Életrajz
Barabás Márton festőművész 1952. február 18-án született Budapesten, apai ágon Erdélyből származó család gyermekeként. Édesapja Márkosfalvi Barabás Márton, édesanyja Laskai Karolina volt. Felmenői között, távoli rokonai körében bukkanhatunk a 19. századi magyar festészet egyik legjelentősebb alkotójára, Barabás Miklósra, de a nagyapa, Barabás Márton is (művészeti stúdiumait Párizsban és Münchenben végző) festőművészként dolgozott, míg édesapja és nagybátyja is építészmérnök volt, akik jó rajzkészséggel rendelkeztek és kitűnően akvarelleztek.
1979-ben megházasodott, felesége Forray Luca. Három gyermekük született: Zsófia (1980) festőművész, Lőrinc (1983) zenész és Benedek (1994) művészeti egyetemi hallgató.
Művészeti tanulmányait a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola alkalmazott grafika szakán kezdte meg, ahol 1970-ben érettségizett. Egy évig nyomdásztanuló volt, majd 1971 és 1977 között a Magyar Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Kádár György és Kocsis Imre tanítványa volt, és ahol a festőmesterség mellett az üvegablak, a mozaik és a gipszkészítés technikáját is megtanulta. Műveivel az 1970-es évek második fele óta van jelen a magyar és a nemzetközi művészet színterein: pályakezdése óta számos, újabb és újabb műegyütteseket bemutató önálló tárlatot rendezett Budapesten, vidéki településeken és külföldi városokban, rendszeres résztvevő az országos- és a csoportkiállításokon – amelyeken számos díjjal, elismeréssel honorálták munkásságát –, s folyamatosan jelen van munkáival a különböző művésztársaságok csoportos bemutatóin is.
Budapesten él és dolgozik. Művészeti munkássága mellett 2010 óta a Budapesti Metropolitan Egyetemen a Képi ábrázolási szak szakvezetője, főiskolai docens. Mindemellett rendkívül aktív művészeti közéletet él: számos művésztársaság munkájában vesz részt, több szervezet tisztségviselője volt illetve napjainkban is dolgozik e téren (Fiatal Képzőművészek Stúdiója, Belvárosi Művészek Társasága, Magyar Művészkönyvalkotók Társasága), szakértőként tevékenykedik. 1978 és 1991 között tevékeny résztvevője volt a Makói Grafikai Alkotótelep működésének.
A főiskolai tanulmányok lezárulása után született korai műveivel a tradicionális táblaképfestészet keretein belül keresett újítási lehetőségeket, de már ekkor foglalkoztatták téri problémák, mint ezt az 1978-as Stúdió-tárlaton bemutatott Ikarus-konténer című munkája is tanúsította. A kezdeti alkotóperiódus legjelentősebb munkái a fotóhasználaton alapuló hiperrealista művek voltak, amelyeken az illúzió és a valóság egysége, illetve kettőssége teremt feszültséget. A nyolcvanas években absztrakt geometrikus kompozíciókat alkotott, de fontos műegyüttest teremtett az antik töredékeket, szobrokat megidéző, kollázstechnikát alkalmazó, a különös motívumegyesítő metódusra alapozott táblaképsorozatával is. A nyolcvanas években munkásságában felerősödött a háromdimenziós kép-szobrok alkotásának folyamata. Ezen művei a festmény és a nonfiguratív szobor határterületén álló, besorolhatatlan kompozíciók. Alapanyagai talált tárgyak, elsősorban hangszer-, illetve hangsúlyosan zongoraalkatrészek (billentyűzet, kalapácsrendszerek, zongoralábak stb.) és a rétegelt lemez, amelyből gyakran állatokat (zsiráf) idéző alakzatokat vág ki. Dekoratív, élénk színekkel festett konstrukciói falra szerelt domborművekként, függesztett, vagy a padlózatra helyezett állvány-szobrokként jelennek meg. Művein gyakran visszatérő motívum a levélfüzér, az akantuszlevél, a kőtöredék, a farkasfog, a spirális. Elvont alakzatok dominanciájára szervezett plasztikái nem hagyományos szobrok, hanem bonyolult térszervező kompozíciók.
A képek és a plasztikák, a rendhagyó domborművek és dobozmunkák, a könyv-művek, a kiállítási keretek között bemutatott alkotások mellett számos megbízásra készült, közösségi térben az állandóság igényével elhelyezett alkotást is készített, amelyek között a legváltozatosabb műformák és anyag- és technikaalkalmazások regisztrálhatók: így műhelyében készült több pannó (Budapest, Ferihegyi repülőtér; Tatabánya, A Közművelődés Háza; Budapest, Szent István téri Általános Iskola), és emlékőrző bronz domborművek sora (Budapest, Szabolcsi Bence Zeneiskola; Budapest, Régiposta utca; Budapest, Semmelweis Egyetem Belgyógyászati Klinika).
Az életrajzot összeállította: Wehner Tibor [2016]
_____________
Életrajzi adatok
Budapest, 1952. február 28.
Tanulmányok
1966–1970: Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola, Budapest
1971–1977: Magyar Képzőművészeti Főiskola (mesterei: Kádár György, Kokas Ignác és Kocsis Imre)
Oktatói tevékenység
2010–: Budapesti Metropolitan Egyetem, Képi ábrázolási szak vezetője, főiskolai docens
Művészeti szervezeti tagság
a MKISZ, a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapja, majd a MAOE tagja
1980–1983: Fiatal Képzőművészek Stúdiója, vezetőségi tag; 1983: elnök
a Magyar Festők Társasága, a Magyar Szobrász Társaság, a Magyar Művészkönyvalkotók Társasága tagja és alelnöke, a Belvárosi Művészek Társasága tagja
2013–: Magyar Művészeti Akadémia, levelező tag
Munkásság
Munkásság
A festészet és a szobrászat ágazatában, a festészet és szobrászat határmezsgyéjén alkotott művek, a plasztikai illuzionizmussal áthatott táblaképek és a festői domborművek és plasztikák is azt tanúsítják, hogy Barabás Márton művészi munkásságának egyik központi kérdésfelvetése a térkutatás, a sík és a tér dilemmáinak interpretációja.; Tovább...
Munkásság
Wehner Tibor: Barabás Márton festőművész
Ha valaki a közelmúlt három és fél évtizedének művészetét egyáltalán nem ismeri, s csupán Barabás Márton festőművész szakmai életrajzának, pályaképének adat- és tételsorát olvassa el, akár a kiállításcímekből – Klavierskulpturen, Bécsi Mechanika – Talált és kitalált zongorák, Zongoraátiratok, Hangképek, Preparált zongorák – pontosan megállapíthatja, hogy e művész munkáságában a zenének, és kifejezetten egy hangszernek, a zongorának központi jelentősége van. E feltételezés megalapozottságát a művek hosszú sora tanúsítja, s emellett maga a művész is megerősítette egy 2001-ben rögzített beszélgetésben:
„Tanultam zongorázni, beleakadtam ebbe a hangszerbe többször is. Érdekes, hogy amikor egyszer Kaposváron voltunk egy színházi előadást megnézni, ott találtam egy kidobott hangszert. Nem is zongora volt, hanem harmónium. Akkor még nem volt kész semmi bennem, hogy a hangszer mechanikáiból bármit is csináljak, ez csak később állt össze. Gondolom azért, amiért Arman a hegedűt trancsírozta szét. Én meg a zongorát. Mindig izgatott a zene. A zongora roppant absztrakt tárgy, fantasztikus erejű kifejező eszköz: ugyanis két-három billentyű képes megidézni az egész hangszert, ami egyben az emberi eszközkészítés egyik csúcsát is megtestesíti. És gondoljunk a billentyűk által intonált zeneiségre, a különös ritmusra, az ellentétekre, és figyeljünk a hangszer anyagára, az elefántcsontra, az ébenfára is. A zongora lehetőséget ad arra is, hogy a kép felületén több szólamot képezzek. Az egyik szólamot a billentyűsorozat képe teremtette meg. Az utóbbi időben ezt elhagytam, és inkább konstrukciókat, elképzelt szobrokat festek a képeimre. A billentyű e motívumok mellett, valamilyen ívre felfűzve, vagy kanyarodó formában jelenik csak meg. Úgy érzem, a kortárs zene is ugyanolyan erősen hatott rám, mint a hiperrealizmus vagy a koncept. Elsősorban a repetitív zene, Steve Reich, Meredith Monk zenéje izgatott, valami hasonlót szerettem volna csinálni a képzőművészetben."
(Ebben az Új Forrás című folyóiratban, majd a Keretek című, tíz interjút felfűző kis kötetben is megjelent beszélgetésben a művész természetesen szólt arról a félreértett 1979-es, a budapesti Kertészeti Egyetem szabadtéri kiállításán lezajlott „zongoraégetési akcióról" is, amelyet később kulturális-művészeti életünk botrányos, felháborító epizódjaként bélyegzett meg a hivatalos művészetpolitika, holott a művész az akciója során a zongorában elhelyezett avar lángra lobbantásával „csupán" Ady Endre szellemét idézte meg: „égtek lelkemben kis rőzse dalok")
A bevezetőben Barabás Márton neve mellett a festőművész-meghatározást szerepeltettük, amelyet módosítanunk kell: jóllehet e művész festőként végzett a főiskolán, és noha első kiállításain táblaképekkel jelentkezett, s egy-egy alkotói periódusában ma is fontos képegyüttesek születnek műtermében – egyes periódusokban azonban rajzok is, máskor kisméretű, tradicionális eszközhasználattal megalkotott olaj/vászon kompozíciók, megint máskor művészkönyvek –, de az immár négy évtizedes munkássága során mindvégig vonzotta a tér is, illetve a síkból kilépő kompozíciók megalkotásának lehetősége. Vagy talán pontosabban körvonalazzuk Barabás Márton alkotói attitűdjét, ha a tradicionális műkreáció mellett az alkotói indíttatások mélyén az ágazatoktól és műfajoktól, a műnemektől független keresést, a kísérletezést, az ismeretlen művészeti, alkotói területek felkutatásának határozott szándékát véljük felfedezni. Talán ezzel magyarázható, hogy Barabás Márton táblaképeinek különös rendjében is pontosan nyomon követhető a képépítés megszokottól eltérő szisztémája, a tér-illúzió-teremtés konvencióktól elrugaszkodó metódusa. A múlt század kilencvenes éveinek közepén azt írta erről az egyik katalógusában a művész, hogy „Mostanság megkísérlem a tárgyegyütteseket síkban megjeleníteni. A szobrok a képeim szereplői. Körülöttük és gyakran általuk gyarapszik az illúzió, a kitalált képi mélység, az elképzelt tér. Élmény számomra a képépítés önkénye."
A festészet és a szobrászat ágazatában, a festészet és szobrászat határmezsgyéjén alkotott művek, a plasztikai illuzionizmussal áthatott táblaképek és a festői domborművek és plasztikák is azt tanúsítják, hogy Barabás Márton művészi munkásságának egyik központi kérdésfelvetése a térkutatás, a sík és a tér dilemmáinak interpretációja. Ennek a kutató szellemnek az igézetében a plasztikai szabályszerűségek, a szobrászati konvenciók elvetésének iskolapéldáiként születtek meg a fából, farostlemezből alakított, festett, hangsúlyosan a múlt század nyolcvanas éveiben akantuszleveleket, csiga- és farkasfogmotívumokat idéző térelemek, valamint a zongoraalkatrész-konstrukciók is – a „talált és kitalált zongorák" –, amelyek a kezdetektől napjainkig kísérik alkotómunkáját. A zongora-térkonstrukciók és domborművek, a dobozművek a hangszer alkotóelemeit: a lábakra szerelt görgőktől a pedálokon és a billentyűzeten, a kottatartón, a fedélen át a húrokig és a hangkeltő kalapácsokig, a kis hangfogó filcekig minden elemet felhasználva rendkívül szellemes, a plasztikát és a zeneiséget, illetve a zeneiség-képzetet különleges érzékenységgel szintetizáló alkotásokat konstruál a művész. A szabad térbe helyezett, és a falra reliefként szerelt, illetve a mintegy domborműszerűen dobozokba illesztett kompozíciók általában körök és spirálisok motívumaira, lamellák, ágaskodó csápok és egymásba kapaszkodó karmok ismétlődő rendszereire fűződnek fel, s esetenként más tárgyakkal – példának okáért pingpong labdákkal – való ötvözéseik révén izgalmas, törékenységekben és finomságokban játszó kompozíciókként tárulnak a szemlélő elé.
