Zsuzsa: Egy vidéki szobrász. Születésnapi beszélgetés ~ szobrászművésszel. Szentendre és Vidéke 2004. január 9.
2004 szikora: A transzcendens vonzásában. ~ „metaformá"-i a Manrézában. Új Ember 2004. január 18.
2004 Sárosdy Judit: Találkozás az egyszarvúval. Az Unicornis csoport kiállítása.Szentendre és Vidéke 2004. július 24. 
2004 Sárosdy Judit: Legendás valóság. Az Unicornis csoport kiállítása. Új Művészet 2004(11)43.
2004 Prohászka László: ~. Művészet és Barátai 2004(5)16-17.
2004 Winkler Gábor: Vonzások és választások. A Magyar Művészeti Műhely kiállításának megnyitója. Sopron, Festőterem, 2004. június 19. ARTforum 2004. 94-98.
2005 Gömör Béla: Kisplasztikai körkép. 41 művész 50 alkotása. Budapest, GMR Reklámügynökség.72-73, 104-105.
2005 Nagy Zoltán (szerk.): A Városi Képtár–Deák Gyűjtemény katalógusa. Székesfehérvár, Városi Képtár–Deák Gyűjtemény. 218-220.
2005 Németh László (szerk.): A magyarok római kápolnája. (Bev. Francesco Marchisano,  Erdő Péter.) Budapest, Szent István Társulat.
2005 Szakolczay Lajos: Bevezető. ~ szobrászművész kiállítása. Budapest, Aulich Art Galéria. (Katalógus)
2005 Hann Ferenc: A megállított idő nyomában. Magyar Nemzet 2005. október 20.
2005 Van Dam, Johan: Visszatekintés ~ szobrászművésszel. Városképek Szentendre, 2005(7)28-29.                   
2005 Rappai Zsuzsa: Visszatekintés. Szentendre és Vidéke 2005. szeptember 16.
2005 Szobrot állítottak a 950 éves alapítólevélnek. Népszabadság 2005. október 27.
2005 Szakolczay Lajos: Test- és lélekmaszkok. Profiterol 2005(11)
2006 Nagy Ildikó (szerk.): Kortárs művészet. Szoborpályázatok 1950-2000. Budapest, Képző- és Iparművészeti Lektorátus. 088, 132, 167, 183, 189, 190, 194, 198, 205, 214, 223, 227, 228, 230, 236, 241, 243, 255, 257, 259, 263, 269, 276, 279, 284, 296, 299, 302, 309, 312, 313, 319, 325, 327, 334, 338, 346, 353, 354, 354/B, 367, 383, 388, 389, 395, 397, 402, 409, 410, 415, 418, 423, 429, 432, 449, 457, 460, 467, 471, 489, 497, 499.
2006 Szobrászok Szentendrén kiállítás. Szentendre, Erdész Galéria. (Katalógus)
2006 Zacsek Ágnes: Szobor Németh Lászlónak. Születésének százötödik évfordulóján az íróra emlékeznek. Magyar Nemzet 2006. április 28.
2006 Szakolczay Lajos: ~ művészete. Hitel 2006(5)72-75.
2006 D. Veszelszky Sára: Felavatták Németh László szobrát. II. Kerületi Helyi Téma  2006. május 10.
2006 Rappai Zsuzsa: Csíkszentmihályiék, együtt. Szentendre és Vidéke 2006. szeptember 15.
2006 Molnár Bertalan: Egy óra ~ szobrászművésszel. Új Szentendrei Hírek 2006.  augusztus 29.
2006 J. T.: Családias varázslat. Hegyvidék 2006. szeptember 20.
2006 BS: Emlékmű a forradalom bölcsőjénél. Magyar Nemzet 2006. október 24.
2006 P. Szabó Ernő: 1956 a képzőművészetben. Az I-Ypszilon csoport és ~ emlékműveiről. Új Művészet 2006(10)17-21.
2006 Bán Zsófia: Az elsikkasztott narratíva. Műértő 2006(10)1, 12.
2006 Hanthy Kinga: Kinek az élete? Vasoszlopok a felvonulási téren, a szabadság angyala a Műegyetemen. Magyar Nemzet 2006. október 21.