A zongoraalkatrész-térkonstrukciók és -plasztikák mellett a művész szobrászati alkotásainak harmadik csoportja a furcsán meg-meghajló, hosszan futó, néha Möbius-szalagként önmagába visszatérő fanyúlványok szalagszerű plasztikáiból szerveződik, amelyek szeszélyes futásukkal, a dimenziókat talányosan behálózó jelenlétükkel mintha a síkból a térbe kilépő, öntörvényeiket megteremtő vonalak lennének, s amelyek idegesen vibrálóvá alakítják a birtokba vett közegeiket. Barabás Márton a klasszikus szobrászat tömegalakítási, tömegteremtési szabályait tudatosan elvető kompozíciói a térszemlélet terén kapcsolódnak vissza a hagyományokhoz, de úgy, hogy gyökeresen megújítják azokat: a tér dimenzióinak a lehető legintenzívebb birtokbavételére, a tér intenzív áthatására, a mű és tere azonosságának és eltérő minőségű, de mégis feszült egységének megteremtésére törnek ezek a munkák. A Barabás Márton-alkotta térvonal öntörvényű, új valóság, csakis önmaga, behelyettesíthetetlen és bárhonnan megközelíthető, akármelyik nézőpontból szemlélhető – minden nézete főnézet –, a tér dinamikus erőit indukáló és virtuálisan hangsúlyozó műalkotás. A művész által megrajzolt térvonal maga a szabadság érintése: a szabadság nagyszerűségét és korlátainak abszurditását összpontosító, dinamikus, az éteri elvontságok szférájába emelt plasztikai tárgy.
A tér-munkák mellett, a festett illuzionizmusok, a „síkban megjelenített tárgyegyüttesek" világában különös, az organikusság érzetét is hordozó konstruktív, egymásba kapcsolódó, vagy önállóan feltünedező, szabályos és szabálytalan geometrikus elemeket és testeket megjelenítő képeket alkot Barabás Márton. A hűvös tárgyszerűség küzd a transzcendens látomásossággal ezeken az olajjal vászonra és fatáblára rögzített, lendületes virtuális mozgásokkal, áramlásokkal és a lebegés állapotával, érzetével áthatott, gazdag kolorittal interpretált műveken, de aztán mintegy varázsütésre, észrevétlenül dekoratív harmóniává szelídül a kemény kontúrokkal keretelt zárt szerkezetek és alakzatok, billentyűsorok, tárgytöredékek titokzatos festői kavalkádja.
[2016]
Műtárgyjegyzék
Oevres lista (folytatás a könyv után) 1990. májustól
223. Lila akantuszok 7db. 1989. Róma olaj, rétegelt lemez Cityline (Gőz László / nem a muzsikus/) tul.
224. Guruló narancs (variáció) 1990. 208x72x32cm /jobbról balra guruló/ o. fa .Martina Schubert tul. Bécs
225. Örvény /jobbrahajló világoszöld/ 74x77x36cm 1990. o.rétegelt lemez. Saját tul.
226. Görög Laokoon (sárgászöld háttérrel) 1990. 100x100cm o. farost Görög Yvett tul.
227. Virágtartók 1-4. A szobor és funkcionális tárgy határán. Sági István tul.
228. Sárga niké 91x111cm o. farost 1990.
229-230. Ékszerpultok ( festett poszmodern tárgyak) 1990. Szét lett szedve, megsemmisült.
231. Valahonnan valahová 4db. 125x45x22cm levélplasztika. Szerepeltek a Művészet cikkben illusztrációként. 1991. o. ívelt fa
232. „Sosemvolt aranykorunk" (sárga oroszlánok) 91x111cm 1990. o. farost, billentyűk. A cím Horváth Péter írásából lett véve
233. Őslíra (mandula formájú kép) 60x141cm 1990 dec. az alapformát Leskowsky Albert készítette, ezt festettem én ki. Kecskeméti Hangszergyűjtemény tul.
234. Levélpár (variáció) 33,2x16x12cm o. , rétegelt lemez fa forgástesten
235. Aranykor variáció 68x68x13cm 1991. o. rétegelt lemez fa forgástesten
236. Érintés (Rába) 154x22x38cm 1991. A Pécsi Kisplasztikai Biennáléra készítettem
237. Levélcsiga naranccsal 86x62cm 1991. o. fa rétegelt lemez
238. Reggel Bill Evans-éknál 24x200x 1,8cm 1991. o. fa rétegelt lemez. Svájc, magántul.
239. Levélív posztamensen 29x74x15cm 1991. o. fa rétegelt lemez
240. Telefonvonal 149x20x1,8cm 1991. Svájc, magántul.
241. Amikor a kis piramisok találkoznak 66x72cm szétszedve 1997-ben
242. Zászló 80x240cm 1991. magántul. M.
243. Angyal-örvény 114x105x2cm 1991. (Az Hommage a el Greco kiállítás képeslapján szerepelt, a nagyobb változattal együtt szétszedtem, megsemmisült.)
244. Kettős piramishárfa 94x180cm 1991. o. fa, fémhúrok. Cityline (Gőz László) tul.
245. Tájmetszet 110x86cm 1991. o. fa, vegyes ( Utóbb szétszedtem, megsemmisült)
246. Holdfűrész és Napnarancs 44x38x12,5cm 1991. o. fa rétegelt lemez. Magántul.
247. Napnarancs 155x20x20cm 1991. 247/b. változat Hoofdorp-ba 1996-ban.
248. Piramishárfa variáció 73x142cm 1991. o. fa rétegelt lemez, húrok. Magántul. USA
249. Angyalörvény (Hommage a El Greco) 197x184cm o. fa rétegelt lemez (Szétszedtem, megsemmisült.)
250. Billenő levélpár 148x26x20cm 1991, o. fa rétegelt lemez. Magyar Külkereskedelmi Bank Váci úti fiók tul.
251. Utolsó vacsora 70x100cm 1991. ceruzarajz papíron. A Szent Ignác Kollégium (Kispest) tul.
252. Billenő füzér 156,5x20x77cm 1991. o. fa rétegelt lemez. Cityline (Gőz László) tul.
253. Függő levélpár 142x42x15cm 1991 o. fa rétegelt lemez. Magántul. Svájc
254. Függő ág mókuskerékkel 1991. 151x55x35cm (A Kompozíció c. mű része) 77 Elektronika tul. Bp.
255. Kút 159,5x59,5x59,5cm 1991. o. fa (raktározáshoz szétszedve, összeállítható) Saját tul.
256. Piros csiga Napnaranccsal és Holdfűrésszel 57x63x14cn o. fa Nárai Tamás tul.
257. Távolodó narancs-korong 1991. 160x30x27cm Magántul. Ausztria
258. Hullámzó fehér-zöld 111x19,3x45cm 1991 o. fa (A Kompozíció c. mű része) 77 Elektronika tul.
259. Fehér-zöld spirál (virágtartó)1991. magántul.
260. Férfi és nő (mű két darabból) Sárga-kék láng 73x55x17,5 o. fa. Saját tul./ Narancsoszlop 167x16x16cm. Ismeretlen helyen.
261. Gázláng 171,5x54x15,5cm (szétszedve megsemmisült)
262. Ágaskodó narancs 167x19,5x19,5cm 1991. o. fa
263. Niké telefonnal (függőleges, ívelt tetejű változat) 154,3x114cm 1991. o. farost vakrámán. Mineralimpex tul.
264. Óra szobortöredékkel 58x72x12cm o. fa. Mineralimpex tul. Benczúr u. Belsőépítész Szenes István
265-266. Nagy zöld levél 1. 152x72x12cm /Nagy zöld levél 2. 202x52x11cm Mineralimpex tul. o. fa
267. Örvény 70x94x37cm 1991. o. fa. Saját tul.
268. Érintés 99x100x16cm 1991-92. o. fa. Saját tul.
269. Útkereszteződés 139x105x77cm 1992. o. fa, billentyű(raktározáshoz szétszedve, összeállítható) Saját tul.
270. Lila akantuszok sárga napkoronggal 190,5x84x84cm 1992. o. fa. (raktározáshoz szétszedve, összeállítható) Saját tul.
271. Oroszlánok, örvények 154x146cm o. farost 1992. A 263. kép párja a Mineralimpex székházában
272. Nyár variáció (Gyárfás Péternek) 140x29,7cm o. farost, billentyűk. Jáky Balázs tul.
273. A fekete korong útja (guruló korong) 57x64x16cm / A híd részén levél-részlet van/ 1992. Humansoft Kft. (Illés Antal) tul.
274. Hullámzó fehér-zöld variáció 111x19,3x46cm 1992. Magántul.
275. Piros csiga 63x53x14cm 1992. eleje. 1996-ban kiegészítve, átfestve.
276. A korong útja korlátok között 1992. 57x64x16cm festett fa, rétegelt lemez (üres „híd" résszel. A másik változatnál a hídon fa lemezből kivágott, festett levélcsúcs van.) Szerepel az 1993/Vi. Új Művészetben.
277. Spirálzongora 1992. 80x94x17cm festett fa. saját tul.
278. Egymásba metsző kettős spirál 1992. 49x86x16cm festett fa, magántul.
279.Kettős csigavonal (variáció szűkebb mélységgel) 1992. 51x94x7cm olaj, fa, rétegelt lemez . Antal László ötvösművész tul.
280. Levélpár mókuskerékben 1992. 150x35,5x20cm festett fa, rétegelt lemez posztamenssel együtt. Dovin (?) tul.
281. Az összeszedettség pörgő töredékei 1992. 50x52,8x 1,8cm Oslo-Ekkely-ben készült. Akril, fa.
282. Levélpár 1992. 43x130x14cm Oslo. Festett fa , függesztett szobor. Pálfi Zsolt tul. Stockholm
283. Kéksávos holdcsiga napnaranccsal 1992. 55,5x52x20cm olaj, fa Hernádi Miklós tul.
284.Térvonalak 1992. 220x80x40cm Oslo. Szétszedve.
285. Billenő levélfüzér (luggatott lemezzel) 1992. Oslo. 33,7x73,5x15cm festett fa
286. Norvég akantuszok 1-6. 175x28x28cm Szétszedve.
287. Zöld holdfűrész és felkelő napnarancs 42,5x48x15cm Hernádi Miklós tul. Festett plasztika
288. Nappal és éjjel (bakelit hanglemez töredék festett naranccsal) 22,5x21x10,5cm Svájc?
289. Nappal és éjjel (Night and day) variáció 2,5x24x10.5cm Pálfi Zsolt tul. Svédország
290. Egyre sötétebb aranykor ( az Aranykor című szobor színváltozata síkban) Mészáros Gábor tul.
291. Zsiráfszekrények 70x70cm olaj, farost (festmény) Gerő László tul. 1992.
292. Lépcsős zsiráfszekrény és billentyűív 122x122cm olaj, farost ( festmény). Fontos munka. 1992.Szerepelt az Új Művészet borítóján. Nudelman László vette meg egy BÁV aukción.
293. Lépcsős zsiráfszekrény 70x70cm akril, farost. Szerepel az Art Expo katalógusban. Kosári Aurél tul. Pécs
294. Spirálbillentyűk (térplasztika) 57x65,5x17,3cm saját tul.
295. Niké telefonnal- variáció. (Kybele. A madridi hasonló nevű szökőkút kitalált töredéke került a korábbi Niké helyére.) 110x150cm Sajthy Gábor tul. Mainz
296. Tél olaj, fa . Szabdalt kontúrú síkplasztika-kép 1983-ban festt és átalakított munka továbbfogalmazása. Binder Károly tul. Törökbálint
297. Süllyedő billentyűív 35x35x15cm szobor+ posztamens . Szelestényi Zoltán tul. Svájc
298. Kiemelt hang 24x24x108cm szobor. Saját tul.
299. Kis fehér-zöld örvény 57x66x19,5cm. 1992. Szerepelt az 1993-as Pécsi Kisplasztikai Biennálén
300. Partra sodródva 69x40x10cm szobor . Szabó Zoltán tul. Érd
301. Patra sodródva (Hat háromszög fehér-zöld hullámívvel) szobor, 40x58x8cm. Saját tul.
302. Áthatások 96x90cm olaj, farost, billentyűk. 1992. Festmény. Szelestényi Zoltán tul. Svájc
303. Jaguár és zongoraszánkók 122x122cm olaj, farost. Festmény. 1993.
304. Billenő billentyűív 144x44x30cm szobor . 1993. Vértes Ákos tul. USA
305. Billenő leopárd-szfinx 122x122cm olaj, farost . 1993.Festmény. Saját tul.
306. Gyökerek ( kottatartóból és áttört falemezből készült festett síkplasztika) 1992. Sajthy Gábor tul. Mainz
307. Zsiráflépcső zongoraívvel 110x150cm olaj, vászon 1993. Kovács Titusz tul.
308. Kis változat a zsiráflépcsőre 50x70cm 1993.Olaj, farost .Festmény Bakó Dóra tul.
309. Billentyűív- Elmerült gyermekkor) 70x70cm. Olaj, farost. Festmény. Kosári Aurél tul. Pécs
310. Tatabányai pannó. 538x766,7cm 1993. (44,196m2) Olj, fa, farost.Tatabánya, Közművelődés Háza
311. Pergamon oltár (variáció vásznon) 80x100cm 1993. Marc Goumans tul. Hollandia
312. Kék oroszlán 80x100cm olaj, vászon 1993.Festmény. Sági István tul.
313. Zöld levélspirál 81x110,5cm festett síkplasztika. Szendrő Zsuzsa tul.
314. Zongorahíd. 50X70cm olaj, farost, festmény 1993. Búza Ildikó és Sándor tul.
315. Kis billentyűív 33x33cm olaj, farost, festmény 1993. Nagy András tul. Pasarét
316. Táj zsiráflépcsővel 52,5x52cm olaj, farost, festmény 1993. Sági Istvánék tul.
317. Narancskorong útja... 86x38x59,5cm szinterezett alumínium, olaj. 1993. szobor. Szelestényi Zoltán tul. Svájc
318. Szilánkok (Billentyűív spirállal) olaj, farost, 80x80cm 1993-1995.
319. …................... 39x28x29cm festett fa, rétegelt lemez. Somogyi Tóth Gáborék tul.