2006 Bokor Tamás: Tekintetét a múltbéliekre veti.  XII. Kerületi Helyi Téma 2006. október 18.
2006 Csontos Tibor: Két emlékmű, két forradalom? Akasztófaerdőre emlékeztette az ötvenhatosokat az első szobor. Vasárnap Reggel 2006. október 22.
2006 P. Szabó Ernő: A diákok 1956-ért. ~ emlékműve a Műegyetemen. Magyar Nemzet 2006. október 28.
2006 P. Szűcs Julianna: Két emlékmű, két világ. Népszabadság 2006. november 4.
2006 Hollósi Zsolt: „Nem ellenemlékművet akartam csinálni." Beszélgetés ~-tel a  Műegyetemnél felavatott '56-os szobráról. Tiszatáj 2006(11)122-124.
2006 Pótó János: Személyes emlékezés vagy politikai reprezentáció? Beszélgetés két új 56-os emlékműről. Műértő 2006(12)4, 11.
2006 Sergő András: Veszélyes üzem. Interjú ~-tel. Szentendrei Tükör 2006. december.
2007 Wehner Tibor: Szövetség. 249 szobrász. Budapest, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége Szobrász Szakosztálya. 65-71.
2007 Molnár György: Homo-bestiárium a műteremben. Atelier 2007(1)24, 28.
2007 Bókay László: Türr István emlékezete. Magyar Hírlap 2007. március 14.
2007 Somogyvári D. György: A testek bestiáriuma. Magyar Hírlap 2007. április 21.
2007 Szakolczay Lajos: Karakterek körtánca. A Csíkszentmihályi család kiállítása a Hegyvidék Galériában. Napút 2007(4)120-123.
2007 Rappai Zsuzsa: Egy díszpolgár vallomásai. Szentendre és Vidéke 2007. augusztus 31.
2008 Solymár Judit-Kovács Lajos: Dorogi lexikon A-ZS. 2. jav. kiad. Dorog, Dorog Város Önkormányzata, Dorog Város Barátainak Egyesülete. 52.
2008 Fábián Sándor: A világ szobrászainak lexikona. Budapest, Magyarkerámia Kft. 172.
2008 Völgyi kortárs gyűjtemény. (Bev. Spengler Katalin, Bretus Imre, Ébli Gábor, Oltai Kata, Kozák Gábor, Völgyi Miklós.) Budapest.
2009 Entz Géza Antal (szerk.): Székesfehérvár. Magyarország műemlékei. Budapest, Osiris. 301.
2009 Wehner Tibor (szerk.): Dorog művészete 1984-2009. Dorog, Dorog Város Önkormányzata. 33-34.
2009 Kadlecovits Géza (szerk.): Szobrok és emléktáblák Újpesten. Budapest, Újpesti Városvédő Egyesület. (2. bőv. kiad.) 112, 131.
2009 Kaposi Endre: ~ kiállítása. Esztergom, 2008. szeptember 6. Atelier 2009(1)36-37.
2010 Bárdosi József: Kortársak a templomban. Budapest, Orpheusz Kiadó. 203.
2010 Wehner Tibor: Modern magyar szobrászat 1945-2010. Budapest, Corvina Kiadó. 73-75.
2010 Szakolczay Lajos: Bevezető. CSR LXX. ~ szobrászművész életmű kiállítása. Szentendre, MűvészetMalom.(Katalógus)
2010 Balázs Sándor: Mindig csak azt az egyetlenegyet! A 70 éves ~ szobrászművész műtermében. Nagyítás 2010. január 20.
2010 Benedeczky István: Képzettársítások. Csíkszentmihályi Mihály Flow című könyvének olvasása kapcsán. Szentendre és Vidéke 2010. február 19.
2010 Szakolczay Lajos: ~ 70 évére. A mosolygó szikla. Szentendre és Vidéke, 2010. február 19.
2010 Szakolczay Lajos: Élettánc? Haláltánc? ~ új szoborcsoportjáról. Szentendre és Vidéke 2010. március 19.   
2010 ~. Pesti Műsor 2010. március 25.   
2010 ~ életmű-kiállítása. Új Művészet 2010(4)2.
2010 Sasvári Edit: ~ életműkiállítása. Pilis-Dunakanyar Hírmondó 2010. április.
2010 ~ életmű-kiállítása. Pesti Est 2010. április 1.
2010 Szakolczay Lajos: ~ – 70. Életműkiállítás a malomban. Szentendre és Vidéke, 2010. április 9.
2010 P. Szabó Ernő: Az őskori csiga bemutatása. ~ tárlata a szentendrei MűvészetMalomban, Magyar Nemzet 2010. április 10.
2010 Kopin Katalin: Párhuzamos világunk. ~ életmű-kiállítása. MűvészetMalom, Szentendre, 2010. III. 27 – V. 30. Új Művészet 2010(5)38-39.
2010 Kádár Márta: ~-életmű Szentendrén. Élet és Tudomány 2010. május 7.
2010 Prohászka László: A Vigília beszélgetés ~-tel. Vigília 2010(6)
2010 Szakolczay Lajos: Állatmaszkok – embertulajdonságokkal. ~ szobrai a Ráday Galériában. Tiszatáj  2010(7)104-108.
2010 Zsuppán András: Vita a városligeti 1956-os „vaskeféről" Kié az emlék? Heti Válasz 2010. október 21.
2011 Szakolczay Lajos: Bevezető. ~ és Szakács Imre világához. ~ szobrászművész és Szakács Imre festőművész kiállítása. Zágráb, Galerija Vladimir Bužančić (Katalógus)
2011 S. A.: A magyar polgári repülés nagykövete. A „Nemzedékek" szobor. Aero Magazin  2011. január.
2011 Farkas Judit: Parlaghy Sass, Arisztid … és a többiek. Mécsvilág 2011(4)2.                                                                                             
2011 Mélyi József: Turul a láthatáron. Duna-parti szobrok 6. Szentendre szobrai a Dunánál. artmagazin  2011(6)26-31.
2011 Szakolczay Lajos: Groteszk bestiárium, szakrális ég-föld valóság. Magyar Fórum 2011. június 14.
2012 Szakolczay Lajos: Tér-pontok. II. Szobrász Biennále a szentendrei MűvészetMalomban. Magyar Fórum 2012. szeptember 13.
2013 Wehner Tibor: Tapló. Kíméletlen Művészeti Napló 1996-2006. Budapest, Enciklopédia Kiadó. 41, 52, 96, 119, 148, 175, 177, 193, 196, 203, 380, 383, 441, 444, 545, 549, 579, 584, 594, 597, 601, 609. 
2013 P. Szabó Ernő: A legkevesebbel a legtöbbet kifejezni. ~ Kossuth-díjas szobrászművész pályájáról, művekről, a megváltás gyönyörűséges misztériumáról. Magyar Nemzet, 2013. március 29.
2013 Sz. N.: Bronzba öntött filozófia.
Szentendre és Vidéke 2013. április 15.
2013 Fáy Zoltán: Fogadalom. Emléktábla Olaszországban Janus Pannoniusnak. 
Magyar Nemzet 2013. november 15.


Kapcsolódó tartalmak

  • hírek
  • események
  • videók
További események >
További hírek >
További videók >
  • © Magyar Művészeti Akadémia, 2017

  • facebook
  • Hírlevél
  • Szakértők
  • Impresszum
  • Adatvédelem
  • Szerzői jogok
  • Kapcsolat