319/b. Zöld levélív 1993. Körbevágott levél térvonal-indával. Délceg Katalin és Pogány Attila tul. l. Új Művészetben reprodukálva
(320. Kettős portré (Kati és Gábor 1972-ben) Gál Katalin tul.)
320. Kaleidoszkóp 122x122cm olaj, farost festmény. Fontos munka. 1995 Lakáskultúrában reprodukálva. Náray Tamás tul.
321. Törékeny egyensúly 62x60cm. Olaj, farost, festmény. Kék katalógusban szerepel. Marc Goumans tul. Hollandia
322. Álló spirál 113x55x19,5cm Festett szobor 1994. (A hullámzó fehér-zöld körbefestett színváltozata)
323. Billenő zongoraív. 162X77x45cm. Szobor. 1994. Reprodukálva a Makói grafikai Művésztelep visszatekintő katalógusában. Más talapzaton, egy „zongorakarnison" a Pesterzsébeti Gaál Imre Galéria tul. (ajándékozás).
324. Billenő zongoraív II. függesztett szobor 75x18,5x15,2cm Szelestényi Zoltán tul. Svájc
325. Talán találkozunk olaj, fa, síkplasztika 49x52,5xcm 1994. Hernádi Miklós tul.
326. Villám (Felhőtanulmány) 14,5x14,5cm festett kisplasztika 1994. Presser Gábor tul.
327. Levélcsiga (variáció) 65x80cm Festett síkplasztika 1994. Búza Ildikó tul.
328. Levélpár- (Gyökerek) 45x36cm olaj, farost, kis zongora-kottatartó. Somogyi Tóth Gábor tul.
329. Napnarancs és holdfűrész (fali-spirál /síkplasztika/ változat) 62c66,5cm. Festett fa. 1994.
330. Zsiráflépcső zongoraívvel (spirállal) 150x210cm olaj, vászon 1994. fontos munka. Saját tul.
331. Zsiráflépcső 100x100cm olaj, vászon 1994. (?)
332. Törékeny egyensúly (variáció) 62x60x?cm szobor derékszögű billentyűívvel. Szelestényi Zoltán tul. Svájc
333. Kőoroszlánok (Piranesi Budapesten) 90x110cm olaj, farost. Festmény 1994.
334. Kék kaleidoszkóp 52,5x52cm olaj, farost. Festmény 1994. Sági István tul.
335. Kaleidoszkóp 122x122cm 1994. Olaj, farost. Fontos festmény. Saját tul.
336. Reggel fél-nappal 52,5x52,5cm olaj, farost. 1994. Gerő László tul.
337. (Tízujjú) Levélpár kék térvonallal 154x33x14cm Festett szobor. Ld. a Kismonográfia 76. old. Hoffmann István tul.
338. Zongorakalapácsok 50x52,5cm Festett alapon natúr színű zongorakalapácsok. Binder Károly tul.
339. Bárka 1994. (?)
340. Plasztikus vázlat (spirálfüzet egy lapja festett, plasztikus levél-részlettel) 1993-94. Bálint Bertalan tul.
341. Levélpár- (Gyökerek) variáció 46,3x36cm. Festett körbevágott fa, kis kottatartó.
341/b Gyökerek indás szárral. Festett szobor. 1994. Sági István tul.
342. Levélasztal 1. 1994-1995. festett alumínium és vas üveglappal 80x100x100cm. Móró Gábor tul. A 2. számú változat sorszáma op. 391. Saját tul.
345. Sz. I. születésnapi ajándéka. 1995. Festett telefonos síkplasztika
346. Szilánkok 100x100cm olaj, vászon. 1994. A BÁV 1995 tavaszi tárlatán, a „Zene szemeinknek" c. kiállításon 3. díjat kapott
347. Zöld rianás- variáció háromszögekre billentyűívvel. 56X70cm (Háromszög alakú kép) olaj, farost 1995. Bálint Bertalan tul.
348. Szétcsúszó billentyűív 56X70cm (Háromszög alakú kép) olaj, farost 1995. Bálint Bertalan tul.
349. Szétcsúszó billentyűív 112x140cm olaj, vászon, háromszög alakú festmény. 1995. Kovács Péter (Csepel, Csillagtelep) tul.
350. Billentyűhíd háromszögben 112x140cm olaj, vászon, háromszög alakú festmény. 1995. saját tul.
351. Megemelt háromszögek 101x36x18cm festett szobor 1995. Gyárfás Péter tul.
352. Aranykor töredék I-II. 58X24cm és 24,5x20cm. Régebbi síkplasztikák, 1995-ben kaptak sorszámot.
353. Örvény 121,5x160,5x40cm Festett szobor. 1995. Fontos munka. Műcsarnok, Helyzetkép c. kiállításon kiállítva. Saját tul.
354. A fekete korong útja 95x83x30cm 1995. Fontos munka. Műcsarnok, Helyzetkép c. kiállításon kiállítva. Saját tul.
355. Hat fehér térvonal 220x21x35cm körüli méretekben. Szobor együttes. 1995.
356. Megemelt kék térvonal (gázláng) 201x60x21cm Festett szobor.
357. Átlátszó Nap 112x163x21cm Fa, rétegelt lemez, plexilemez. 1995. Fontos munka. Saját tul.
358. Metszett billentyűív 52x85x10,5cm Fa, billentyűk. 1995.
359. Nappal és éjszaka (Napnarancs fekete lemezkoronggal) 23x26,5x11cm Presser Gábor tul. (?)
360. Áthatások 80,3x80,3cm olaj, vászon festmény. 1995-1997. Szegedi magántul.
361. Szétcsúszó billentyűív – variáció 62,5x70cm olaj, vászon háromszögű kép. Kovács Titusz tul.
362. Kottakép 17,5x17,5x6cm Festett síkplasztika dobozkeretben. V. ker. Önkormányzat tul.
363. Levélpohár variáció 40x30x7cm Szobor, üveg és festett falemez. Márton Béla tul.
364. Két reggel 48x52cm olaj, rétegelt lemez 1995. (A Kék csíkos holdcsiga napnaranccsal szabad variációja vékony lemezen) Vértes Ákos tul. USA
365. Időutazás (A kőoroszlán naranccsal című kép változata) 69x50cm olaj, farost 1995.
366. Naposzlop 69x50cm olaj, farost 1995. (?)
367.Kettős spirál 23x48,2x2,9cm Barna cseresznyefa keret előtt két festett csiga-alakzat. Vince Gábor tul.
368. Két reggel 48x52x1,5cm festett fa rétegelt lemez spirál alakban 1995. (?)
369. Szétcsúszó billentyűív- sötétebb variáció. 112X140cm, háromszög alakú kép, olaj, vászon. Kovács Péter (Csepel, Csillagtelep) tul.
370. Hommage a Kandinszkij 60,5x62,5cm olaj, farost festmény 1995. Szegedi tul.
371. Könyv-kút 140x100x5cm, könyvszobor közlönyökből. 1995. Falra akaszthatóvá 2008-ban alakítottam. Francois Druguet tul. Bp.
372. Törékeny egyensúly. 100X100cm olaj, vászon 1995.
373. Kettős spirál (kéksávos) 23x44cm. Festett síkplasztika Bartl József tul. 1995.
374. Nautilusz (1.) 36x38,5cm 1996. január. Festetlen facsiga (ld. Népszabadság Magazin VI. évfolyam 48. szám borítóján Presser Gábor portréjával.) Presser Gábor tul.
375. Kettős spirál 23x42,3x5cm 1996. festett síkplasztika. Presser Gábor tul.
376. Nautilusz (kis angolmechanikás síkplasztika) 40x39x2,8cm
377/a. 40cm-es ív. Könyvmunka 8. 1995. december. Vince Gábor tul. (Gál Katalin tul.) Könyvmunka 9. H betű/ Könyvmunka 10. Farkasfogas könyvkivágás. Presser Gábor tul. /Könyvmunka 11. K betű saját tul./ Könyvmunka 11. D betű/ Könyvmunka 12 D betű/ Könyvmunka 13./Könyvmunka 14. H betű/ Könyvmunka 15 E betű/ Könyvmunka 16. K betű/ Könyvmunka 17. Andy Warhol parafrázis 32x48x5cm Vince Gábor tul./ Könyvmunka 18. Lift , Andy Warhol parafrázis 28-29 oldalból. Vince Gábor tul.
378. Facsiga filckalapács 68x70cm 1996. január. Festetlen spirálszobor. Saját tul.
379. Csigacsigolya 67x74cm Festetlen spirálszobor. 1996. Lakatos György fagottművész tul. Budaörs
380. Facsiga-filckalapács (balraforduló) 67x75,3cm (?) Festetlen spirálszobor.
381. Nagy billentyűív 118x172x20,5cm 1996. saját tul. Fontos munka
382. Nautilusz angolmechanikából (balra forduló) 60x63x2cm Festetlen spirálszobor.
383. Csiga angolmechanikából (jobbra forduló) 59,6x66,3x1,5cm Festetlen spirálszobor.
384. Megszakadt ív (oktáv-kvint) 66x104x21cm fa szobor 1996.
385. Tritonusz (bővített kvart) 104,5x158,5x26cm fa szobor 1996. Szétszedve
386. Billentyűív 67x104x21cm fa szobor 1994. Szerepelt a Pécsi Kisplasztikai Biennálén 1995-ben. Saját tul. Készült egy kétszeres nagyítás vasból. Az a „Kőkapu Alapítvány" tulajdona. (Ézsiás István tud róla)
387. 29 ólompont 44x53cm fa, ólom, rézdrót (facsiga) 1996.
388. Kis nautilusz 37,5x32,5cm fa, drót, ólom (facsiga) Dovin tul. 1996.
389. kilenc ólompont facsigán 30x25,5x3cm a, drót, ólom (facsiga) Sztipszky Miron tul. 1996.
390. Kettős spirál négy koronggal 21x38,2x4,5cm Festett síkplasztika. 1996. Kövesi Márta tul.
391. Levélasztal 60x110x110cm aluminium és vas, üveglappal. Saját tul. 1996.
392. Nautilusz (jobbra-forduló angolmechanikából) facsiga 59x68cm Kiállítva az Artexpo'96-on. 1996.
393. Nincs hová lépni 63,5x71,5cm facsiga Artexpo '96. Továbbfejlesztve 2004-ben. Saját tul.
394. 39 ólompont (jobbra-forduló facsiga) 49,5x54cm 1996. Artexpo '96.
395. Nautilusz 2. 48,4x46x2,7cm facsiga 1996. Artexpo '96.
396. Százlábú 47x49cm Facsiga 1996. Holló Aurél (Amadinda) tul.
397. Nincs hová lépni 2. Facsiga 68,5x76cm 1996.
398. 10 ólompont 52,5x59cm Facsiga 1996.
399. Levélkorona 174,5x56x56cm Festett fa és műanyag körplasztika 1996. A Pannonpipe (Christian Hemerka ) tul.
400. Hosszú térvonal (három darabból) 425x35x60cm fa réz illesztékekkel. (Az első ilyen festetlen szabad plasztika)
401. Ruhátlan felhő (fordított variáció) 98x132,5cm Festett zongorafedél 1996.
402. Billenő billentyűív háromszögben 112x140cm olaj, vászon 1996. Az opusz 350 színben erősen átdolgozott (világoskék) változata. Fontos mű. (?)
403. Aranykor variáció 1996. Festett síkplasztika . Kiállítva Hoofdorpban, Hollandiában.
403/b Piros csiga napnaranccsal, holdfűrésszel. A szétszedett op. 275 továbbfejlesztett elemeiből is. Kiállítva Hoofdorpban, Hollandiában. 1996.
404. Kettős csiga (rózsaszín) 24x45cm festett síkplasztika. 1996. Földényi F. László tul.
405. Örvény zongorakalapácsokkal (?) Festett fa ívek és natúr zongorakalapácsok.
406. 27 ólompont ( balra-forduló csigaörvény) 51,5x50cm (Az op. 387 párja) Facsiga. Amadinda tul.
407. ….........Cím nélküli munka 45,5x53cm Facsiga élére állított húrlefogó fakalapácsokból. Váczi Zoltán (Amadinda) tul.
408. Palást 93,5x203x37,3cm Fa szobor zongorapalástból. Fontos munka. Saját tul. Kismonográfia 81. oldal
409. Lélekörvény (jobbrahajló) 100x109x2cm Facsiga. Pálfi Zsolt tul. Svédország
410. Lélekörvény (balrahajló) 104x108x2cm Facsiga. A Dunaszerdahelyi Múzeum tul. Szlovákia.
411. Közjáték (Interlude) 92x90,5cm Jobbrahajló facsiga 1996. Fontos munka.
412. Kettős spirálív zöld filckalapácsokkal 57x60cm Facsiga. Sík Csaba tul. Volt.
413. Visszaforgó zöld-kalapácsos 56x56cm Facsiga. Frankfurt am Main Városi Gyűjtemény tul. 1996.
414. Lépések és érintések 55,5x49,5cm Jobbraforduló facsiga. Utóbb dobozba téve. A Kogart 2008-as aukcióján elkelt.
4015. Kilenc pár 44,5x47cm Facsiga
416. 15 vágott ólompont 53x55,5cm jobbraforduló fehér filces csigarelief. 1996.
417/a. Hiányzó ólompont (Dominó) 30,5x22,5cm Festetlen síkplasztika. Kelemen Károly tul.
417/b. Utójáték (12 ólompont) 14,5x22,5cm Branczik Márta tul.
418./a. Dobozrajz (Képnapló) 21x28,6x3,2cm 1996. fontos mű, dobozmunka.
418/b Isis (Képnapló) 28,4x38,6x3,2cm Dobozmunka. 1996.
419. Origo 155x155x15,2cm Teljes billentyűkör. Szobor. 1996. Kismonográfia 81. old. Saját tul.
420. Levélcsiga variáció 70x77cm Festett síkplasztika. Szágmeiszter Nikolett tul.
421. Kék filckalapácsok 61,5x64cm Facsiga. Somogyi Tóth Gábor tul. 1996.
422/a Visszaforgó (8 ólomponttal) 21,2x21,2cm Kör alakú festetlen síkplasztika húrlefogókból 1997. Sajthy Gábor tul. Mainz.
422/b. Visszaforgó 20x20cm Kör alakú festetlen síkplasztika húrlefogókból 1997. Fekete Antónia tul.
422/c. Visszaforgó 21,5x21,5cm Kör alakú festetlen síkplasztika húrlefogókból 1997. Robin Dalglish tul. Anglia
423.Rejtett hullámok 26x52cm Síkplasztika húrlefogó szerkezetből. Kiállítva a Művészet-malomban Szentendrén. 1997.
424. 9 filckalapács- négy érintés 75,5x84cm Facsiga. Képeslapon reprodukálva.
425. Fehér-zöld kettős spirál (Zaj-háromszögek) 27x45x2,5cm festett síkplasztika. Matzon Ákos gyűjt.
426. Térvonal 300 hosszú 1,5x1,5cm vastag indázó fa plasztika. Kiállítva a Művészet-malomban.
427. Ikon 51x27x7cm Festett plasztika fából. A Magyar Zsidó Múzeum tul. 1997.
427/b. Ikon ( változat) 51x27x7cm Festett plasztika fából. Sajthy Gábor tul. Egy kisebb léptékű változat Pelle János tul.
428/a. Visszaforgó (18 ólompont) 21,5x21,5cm
428/b. Visszaforgó 21,5x21,5cm 1997. Kiállítva a Merlin Színház Galériájában.
429. Hat korong a képen kívül 23,5x43x5,4cm Festett síkplasztika. Kiállítva a Bank Centerben
430. Kottakép 21x30,5x5cm Festett síkplasztika hegedű-csiga töredékkel. Reprója a Síkplasztikák c. kiállítás katalógusában. 1997. Kövesi Márta tul. Fontos munka.
431. Téri kottakép (zöld facsiga)......... 1997.III.31-én fejeztem be.
432. Térjáték 70x70cm olaj, farost festmény. 1997. Szemere Marcell tul.
433. Kettős csiga ( zöld kis relief) 21x38cm Tordai Tamás tul.
434. Japán híd 31x35x11cm (A fekete korong útja c. mű feles változata.) Nyakas Ilona tul.
435. Kis zöld kottakép 27,5x27,5x4,7cm Batka Zsolt tul.
436..............50,5x28,5x3cm (?)
437. Zöld kettős csiga felhő-töredékekkel. 22,5x40x2,5cm Festett síkplasztika-kép
438. Zöld csiga négy piros filcponttal (négy „leütéssel") 25x28,5x3,5cm Festett síkplasztika-kép 1997.Tamás Pálné tul.
439. Zöld-fekete három helyzetben (rózsaszín kettős csigára) 21x35,5x33cm Kovács Piroska (Örökmozgó Filmszínház Gal.) tul. Festett síkplasztika-kép
440. Törött cseréphorizont 21,5x29x4cm Festett síkplasztika-kép. Zsolnay-Mattyasovszkyné, Véssey Eszter tul.
441. Kaleidoszkóp variáció 70x70cm olaj, farost festmény (világoskék, hideg-zöld háttérrel). Szluka Balázs tul. Pécs
442. Kettős csiga filckalapácsokkal (Halkan és Csendben) 24x50x3,5cm Festett síkplasztika-kép. Csontos Hilda tul. Fontos munka. 1997.
443.Kettős csiga (Nagy és kicsi) 23x35cm Festett síkplasztika-kép 1997.
444. Hommage a Gémes Péter 78x80cm Fa, réz, vaspántok. Saját tul.
445. Fehér-zöld kettős csiga 27x50cm Festett síkplasztika-kép 1997.
446. Spirál és pont (balranéző) 27,5x29,5x4,7cm Festett síkplasztika-kép. Szelestényi Zoltán tul. Svájc
447. Csiga nyolc filckalapáccsal 26,5x25x3cm Festett síkplasztika-kép. Szabó Zoltán gyűjteménye. Érd
448. Négy lépés örvényúton 26,5x44x3cm Festett síkplasztika-kép 1997.Sajthy Gábor tul. Mainz
449. Doboz-munka intarziás keretben a Nádor Galéria felkérésére, doboz kiállításra. 25X25x3cm Festett síkplasztika-kép
450. Kék filckalapácsos facsiga 50x61x2,5cm 1997.
451. Új nautilusz 1. 58,5x66cm Jobbraforgó angolmechanikából.
452. Belső összefüggések (kapcsolódások) 50x41,5x2cm. Utóbb dobozba került. 63X63x6cm.
453. Kis facsiga 32,5x35,5cm. Rétegelt lemez, fa. Vértes Ákos tul.
454. Kovacsillagok 1-5. Különböző méretben 26,5x24x11,5 34,2x32,5x4cm Bálint Bertalan tul.
455. Forgó fészek 53x50x10cm dobozmunka zongorakalapácsokból, pálcákból, tojáshélyból
456. Balett (organikus párhuzamok) 43,5x38x11,5cm Hatszögcsillag alakú mű.
457/a. Szabolcsi Bence portréja 43x43x8cm Bronz tondó szobor . 1998. Szabolcsi Bence Zeneiskola tul.
457/b. Szabolcsi plakett bronz emlékérem.
458. Barna zongorafedél 108x143cm olaj, fa festmény zongorafedélen. 1998. (?)
459. Visszaszámlálás vágott zongorafedélen 106x118cm Fekete zongorafedél. Gyárfás Péter tul.
460. Kaleidoszkóp (variáció) 100x100cm olaj, vászon festmény 1998. Győri magántul.
461. Nadrágba bújt felhő (variáció) 99x133cm olaj, fa- vágott zongorafedél. Gyárfás Péter tul.
462. Kaleidoszkóp változat 100x100cm olaj, vászon festmény. Matáv tul.
Februárban Vácott készítettem négy litográfiát 70x50cm 310 grammos Fabriano papírra 25-25 példányban.
463. Kalidoszkóp- kollázs variáció Schimmel zongorára 70x100cm. Papír kollázs 1998. saját tul.
464. Fészek 40x40x8cm dobozmunka
464/b. Nyolc zongorakalapács 29,5x31cm facsiga
465. Zöld visszaforgó ( párhuzamos spirál) 54x59x1,5cm facsiga Frankfurt am Main Városi Gyűjt. tul.
466. Fészek (Balett variáció) ….. (?)
467/a--d. Visszaforgó (Frankfurt) 20x19,3cm festetlen kör alakú síkplasztika. + 3 változat. Az egyik bekerült a Hárahanyatló c. facsigával egy dobozba.
468. Fészek 63x63x7cm dobozmunka. Fa, tojáshéj. Svájci magántul. Kismonográfia 86. old. Fontos mű.
469. Lépések 50x58cm. Utóbb dobozba téve 73x73x6cm kiállítva a Francia Intézetben.
470. Belső kötődések 52x62cm. Utóbb dobozba téve 73x73x7cm 2000-ben.
471. Hét filckalapács 62x69cm facsiga
471/b. Facsiga filckalapács variáció 80x90cm facsiga
472. Közjáték 67x67cm 7 fehér filckalapács 6 piros filcponttal (oldalán szignálva)
473. Közjáték 7 zöld filccel 92x73cm facsiga. Fontos munka. Móró Gábor tul.
474. Kettős filckalapács 57x61,5cm Michael Bell (Anton Atzerts Pianohause) tul. Frankfurt.
475. Egymást érintő fehér zöld filckalapácsok 55x55cm Utóbb 2000-ben dobozba tettem 73x73x6cm.
476. Hátrahanyatló 46x43x2,5cm sötét facsiga 1999.
477. Lélekörvény 126x131cm facsiga. Saját tul.
478. Visszafogott 84,5x93cm, majd dobozban 102x102x6cm. Ld. szürke katalógusban. Göllesz Zoltán tul.
479. Terpeszkedő 100x94cm facsiga. Saját tul. Itt hiba történt a számozásban. Kimaradt 10 opusz.
490. Belső elfogyás 50x58cm facsiga Fontos munka. Tóth Vali tul.
491. Frankfurti nautilusz 57,5x60,5cm Robin Dalglish tul.
492. Frankfurti térvonal (3 darabból) 105x540x36cm borotyán-fa négyzetlapolva
493. Niké telefonnal ( körbevágott, festett elemekből összeállított fali installáció, murális munka) Budapest, Árpád Center
494. Akantusz-bogáncs (zöld) 75,5x34x14,5cm Festett lemezplasztika forgástesten. Köves Szilvia tul.
495. Zongorafedél 132x99cm (Nadrágba bújt felhő változat alul doboz-csíkkal, tárlóval.) 1998. Sági István tul.
496. Világoskék kaleidoszkóp variáció 100x100cm olaj, vászon festmény. Pécsi magántul.
497. Kőoroszlán 60,4x50,3cm. Olaj, vászon . Rhédey tul.
498. Billenő egyensúly (zongorahinta) 100x100cm olaj, vászon
499. Cumulus 130x220cm olaj, vászon Somogyi Tóth Péter tul.
500. Cirrus 130x220cm olaj, vászon 1998.
501. Fehér-zöld kettős spirál 22x35,5x2cm festett síkplasztika 1999.
502. Kóló 320x320x25cm szobor. 2008-ban továbbfejlesztettem Könyves kóló címmel. Fontos munka. Saját tul. Szétszedve
503. Közös út 25x25x3cm festett síkplasztika keretben. Tiderenczl Gábor tul.
504. Csillag variáció (hat érintés) 46x46x5cm. A szürke katalógus végén szerepel. Utóbb dobozba tettem 84,5x63x6cm
505. Közjáték- Csillag variáció 45,5x46cm Továbbfejlesztve talpas plasztikává 2001-ben. 65X46x15cm
506. Billenő egyensúly (variáció) 100x100cm olaj, vászon festmény 1999.
507. Fehér Nap 56x56cm akril, olaj, farost festmény Dr. Drawetz Róbert tul. Pécs
508. Fészek-korona 73x68x5,8cm Dobozmunka fürjtojással, 1932-es pengőkből készült körkollázzsal. Éva Gotthardt tul. Graz
509. Korona palást (kollázs) 29x22x3,7cm 1999. Gosztonyi Géza tul.
510. Billenő billentyűív (kettős ív zongorafedélen) 138,5x146cm olaj, fa.1999. 2. Zsiráf szerkesztőség tul. (Kovács Titusz gyűjteménye.) Fontos munka.
511. Zsiráf paraván 254x180cm festett MDF- HDF lemez 1999. 2. Zsiráf szerkesztőség tul. (Kovács Titusz gyűjteménye.)
512.Komáromi zongorafelhő 139x139cm olaj, fa, zongoratető
513. Zsiráf paraván (balranéző) 254x180cm 2. Zsiráf szerkesztőség tul. (Kovács Titusz gyűjteménye.)
514. Ivókút makett (Köváki pályázatra készített szobor-kút terv) 2000. Kőbányán, a Pataki Műv. Házban van letétként. Gipsz, rézdrót.
515. Téri kaleidoszkóp (csillag) 39,5x39,5x10,5cm fa, zongora alkatrészek. 2000. Szerepelt az Artpool „Véletlen" című kiállításán. Boros Anikó tul.
516. Téri kaleidoszkóp piros filccel 42,4x42x11,5cm 2000. Benedek Csaba tul.
517. Könyvkút 76x72x7cm Vágott, ragasztott közlönyökből. 2000. Szint István király Múzeum tul. Székesfehérvár. Szerepelt a 3. Nemzetközi Művészkönyv Kiállításon
517/b. „Áttekinthető" könyv 30,8x22,8x3,8cm Szerepelt a 3. Nemzetközi Művészkönyv Kiállításon
518. Forrás (ketten együtt könyv-közelben) 11,6x29x21cm Kereskedelmi értesítő, két üvegpohár. 2000. Saját tul.
519. Nagy facsiga 214x203x3cm Síkplasztika diófából, pácolt rétegelt lemezből. Fontos munka.
520. Nagyapám könyvtárából Kb. 200x35x30cm térvonal és két könyv vaspánttal összefogva. Kiállítva a Pest Centerben és a Francia Intézetben. Saját tul. 2000.
521. Pentaton könyv (könyvszobor) 30,5x23,5x2,3cm Fehér könyvmakett üres lapokból. A fekete billentyűk helye mentén az egész könyv keresztül lett vágva. Papír. Saját tul.
522. …...............55x55cm olaj, farost festmény. Kosári Aurél tul. Pécs
523. Közjáték (variáció) 91,5x80cm Facsiga. A 473-as munka továbbfejlesztése. Belső elemei nyújtottabbak. A Budapesti Francia Intézet tul.
524. Nagy facsiga. A Közjáték c. mű kétszeres nagyítása kb. 200x160cm Diófa, pácolt rétegelt lemez, sárgaréz forraszpálcák. Szerepelt a Városligeti tavon rendezett szabadtéri kiállításon.2000.
525. Nagy nautilusz 200x180x4cm Diófa, pácolt rétegelt lemez, sárgaréz forraszpálcák. Szerepelt a Városligeti tavon rendezett szabadtéri kiállításon.2000.
526/a. Piros filces fészek 40x36,5x6,3cm Az 516 számú munka zárt közepű, tojást fogó változata
526/b. Piros filces fészek 40,7x35,5x6,5cm Talpra állított síkplasztika.
527. Gázláng 280x90x90cm Hordóabroncsokból, fa lécekből és térvonalból készített szobor. Szétszedve. Saját tul. Kiállítva a Francia Intézetben.
528. Közjáték (nagy facsiga változat) 200x180x4cm Az 524 munka belső térbe szánt tisztább változata. Diófa, réz forraszpálcák. Panthel tul.
529. Belső kötődések (repetíció) 125x153x3cm 2000. Nagy facsiga. Diófa, réz forraszpálcák. Ludwig Múzeum tul.
530. Hátrahanyatló párhuzam 120x125x3cm 2000. Diófa, réz forraszpálcák. Ludwig Múzeum tul.
531. Gavotte 73x73x6cm Facsiga dobozban világos kerettel. 2008-ban szerepelt a Kogart aukción a 469. lépések c. munkával együtt.
532. 12 érintés 63x63x7cm Facsiga dobozban világos kerettel.
533. Három csend (Halkan és még halkabban) 116x73x6cm Dobozmunka. Saját tul.
534. Tér-rajz 20x20x20cm Fa szobor spirálfűzből, réz csíkokból, fából. V. Menshikoff tul.
535. Hal-jel 29x40x3,5cm A Nádor Galéria „Hal" c. kiállítására készült. Festetlen fa, habkő, plexi, réz pálcák. 2 Zsiráf (Kovács Titusz ) tul. + Két festett Hal (Gyűrűs hal) című kisplasztika sorszám nélkül. 21X26,8x4,8cm. Fekete és barna posztamensen. A barna saját tul.
536. Kicsorbult reggel 100x100cm kör alakú vászonkép 2000. A Körkép c. kiállításra készült.
537. Dervistánc 34,4x34cm Áztatott zongorakalapácsokból festett háttérrel. Szabó Zoltán gyűjt. Érd.
538. Spirál négy pont között 27,7x41,1x3,5cm Festett síkplasztika. Leitner Pál és Katalin tul.
539. Festett nautilusz spirál 26,5x33x3,5cm Festett síkplasztika
540. Csigametszet 27,2x40x3cm Festett és natúr síkplasztika. Völgyi Miklós tul. (?) Fontos munka.
541. Dervistánc 25,5x25,5x3cm. Festett kör alakú síkplasztika. Barabás Márta tul.
542. Csigalépcső 25,5x50x3cm Festett síkplasztika zongoraalkatrészekkel. (?)
543. Vízimalom 25,5x50x3,5cm 2000. festett síkplasztika
544. Kisvasút 38x21x3cm. Festett síkplasztika játékvasút kocsival. Szabó István tul. Bécs
545. Párhuzamos illeszkedés (Kék filckalapácsok) 27,5x47,5x2,2cm Festetlen síkplasztika-kép
546. Tekerőlant- Zeppelin 120x100cm olaj, vászon festmény 2000.
547. Tekerőlant 100x100cm olaj, vászon festmény 2000.
548. Három szólam (Tekerőlant zongorafedélen) 115x147,7cm Olaj, fa. 2001. Somogyi György tul.
549. Csendek, hiányok (Egy Dobai Péter versre készült tárgykollázs) 35,4x27c4,7cm 2001. Kováts Albert tul.
550. Korona viráglepel 29x22x3,5cm Kollázs száraz amarillisz virágból, százpengősből vágott papírcsipképből. Az op. 509. változata. 2001. Petrőczy Éva tul.
551. Zongorahíd 80x80cm olaj, farost festmény. Sajgál Rózsa és Balázs János tul.
552. Kettős csigametszet 28x50x6cm Festett síkplasztika 2001.
553. Orbis Pictus 100x100cm olaj, vászon festmény. 2001. A hasonló című veszprémi kiállításra készítettem. Hoffmann István tul.
554. Hommage a Kandinszkij 60x60cm olaj, vászon. 2001.
555.....
556. Négy ütem spirálíven 28x53x2,5cm Festett síkplasztika
557. Apai nagyszüleim (Tata és Nagymama 1920.) 33x33x3cm Kollázs téri elemekkel. Bemutatva Rákoshegyen a Polgári világ relikviái c. kiállításon. Barabás Márta tul.
558. Zsiráflépcső billentyűívvel (Kis világos változat )65x85cm olaj, farost 1998-2001. Sinkovits Péter tul.
559. Két fél Nap 107x148cm Festmény zongorafedélen. 2001. Kismonográfia 94. old. Mark Soibelman tul. Mainz. Fontos munka
560. Billentyűív szürke alapon 80x80cm olaj, vászon festmény.2001. Abigél Galéria
561. Hat érintés (talpas szobor)........... 2001. magántul.
562. Kaleidoszkóp variáció 100x100cm olaj, vászon 2001. Illési Tamás tul. Pécs
563. Scherzo 50x60cm olaj, vászon . Faur kötet 56.old. Molnár Ervin tul.
564. „Nehéz olvasmány" 29,7x22x8cm könyvmű /Az alábbi munkákat Móron készítettem egy könyvművész művésztelepen./ Papír, vas nehezék. Saját tul.
565. Vendégség 38x42cm. Könyvmunka négy üveg pohárral. A könyves katalógusban reprodukálva. Fontos munka.
566/a. Mobil könyv 52x32x14,3cm Deák Dénes Gyűjtemény, Székesfehérvár
566/b. Mobil könyv 52x32x14,3cm (Sárgásabb borítójú) Dr. Szecskay András tul.
567. Gyűrűbe zárva 67x50x15cm könyvszobor. Saját tul.
568. Zongorakönyv 35x25,4x2,8cm ld. katalógusban. Vermes Júlia tul. Bázel
569. Kakasszaggató (mesekönyvtárgy) 39x27,5x5cm papír és három bádog tésztaszaggató. Deák Dénes Képtár, Székesfehérvár
570. Séta (kis móri spirál) 35x35x1,5cm facsiga váz nélkül. Steve Reich tul.
571. Ismétlődések (repetíciók) Mór 49x53x1,5cm zöld filces facsiga
572. Átfedések(Két spirál) 50x60cm olaj, vászon festmény 2001. Barabás Márta tul.
573. Aranykor töredék (Az op. 235 lendületesebben festett változata. Ez került a Kompozíció című, a kortárs Művészeti Lexikonban is reprodukált műegyüttesbe) 64 Elektronika tul. Hengermalom utca Fehérvári út sarok.
574. Origo II. kb. 90x90x15,2cm (Londonban készült el végleges formájában, zongoragyűrű) Lorenzo de Chiffre tul, Bécs
575. Monumentum (Szépművészeti Múzeum parafrázis) 80x80cm olaj, vászon, fa. Kismonográfia 71.old. Emanuel Gloor tul. Schaffhausen
576. Balett (variáció) 53x92,6cm 1988-2001. olaj, festmény körbevágott faroston.
577. Karácsony csillag 26x26x4cm síkplasztika
577/b. Karácsony csillag (talpas variáció) 38x20,6x11cm szobor. Márkus István tul.
578. Közjáték variáció 86x88x1,5cm 2001. Szerepelt Pécsett az El Kazovszkij emlékkiállításon 2008-ban.
579. Kis facsiga 31,5x33cm
580. Ferihegyi spirál tükrökkel. 2001. Színes festett facsiga réz pálcákon lévő tükrökkel. Kb. 110x110cm A Ferihegy I Repülőtérre került.
581. Nautilusz elfogyó spirálon (angolmechanikás csiga) kb. 50x50cm festetlen facsiga. Tóth Vali tul.
582. Teniszütők 200x40x17cm 2002. fa teniszütőket összekötő térvonal. V. Menshikoff tul.
583. Párhuzamos illeszkedés 37x45x5cm Talpas kisplasztika 2002.
584. Belső párhuzamok 24,5x43x2,7cm Fali síkplasztika zongorabillentyűkből.
585. Kis origó 90x90x15,4cm 2002. Zongoragyűrű billentyűkből, rétegelt fa lemezből.
586. Szélkerék 58x56x2cm Dobozmunka szürke filckalapácsokból. Záhorszky Anna tul. 2002.
587. Levélóra 42x24,5cm Festett fa-lemez, digitális óra. Sági István tul.
588. Mindennapi kenyerünk (2002) 63,5x63,5x6,5cm Kenyércímke üveges dobozban. Gosztonyi Géza tul.
588/b. Nagymama énekeskönyve 8,5x12x2cm könyvmunka. Vermes Júlia tul. Bázel
589. Vízizene variáció 1. 108x21,5x7cm. Festett fa, billentyűk. Szerepelt a balatonfüredi Víz világnapja kiállításon. Haraszty István gyűjteménye.
590. Vízizene variáció 2. kb. 108x21,5x7cm. 2002. Barabás Márta tul.
591. Pergamon zongora (fordított változat) 108x145cm olaj, zongorafedél, billentyűk. 2002. Nudelmann gyűjtemény
592. Kállay Tamás portréja 70x50cm olaj, vászon 2002.
593. Vízizene variáció 117x24x7cm 2002. Méri Tamás tul.
594. Hétbillentyűs vízizene 115x23x7cm Nyakas Ilona tul.
595. Belső párhuzamok (fekete keretes dobozmunka) 63,5x63,5x5cm 2002. kiállítva a bécsi Haus der Musikban. Szeletényi Zoltán tul. Svájc
596. Kaleidoszkóp zongoratetőn 113,5x152cm 2002. Barabás Márta tul.
597/a. Tükörtánc 38,5x33,5cm fa, tükör, zongoraalkatrészek .Vörösváry Ákos tul.
597/b. Forgó háromszög 44,5x41cm fa, tükör, zongoraalkatrészek .Vörösváry Ákos tul.
597/c. Közjáték tükör 63x24cm fa, tükör, zongoraalkatrészek .Vörösváry Ákos tul.
598. Hargitai Zsolt arcképe 60x50cm 2002. olaj, vászon
599. Ikerlíra levélátlóval 90x45x1,8cm rétegelt lemez, húrok 2002. Nudelman László gyűjt.
600. Hommage a Ligeti György 32,5x42,2cm facsiga. Márkus István tul.
601.Átlós árnyak két spirálíven 26x50cm festett síkplasztika. Márkus István tul.
602.Párhuzamosok kint és bent 34x50,5cm festett síkplasztika 2002. Mark Soibelman tul. Mainz
603. Körtánc síkban 53,5x103,5x7,5cm Dobozmunka áztatott zongorakalapácsokból. Magántul.
604. Krotonleveles facsiga 1 (színe és fonákja is megfestve) 59x81cm olaj, rétegelt lemez. Méri Tamás tul.
605. Krotonleveles facsiga 2 (kétoldalas) 59x81cm olaj, rétegelt lemez. Méri Tamás tul.
606. Levélóra (szögletes aljú) 1. 26,5x26,5cm olaj, fa Méri Tamás tul.
606/b. Levélóra (szögletes aljú) 2. 26,5x26,5cm olaj, fa
607. Napháromszögek 25,5x50x8cm Festett síkplasztika. Fontos mű.
608. Pergamoni variáció 60x60cm olaj, vászon. Sajthy Gábor tul. Mainz
609 a-b. Kettős csigakutya a. 53,5x97cm b. 44x108,4cm2002. Nudelman László gyűjt.
610. Önarckép 60x50cm olaj, vászon Mészáros Gábor tul.
611. Facsiga kroton-levelekkel.........2003. Nagy... tul. Szolnok
612. Piros billentyűív 70x70cm olaj, farost 2000-2003. Molnár Ervin tul.
613. Piros billentyűív (absztrakt képpel a háttérben) 70x70cm olaj, vászon 2003.
614. Képpár piros billentyűívvel 70x70cm olaj, vászon 2003. BÁV aukción elkelt
615. Piros billentyűív sárga csészével 100x80cm olaj, vászon 2003. Kopcsik Lajos tul.
616. Háromszögek háromszögben 70x85cm kerettel. 2003. Olaj, vászon
617. Piros billentyűív fordított zongorafedélen 95x146cm olaj, fa 2 zsiráf szerk. (Kovács Titusz) tul.
618. Divertimento (korongok piros billentyűívvel) 70x70cm olaj, vászon 2003.
619. Zongoragyűrű 46,5x46,5x8cm szobor. Fa, billentyűk 2000-2003.
620. Repetíció körforgásban (zenekerék) 47x47x4,7cm 2003. Készült a Nádor Galéria „Kerék" c. kiállítására Presser Gábor tul.
621. Origó 1. 128x128x15,2cm
622. Origó 2. 120x120x15,2cm
623. Origó 3. 112x112x15,2cm
624. Origó 4. 104,6x104,6x15,2cm
625. Origó 7. 83,4x83,4x15,2cm Ebből 3 a Faur Zsófi Gal. Tulajdona. 3 saját tul. A bécsi Haus der Musikban rendezett kiállításra készültek.
628. Kettős fészek (két fészek) 53,593,5x5cm dobozmunka Biedermann Museum tul. Donaueschingen
629. Kis fészek …...
630. Repetíció 73,5x73,5x5,5cm dobozmunka Vígh Andrea és Jakobi László tul.
631. Csigagyűjtemény 104,5x73,5x5,5cm dobozmunka. Magántul. Schaffhausen
632. Citadella installáció (Berlin Spandau, Kronprinz Eugen Zitadelle kiállításon). Szétszedve.
633. Zongoragyűrűk 60x50cm olaj, vászon 2003. Koloszár László tul. Pécs
634. Zongoragyűrűk 80x60cm olaj, vászon ….
635. Áttört fészek 28,6x19,6x4cm síkplasztika kottatartóból és fürjtojásból. Kogart tul.
635/b. Áttört fészek 28,6x21x4cm ….Geyer tul. Svájc
636. Napfogyatkozás 73x73x6cm Dobozmunka. A belső korong átmérője 20,5cm. Fontos munka. Kiállítva az Iparművészeti Múzeumban. Francois Druguet tul.
637. Kerék (körtánc) 34,5x39,5x3cm 2003.
638. Szélkerék 63,5x63,5x6cm dobozmunka 2003. Margócsy István tul. Fontos munka.
639. Rondó ( a Napfogyatkozás c. munka könnyedebb változata.) A Győri Xántus János Múzeum tul. K.2008.10.1. Letéti számozásban. Fontos munka
640. Csigacsigolya..kb. 40X40x1,5cm facsiga . Szelestényi Viktória tul. Svájc
641. Zongoragyűrűk 45x142,7cm olaj, fa. Keskeny téglalap alakú zongorafedélen. 2 zsiráf szerk. (Kovács Titusz) tul. Faur katalógus 55-56.old.
642. Repülés (Makett a Ferihegy I. Repülőtér érkezési csarnokára szánt szoborhoz.) 68,5x78,5cm Facsiga. 2003. Utóbb ebből lett a Hangár c. síkplasztika. Faur kat. 29. old.
643. Kettős csiga áthatásokkal 28x50x3,8cm 2002-2003. festett síkplasztika.
644. Japán híd (piros-fekete változat) 24x37x7cm Festett szobor. Rétegelt lemez. Nyakas Ilona tul.
645. Japán híd (szürke változat) 24x37x7cm Festett szobor. Rétegelt lemez. 2003.
646. Kőzene (Music for Stones) 43x64x4cm Festett síkplasztika. Kismonográfia 79. old.
647. Hommage a Steve Reich 55x61cm Facsiga. 2003.
648 Lovas Béla ( mikrobiológus 1912-2003.) plakett. Bronz. 4 példány
649. Piros zongorahinta 111x151cm olaj, fa, zongorafedél. Molnár Ervin tul.
650. Túlsó part (hullámverés) 25,5x132x4cm Festett síkplasztika térvonallal. Szétszedtem és két mű lett belőle. 2003.
651. Kiszabadult évgyűrűk (Kettős csiga tengeri habkővel) 35x48x4cm Festett síkplasztika.
652. Játék (kék korongok) 70x70cm olaj, vászon 2004. Jáki Balázs tul. (a volt 20-21 Galéria tul.) Fontos munka
653. Balatoni vízizene ( ötbillentyűs variáció) 109x21,3x7cm 2004. olaj, fa (mdf. és billentyűk)
654. Kis vízizene (variáció öt billentyűre) 100x19,5x7cm 2004. olaj, fa (mdf. és billentyűk)
655. Érintések 187x162x3cm Nagy facsiga. Diófa, réz forraszpálcák. A 642-es makett felnagyított változata. 2004. Ludwig Múzeum tul. Fontos munka. Kismonográfia 89. old.
656. Nagy nautilusz (Nagy facsiga) 168x160x6,5cm Diófa, réz forraszpálcák. 2004. Ludwig Múzeum tul. Fontos munka. Kismonográfia 89. old.
657. Medúza 90x95,5x3cm Síkplasztika zongora és pianínó alkatrészekből. Kismonográfia 92. oldal. Saját tul.
658. Bogárlakodalom (Zongoracincér) 66,8x26,8x5,3cm Dobozmunka 2004. Luca Merlini tul. Róma
659. Zongoragyűrűk 80x60cm olaj, vászon Barabás Márta tul.
660. Scherzo (zongorafedélen) 119x144cm olaj, fa. 2004. Mátyásfalvi György tul.
661. Belső kötődések.....facsiga
662. Piros zongorahinta kék hanggal 70x70cm olaj, vászon 2004.
663. Kék hang a csend peremén 60x40cm olaj, vászon Csevár Antal tul. Kismonográfia 96. old.
664. Saját játékaim 60x40cm olaj, vászon 2004. Szerepel a Polgár Galéria 53. katalógusa 2004. 84. old.
665. Játékakadály (zongoragyűrű sárga ív-töredékekkel) olaj, vászon.
667. „A reggel fénye fakuló mélykék..." 60x60cm olaj, vászon 2004. (Haraszti Ágnes felvidéki költő „Holvoltholnemvolt" c. verséből vett cím.) Saját tul. Faur kat. 53. old.
668. Hang-szóródás (zongoragyűrű sárga ív-töredékekkel) 40x60cm olaj, vászon. Molnár Ervin tul.
669. Lebegő csigalépcső 41x42,5x8cm 1992-2004. szobor
670. Reggel kék spirállal 60x40cm olaj, vászon 2004. Fontos kép. Faur kat. 63. old. Palásthy Bese tul.
671. Hegedű-hang töredék 92,7x52,7x8cm Dobozmunka. A Krétakör színház „Siráj" című előadásán összetört hegedűből. 2004. Gosztonyi Géza tul. Faur kat. 24. old.
672. Nyolc szürke filckalapács térben. 42X23x24cm Fa, filc, csavar 2003-2004. Szerepelt a Pécsi Kisplasztikai Biennálén. Saját tul.
673. 24 ólompont körben 27x27x1,5cm 2004. síkplasztika. Fa, dót, ólom.
674. Hangos és csendes 43x46,5x4cm fekete facsiga Kurt Hartmann tul.
675. Hommage a Ernst Haeckel 73x79x2cm Festetlen síkplasztika.
676. Felhősávok tekerőlanttal 70x70cm olaj, vászon Bereczky Ákos tul.
677. Forgó pengő (történelemóra rozsdatérképpel) 25,5x38,4cm festett síkplasztika , térkollázs. 2004. Dr. Szecskay András tul. Könyves katalógus 28. old.
678. Kék hang.(continuo)....kb. 60X80cm(?) olaj, vászon 2004. Szerepel a Polgár Galéria 53. katalógusa 2004. Barabás Márta tul.
679. Csillag-kerék (Dharma) 83x83x2cm 2004. Kiállítva Indiában a Magyar Kulturális Központban. Presser Gábor tul.
680. Zongora-gyűrűmetszet (kis zongoragyűrű) 46x46x8cm fa és billentyűszobor. Szabó Zoltán gyűjt. Érd.
681. Kenéz Ferenc lelkész portréja 70x50cm olaj, vászon. A család tul.
682. Kép a képben (piros zongorahinta korong-hangokkal) 60x40cm Olaj, vászon Szerepelt a Hódmezővásárhelyi Nyári Tárlaton 2004. ld. kat./ Faur kat. 52. old. Bente Angel Hansen tul.
683. Repülés kb. 68x78cm Facsiga. A Hangár c. mű változata 2004-2005. Radnóti Alíz tul. Fontos mű
683/b. Csillag …....2004.
684. English Chanell 30x30x16,5cm könyvszobor fa gyűrűben. Viktor Menshikoff tul.
685. Pénzügyi közlöny 35,6x75,6x4cm könyvtárgy
686. „Geometrie moderne" 32,5x43x2cm Könyvtárgy vaskarikával. Könyves kat. 24. old. Hernádi Miklós tul.
687. Könyvkarika 30x41x3cm Könyvtárgy keskeny fa talapzaton. Könyves kat. 24. old. Vermes Júlia tul. Bázel
688. Levélpár (Golgotavirág levelek. Passiflora quintangularis- Szabó Béla grafikus emlékére. ) 25,5x32,5x12cm. Festett szobor. Szabó Zoltán gyűjt. Érd.
689. Levélórák a.b. c. 2004-2005. Festett síkplasztikák.
690. Goa (Vízizene variáció) 120x23x11cm Festett fa, billentyűk. 2005. Haraszty István tul.
691. Goa (Ötbillentyűs változat) 109x17,6x7cm Festett fa, billentyűk.
692. Forgó könyv 32x54x12,5cm Könyvtárgy. 2005. Kiállítva Székesfehérváron. Viktor Menshikoff tul.
693. Vízizene változat 120x23x3,5cm Festett fa, billentyűk. 2005.
694. Hangár 63x71cm Facsiga 2005.
695. Halk égzengés 112x18x12cm Festett fa, billentyűk. Somogyi Tóth Gábor tul.
696. Piros billentyűív barna zongorafedélen 125x140cm olaj, fa. 2005. Kogart tul.
697/a. Cervantes zongoramalom 23x20x2,5cm festetlen síkplasztika 2005./b. Kapcsolódások 2005.
698. Tészta könyv 28,6x21,5x5,5cm Könyvmunka kör alakú tésztaszaggatókkal. 2005. Gál Katalin tul.
699. Billenő könyvpár (sárga) 43x82x5,6cm. Kiállítva Székesfehérváron. Saját tul. Könyves kat. 24. old.
700. Korongok és zongoragyűrűk 114x147cm olaj, fa (zongorafedél) Athéni magántul.
701. Zongorahinta variáció (piros) 111x145cm olaj, fa (zongorafedél) kiállítva Münchenben a Galerie der Künstlerben. Tóth Tamás tul.
702. Rézhullámok (párhuzamok) facsigán 67x67cm Facsiga. Synergon Informatikai NyRT. tul.
703. Szimmetriák, csendek 70x75cm Facsiga 2005. Szerepelt a Szinyei Tsg. „Egymásra nézve" című Kolozsvárott rendezett kiállításának a katalógusában.
704. Nautilusz Meredith Monknak 49x51x4cm Facsiga. 2005.
705. Belső kötődések 45x48x2,5cm Facsiga zöldfilces pianínó-mechanikából .
706. Piros -fehér filckalapácsok spirál-úton 57x68x2,6cm Facsiga. 2005.
707. Két szólam (Parthenon parafrázis) 26x96x4cm Síkplasztika, fotókollázzsal. Michael Oess tul.-
708. Gymnopédia- Hommage a Erik Satie 155,5x146cm olaj, fa, teljes zongorafedél. Kurt Hartmann tul.
709. Háló installáció......2005. Fa (áztatott zongorakalapácsok)
710. Parthenon parafrázis 40x240cm olaj, vászon 2005. Carla Baer Manolopolou tul. Atrhén
711. Belső párhuzamok 39,4x49,5x15cm. Első szuverén bronz szobrom áztatott zongorakalapácsok alapján öntve. Hernádi Miklós tul.
712. Hegedű 58,5x21x6cm Nyers, pácolatlan hegedűre készült festett tárgy. Kopcsik Lajos tul.
713. Hanglépcső 117x10x5cm Festett síkplasztika két teljes billentyűvel. Nemcsók Zoltán tul.
714. Színes szürkék 80x100cm olaj, vászon ld. Faur kat. 51.old.
715. Kötődések (hatszögű kettős csillag) 39x39cm áztatott zongorakalapácsokból.
715/b. Zongoracsillag (hétszögű filcpálcás csillag) 36x36x2,8cm
716. Leporelló (Parthenon parafrázis) 19x14x2cm. Kinyitva 120cm hosszú. Könyvtárgy. Saját tul.
717. Egybeesések 50x100cm Facsiga 2005. Luca Merlini tul.
718. Hegedűarc 52x20x8cm 2. festett hegedű Kopcsik Lajos felkérésre 2005.
719. Vágott zongoragyűrű 50x50x8cm Tömör fából készített palásttal. Haraszty István tul.
720. Játék Kurtág Györgynek (Academy-egy oktávos pianínó) 59x59x41cm Hangzó hangszerszobor. Kurtág György tul. /Faur kat. 7. old. Fontos munka
721. Repetíció fehér filckalapácsokkal 85x87x6cm 2005. Facsiga szembefordított filckalapácsokkal.
722. Telemann 20,4x20,4x4,5cm Könyvtárgy. Fa-gyűrű, papír. Vermes Júlia tul.
722/b. Telemann 212 ütem „Musique de Table" (Asztali zene) 9 méterx40cm leporelló. Galerie Vis a Vis tul. Marseille
723. „Art of the 20th Century" 25,8x20,7x2,5cm T betű Az egész mondat Jáky Balázs tul. Fontos munka.
724. A kép helye 20x20cm síkplasztika. Szétszedve. Saját tul.
725. …..... . 25,5x45cm olaj, vászon 2005.
726. Négy lépés 27x56x3,5cm Festett síkplasztika glídekkel (kettős facsiga) 2005.
727. Két helyzet 25x40cm olaj, vászon Faur kat. 44. old. Saját tul.
728. Meghívó 45x25,5cm olaj, vászon
729. Emelkedő (Crescendo) 25x40cm olaj, vászon Faur kat. 44. old. Saját tul.
730. Süllyedő 25x45cm olaj, vászon Kismonográfia 98. old.
731. Széteső játék-Nap 35x35cm olaj, vászon
732. Helykereső 40x40cm olaj, vászon Szerepelt Szegeden az Olasz Intézetben (Nánay, Haász István, Barabás M. kiállításon) Ld. meghívó leporellót.
733. Irokéz táj (Hommage a Henry Masson) 25x40cm olaj, vászon
734. Hullámok 1-60. 20x20x2,5cm multiplika 60 db. számozott példányban. Fa, réz, papír doboz-keretben. 2005.
735. Sakk-kép 50x50cm olaj, vászon 2005.
736. Megszakadt billentyűív 25x50cm olaj, vászon
737. Klavier-Werke 31x24x4cm Könyvtárgy (első, amibe billentyű is került) 2005. Könyves kat. 36. old. Vermes Júlia tul.
738. Sűrű repetíció 48x48x4,8cm dobozmunka 2005.
739. Lépések 48x48x4,8cm dobozmunka 2005.
740. Belső kötődések zaj-takarásban 48x48x5cm dobozmunka 2005.
741. Irokéz táj 40x60cm olaj, vászon. A 733 kép nagyobb változata. 2006. Saját tul. /Faur kat 67. old.
743. Háló kb. 100x70cm + 70-100cm több irányban. Fa hatszögekből (áztatott zongorakalapácsokból) összeállított kompozíció, fali installáció. Faur kat. 36. old. Saját tul. A Horror vacui kiállításon az Iparműv. Múzeumban kiállítva.
744. Fekete gubanc (improvizáció) 40x60cm olaj, vászon 2006. Faur kat. 66. old. Graz, magántul.
745. Két kapcsolat 40x75cm olaj, vászon. A 730 kép továbbfejlesztett és nagyított változata. Völgyi Miklós tul.
746. Forgatókönyv 40x32x15cm Könyvtárgy talapzaton 2006. Dr. Szecskay András tul.
747. Két spirál (találkozások) 26x48x2,5cm Festett síkplasztika 2006. (?)
748. Csodálatos mandarin szvit – parafrázis 60x60cm olaj, vászon
749. Mindennapi kenyerünk 2006. 72x72x6cm Kenyércimkés dobozmunka. Kiállítva az Iparműv. Múzeumban a Horror Vacui kiállításon. Francois Druguet tul.
750. Közös fény 26X50,5cm Festett síkplasztika. Saját tul./ Faur kat. 22. old.
751. Kis zongorakönyv 21x32x4,5cm könyvtárgy a Le gondole aux chiméres c. könyvből. Könyves kat. 7.old. Vermes Júlia tul.
752. Irokéz táj (Változat háromszögek nélkül) 25x40cm Mészáros Gábor tul.
753. Együtt és egyedül 30x60cm olaj, vászon 2006.
754. Utazás 30x80cm olaj, vászon 2006. Faur kat. 69. old. Hoffmann István tul.
755. Gerokstrasse 37. 30x60cm olaj, vászon
756. Találkozások (négyzet és spirál) 25x27cm facsiga
757. Stuttgarti közjáték 83x83x2cm síkplasztika, facsiga
758. Csillagvizsgáló (nagyítólencsés kalapács-csillag) 43x44x6,5cm fa, üveglencse. Saját tul.
759. Belső kapcsolódások (hatszög és spirál) 43x41x2,3cm 2006. Facsiga.
760. Repetíció 63x60x3cm 63x60x3cm Facsiga. Szabó Rozi tul.
761. Kronachi pentagram 108x113x7cm A Medúza c. mű kétszeres nagyítása diófából, réz forraszpálcákból. Szétszedve. Kiállítva a Kronachi Vár előtt.
762. Kronachi facsigák 763. 764.
765. Révfülöpi facsiga,- Érintések 93x97x2cm Saját tul.
766. Schmiedlechner portré I-II. A bronz, kisebb dombormű a Semmelweis Orvostudományi Egyetem szülészeti osztályán van. A nagyobb változat patinázott gipsz. Saját tul.
767. Mikrokozmosz (Tűzijáték) 35,5x36x1,3cm Első fekete hátterű dobozmunkám.
767/b. Etüd 35x47cm Facsiga
768. Kis séta 38,5x42x3,3cm Facsiga
769. Zongoragyűrű Vukán Györgynek 15,3x15,3x17cm 2006. Vukán György tul. Volt. Ld. Nagyházi Aukció 2015. (?)
770. Augusztusi zongoraívek 113x146cm olaj, zongorafedél . Kopcsik Lajos tul.
771. Fehér hang-jegy 75x40cm olaj, vászon kopcsik Lajos tul.
772. Ketten együtt (két billentyűív) 20x50cm olaj, vászon Szelestényi Zoltán tul.
773. Tűzijáték 46x46x4cm A 767-es munka továbbfejlesztve 2006.
774. Zongoraoszlop 74x18,5x18,5cm Szobor. Fa, zongoraláb, billentyűk hengeren.
775. zongoraoszlop 56x18,5x18,5cm Szobor. A gyűrűn sorjázó billentyűk fölött közvetlenül a zongoraláb következik. Viktor Menshikoff tul.
776. Zongorasíp 52x19x8,5cm fa, papír, billentyűk. Magyar Kata tul. /ld. Faur kat. 17. old.
777. Medúza variáció 98x102,5x2,5cm 2006.
778. ....................... 42x29,6x11,5cm (?)
779. Tűzijáték 53x53x5,5cm Síkplasztika fekete lapon. Fa, drót, papírkorongok. Francois Druguet tul.
780. Nagy faccsiga (Közjáték) 130x130cm (Tíz glides változat) Diófa, réz forraszpálcák. A Tóth Aladár Zeneiskola tul. Szív utca.
781.Plasztikus kép (hullámok) 33,5x38x6,8cm/ Két darabból álló ívelt felszínű festett kép.
782. (Irányok két korongon) Két korong 32,5x15,5x5cm 2006. Olaj, festett fa. Fontos munka. Viktor Menshikoff tul.
783/a. Kis csiga (voluta) 21,5x24x2,4cm
784. 7 ólompont csigán 34,5x37cm 2006. Facsiga.
785. Emelkedő zongoragyűrű (crescendo) 40x60cm olaj, vászon. BÁV aukción elkelt.
786. Ketten (két piros billentyűív) 25x45cm olaj, vászon. Világos kép.
787. Két part 30,5x30,5cm olaj, vászon 2006. Semjén András tul.
788. Billegő 30,5x30,5cm olaj, vászon 2006.
789. Kis gymnopédia 25x45cm olaj, vászon. 2006.
790. Hullámok 40x80cm olaj, vászon Faur kat. 62. old./ Kosári Aurél tul.
791. Meghívó (variáció) 80x40cm olaj, vászon. 2006. Csáki Tamás tul.
792. Akadály 40x60cm olaj, vászon 2006.
793. Körtánc (dobozmunka) 45,5x45,5x5,5cm 2006. Pócs D. tul.
794. Játék (három korong) 40x60cm olaj, vászon. Fontos munka.
795. Kapcsolódások (Helykereső változat) 60x60cm olaj, vászon. Sütő Ágnes tul.
796. „Mint lejtőkön a labda..." 50x70cm olaj, vászon. 2007. Faur kat. 59. old.
797. Megszakadt dallamív 40x60cm olaj, vászon. 2007.
798. Hangrosta 29,6x29,6x9,8cm Kis zongoragyűrűs szobor. Saját tul. Faur kat. 37. 38.old.
799. Vágott zongoragyűrű 49x49x7cm Fa, papír, billentyűk. 2007. Magántul. Málta.
800. Tolcsvai land art zongora. 50X500x5cm háló, festett hungarocell billentyűk. Faur kat. 12-13.14. 15.old.
801. Szegény jó Petőfi 35,5x19,5x4cm. Utóbb dobozba került 36x50x6,5cm. Tárgykollázs. Jelvények, tangóharmónika mechanika részlet. Vörösváry Ákos (Első Magyar Látványtár) tul. Faur kat. 17. old.
802. Még egy meghívó 80x40cm olaj, vászon 2007. Nagy Stella tul.
803. Úton 40x70cm olaj, vászon. A Süllyedő c. kép átfogalmazása színben, hangulatban. 2007.
804. Petőfi (Szomorú kokárda) 37x37x4cm Utóbb dobozba került. 50X50x6,5cm. Tárgykollázs. Vörösváry Ákos (Első Magyar Látványtár) tul. Faur kat. 17. old.
805. Két szólamban 56x64x2cm Facsiga. Schannen Miklós tul.
806. Csendélet- játék csendélet 40x60cm olaj, vászon Szerepelt A Magy. Festők Tsga kiállításán a Művészet Malomban 2007-ben.
807. Dr. Nagy Zoltán portréja 70x55cm olaj, vászon 2007. Az OPNI tul.
808. Dr. Veér András portréja 70x55cm olaj, vászon 2007. Az OPNI tul.
809. Zongoraoszlop 78x19x19cm 2007.
810. Nagymama könyvespolca 29,5x60x5cm dobozmunka. Könyves kat. 29. old. Haraszty István tul.
811. Dédnagyanyám zsoltároskönyve 12,1x16x2,2cm Könyvtárgy nagyítólencsével. Saját tul. Könyves kat. 33. old.
812. Német könyvpár 14,5x9,5x1,5cm és 14,5x9,5x1,7cm Könyvtárgyak együtt. Magángyűjt. Bréma
813. Barna nagyítós könyv. 15X21x1,5cm Könyvtárgy. Didier Farsi tul. Marseille. Könyves kat. 34. old.
814. Fekete könyv 18,9x19x1,5cm Könyvtárgy.
815. Zöld nagyítós könyv 18,9x19,8x1,5cm Könyvtárgy. Didier Farsi tul. Marseille. Könyves kat. 35. old.
816. Klavier Werke von... 28,7x21x1,3cm Könyvtárgy fekete kottatartóval. Könyves kat. 46.old.
817. Wiener Lieder- (Kratochwill Verlag) 27,8x19x3cm Nyitható könyvtárgy-kollázs. Magántul. Könyves kat 48-49.old.
818. Ouverturen für das Pianoforte 26x29,5x2,7cm könyvtárgy. Dr. Szecskay András tul.
819. Sechs tonbilder für das Pianoforte + Humoreske (nagyalakú könyvpár) 28,7x21x2cm és 28,7x21x1,4cm. Atelier Vis a Vis tul. Marseille. Könyves kat 43. old.
820. Morceaux de Salon pour Piano a deux mains 29,8x25,3x2,7cm Könyvtárgy üveglencsével. Könyves kat. 32. old. /Csontos Hilda tul.
821. A Madmoiselle Emilie Gschwindt 28,7x21x1,4cm. Kis kottatartós könyvmunka. Bősze Ádám tul. Könyves kat. 47. old.
822. Compositions Célébres pour le Piano 28,5x21x2,5cm Két billentyűs, részben nyitható könyvmunka. Atelier vis a Vis tul./ Könyves kat. 62. old.
823. Piano a deux mains (Collection) 33,5x24,5x2,2cm Könyvtárgy vágott billentyűkkel.
824. Morceaux Chisis pour Piano par Georges Bachmann 33,7x27x2,8cm Könyvtárgy . Könyves kat. 63. old. Dr. Szecskay András tul.
825. Vier Klavierstücke von Robert Schumann 28,7x21x3cm Massimo Pompeo tul. Latina. Olaszo.
826. Forgatókönyv (Zöld csíkos) 48x37x15cm. Könyvtárgy talapzaton. Michael Steiner tul. Babstadt, Németország
827. Kottakerék (forgatókönyv) 50x39x17,5cm. Könyvtárgy talapzaton. Michael Steiner tul. Könyves kat. 56. old.
828. Kis zongoráskönyv (bíbor színű díszkötéssel) 31x24,5x3,5cm Könyvtárgy. Michael Steiner tul.
829. Piros-fehér filckalapácsok (facsiga) 53x65x2,5cm. 2007. (továbbfejlesztve 2011-ben.)
829/b. Scrach Spiral 33,5x40,3x1,8cm Facsiga.
830. Zöld csigametszet (Rejtett évgyűrű hullámok) 25,5x27,5x3cm Festett síkplasztika 2007. Haraszty István tul.
831. Többféle csend 25x47x3,2cm (Két csiga glidekkel) 2007. Forray Bettina tul.
832. Napcsiga (Napspirál) 30x32x3cm Festett és natúr fa síkplasztika. 2007. Szemadám György tul.
833. Úton (Holdpersely) 25x45cm olaj, vászon. Cselényiné Sütő Ágnes tul.
834. „Egy nyári mosoly" 30x40cm olaj, vászon. Az iparművészeti Múz. Jótékonysági aukcióján Starowitz Wieslaw tulajdonába került.
835. 12 hang billentyűíven 70x70cm olaj, vászon 2007. Jáky Balázs tul. /A Faur kat. borítóján és a Kismonográfia 97. oldalán.
836. Három szólamban 50x40cm olaj, vászon/ Faur kat. 49. old. Faragó László tul. Pécs
837. F-től É-ig félárnyékban (nagyszeptim + egy oktáv) 50x70cm olaj, vászon. Kiállítva a szentendrei Erdész Galériában.
838. Zongoragyűrűk (három szólamban) 100x80cm olaj, vászon. Fontos kép. 2007.
839. Anyagba zárva 55x55x11cm Zongoragyűrű szita palástja mentén. Saját tul./ Faur kat. 37-38. old.
840. Kék spirál 100x60cm olaj, vászon.
841. Leichte, angenehme und isntruktive … Vízszintesen álló könyvtárgy . Kroó András tul. 2007.
842. Eugenie Marten 30,5x24,5x3cm Könyvtárgy távcsővel 2007. Gosztonyi Géza tul. (?) Könyves kat. 38. old.
843. Sieben Bagatellen 28,5x21x4cm Áttört kottafüzet, könytárgy. 2007. Dr. Szecskay András tul.
844. Klaviertstücke zu vier Händen Könyvtárgy billentyűkkel. Könyves kat. 39. old. Dr. Szecskay András tul.
845. Livre tourne (forgó kottakönyv) 48x32x15cm Könyvtárgy
846. Marseille 22x61,5x2cm könyvtárgy. 2007. Atelier Vis a Vis tul. Marseille. Könyves kat. 60-61.old.
847. Kék spirál 100x80cm olaj, vászon /Faur kat. 56.old. Saját tul.
848. Piros zongoragyűrűk felhőszeletekkel) 100x80cm olaj, vászon 2007. Kopcsik Lajost tul.
849. Helykereső (három karika) 70x90cm olaj, vászon. 2007. Faur kat. 50 old./ Wohlmuth István tul.
850/a. 8 lépés spirálíven 40x46,2x1,7cm Facsiga. Hajdú Anna tul.
850/b. Zongoradominó (spirálíven) 42x46x3,5cm Facsiga
851. Zongorarosta 20x20x10,7cm Billentyűk hengeres paláston. Hoffmann István tul. Kiállítva a Francia Intézetben a H. I. gyűjteménye kiállításon
852. Au piano avec Maurice Ravel (A zongoránál Maurice Ravellel) 40x60cm olaj, vászon. 2008. Berkiné Szili Éva tul. Bicsérd
853. Zöld hangörvény 32x33x3cm Festett és festetlen síkplasztika
854. Zongoragyűrű 61x61x11cm Szobor. Fa és billentyűk. (Helye ?)
855.A és R betűk az ART szóhoz. /A= 29,7x22,9x0,6cm/ B= 22x16,5x1,4cm /Könyvtárgyak 2008. Jáky Balázs tul.
855/b. Szakácskönyv 29,5x21x3,8cm 2008. Könyves kat. 30.old.
856/a. Rondó variáció 1. 73,5x103,5x5,5cm Dobozmunka 2008. Saját tul. /Faur kat. 36. old.
856/b. Rondó variáció 2. 73,5x103,5x5,5cm Dobozmunka 2008. Saját tul. /Faur kat. 36. old.
858. Medúza variáció 2. 98x102,5x2,5cm 2008. Saját tul. Faur kat. 37. old.
859. Medúza variáció 3. 98x102,5x2,5cm 2008. Saját tul. Faur kat. 37. old. A harmadik Medúza op. száma 777. Együtt és egymást fedve is kiállítottam már őket.
860. Ketten 210x210x70cm Szobor két fotóállványra és térvonalra. 2008. Faur kat. 87. old.
861. Hommage a Bozay Attila 63x63x6,5cm Dobozmunka pingponglabdákkal 2008. Biedermann Museum, Donaueschingen.
862. Játék 127x140cm Olaj, barna zongorafedél. Faur kat. 64. old. Schannen Miklós tul.
863. Zongora az Eiffel toronynál 40x60cm olaj, vászon
864. „Könnyű terhek" 16x19x2,5cm Könyvtárgy. Könyves kat. 27. old. Szabó Zoltán gyűjt. Érd
865a/b. „Szirének találkozása" („Le Syrénes. 3 Cantilléres de Bellini" c. kottafüzetből) 26x21x1, 5 és 26x21x2,5cm. Egymásba illeszkedő kottafüzetek. Massimo Pimpeo gyűjt. Latina. Olaszo.
866. Fotós könyv 16,5x16x2cm Fekete könyvszobor/ Könyves kat. 54.old.
867. Talákozások ….. Facsiga pianínó glidekből. Földényi F. László tul.
868. Kis séta áttűnésekkel 42x44cm Facsiga. Szepesi Mátyás tul.
869. Tánc 45x48,5x1,5cm Facsiga 2008. Lutring Magdolna tul.
870. Nocturne 134,3x55cm. Vágott zongorafedél. Fontos munka. Biedermann Gyűjtemény, Donaueschingen. Faur kat 42. old.
871. Reggel Révfülöpön 80x40cm olaj, vászon. Jáky Balázs tul./Faur kat. 73. old.
872. Kint és bent 53x52,5x4,2cm Dobozmunka. Záhorszky Anna tul.
873. Kelet-nyugat 148,5x147,5cm Olaj, teljes zongorafedélen. Fontos mű. 2008. Kogart Kortárs Gyűjtemény tul./Faur kat. 43. old. Kiállítva az Aulich utcában.
874. Verseny 40x50cm olaj, vászon 2008. Jáki Balázs tul. (?)
875. Korpusz 80x40cm olaj, vászon 2008. Völgyi Miklós tul./Faur kat. 72. old.
876. Erős kötésben („kiskanalak") 52x58,3x3cm Facsiga 2008.
877. Új nautilusz 60x66,5x3,3cm Facsiga sűrű angolmechanikából. Fekete hátterű 70x100cm-es dobozban. Karlsruhei tul.
878. Minimál 27x32,5x3,5cm Festett plasztika. Saját tul.
879. Nyugvópont (balranéző facsiga ) 39x45,7x2,5cm
880. Kötött játszma 208x32x40cm. Szobor két tollaslabda ütőből és térvonalból. Faur kat. 89. old. Saját tul.
881 a. b. Örökmozgó (Perpetuum mobile) 1. 2. 35x90x4cm. Két darab egymás mellett. Új Művészet 2016. augusztusi szám 33. old. Saját tul. Kiállítva 2016-ban Veszprémben a Dubniczay Palotában.
882. Kis zongoragyűrű 45x45x12cm Fa és billentyű szobor. (?)
883. Kis scherzo 20x20cm olaj, vászon. Trellay Sándor tul.
884. Zongoracsiga oldalnézetből 30,5x36,5x3,5cm. Facsiga. Szép munka. Beleki Ildikó tul.
885. Zöld facsiga (60) 34,3x49,5x3cm 2008. Dr. Szecskay András tul. /Faur kat. 23. old.
886. Piros-zöld könyvpár. Piros 17,2x11,5x1,4cm/ zöld 17,3x11,7x2cm Könyves kat. 45.old.
887. Mindennapi kenyerünk. Azonos az op. 749-cel.
888. Tisztelet Gonda Jánosnak 45,5x45,5x5,5cm Facsiga dobozban. Gonda János tul.
889. A la Lyre (fehér forgatókönyv) 42x34,2x15,8cm /Faur kat. 55.old./2009. Francois Druguet tul.
890. Születésnapomra 80x40cm olaj, vászon. Faur kat. 68.old. Magángyűjt. Győr.
891. Kapaszkodó spirálörvény (?) Gosztonyi Géza tul.
892. Lipcsei kottakönyv 26,3x21x2,2cm Könyvtárgy . Bősze Ádám tul.
893. Beethoven szonáták 30,2x23,5x1,5cm Könyvtárgy áttört kottatartóval. Könyves kat. 51. old. Emanuel Gloor és Király Izabella tul. 2009.
894. Hommage a Cziffra György 27x22,5x4cm Könyvtárgy Cziffra Gy. Saját kottájának két lapjából. Kárpáti Tamás (Hungariconok) gyűjteményében. 2009.
895. Zongoraoszlop kannelurákkal 75x20x20cm Szerepelt a Szegedi Nyári Tárlaton, majd Karlsruheban a Neue Kunst Galerie-ben. Biedermann gyűjt. Donaueschingen.
896. A hosszútávfutó magányossága (forgatókönyv) 35x18x16,5cm. Basel, magángyűjt. /Könyves kat. 37. old.
897. Zárt kottakönyv (Klassische Klaviermusik) 9,5x21,1,4cm 2008. Könyves kat. 50.old. Olasz magángyűjt.
898. Kreisler Violin -Werke (hegedűs könyv) 30,5x44,5x5,5cm 2008. Könyves kat. 40. old.
899. Concertos pour violon... 57x25x5,5cm 2008. Könyves kat. 52-53.old. Gosztonyi Gábor és Bogi tul.
900. Könyves kóló 320x320x25cm Az op. 502 felhasználásával. 1990-2008. Saját tul. (szétszedve) Könyves kat. 58-59. old. Fontos mű. Legutóbb kiállítva Műcsarnokban 2015-ben.
901. Forgatókönyv installáció 3 fotóállványon forgó könyvszoborból. Ld. könyves kat. 57. old./Fekete forgatókönyv 31,5x25,5x7cm + állvány/ Zöld forgatókönyv 30,5x24,9x7cm + állvány.(Frau Schumpf tul.)/A la Lyre- fehér forgatókönyv. Átalakítva a 889. számú művé. ld. ott./2008.
902. Zongoraoszlop Zöld vászon hátérrel 77,5x20x20cm 2009.
903. Szélkerék-szélmalom fehér-zöld filckalapácsokkal 43,5x41x1,5cm Faur kat. 33. old.
904. Trieszti nautilusz 48x52x2,5cm Facsiga 2009.
904/b. Nagy nautilusz (vajszínű diófából ) 131.5x135x3cm A Tóth Aladár Zeneiskolában letétként. Saját tul.
905. Belül zaj, kívül csend 57x52x2,2cm Facsiga 2009. Faur kat. 30. old.
906. Sztroboszkópia (Filckalapács repetíció) Facsiga 59,5x66,5x1,5cm 2009.
907. Etruszk örvény (fekvő glidek) 63x66x2cm Faur kat. 26. old.
908. Zongoraoszlop (fekete mechanikával) 65x17x17cm Szobor. 2009.
909. Zongoraoszlop (rövid csavaros mechanikával) Fabio Favretto tul.
910. Körúti nautilusz 55x63x2,5cm 70x100cm-es dobozban. Körúti, mert a zongora roncsai a Körúton, a Rákóczi tér közelében találtam.
911. Kiskanalak 41x49,7x2,2cm facsiga 2009.
912.Piros zongorás album 38x30x3,5cm Faur kat. 79. old. Fontos munka. Az Eppingeni Múzeum tul. (Staatsgalerie und Fachwerkmuseum- Alte Universität tul.)
913. Klassische Klaviermusik (Chopin) 17,2x21x2,5cm Könyvtárgy.
914. Morceaux choisis pour piano par... 30,5x25,5x2,5cm Könyvtárgy
915. Collection... 30,5x21,5x2,5cm Könyvtárgy
916. Klassische Klaviermusik- Beethoven 11,5x21x1,3cm Könyvtárgy
917. Musikalische....(Távcsöves munka) 29x21x3,5cm 2009. Könyvtárgy
918. „Evezős" facsiga 63x66x2cm
919. Dobozmunka Kőszegi Imrének 80x91x4cm Dobverők, kövek és zongorakalapácsok hatszög alakba rendezve. 2009.Kőszegi Imre tul.
920. Dobozmunka Nesztor Ivánnak 81x88x3cm 2009. Dobverők és zongorakalapácsok.
921. Kis örvény 31x30x3cm Festett síkplasztika. Faragó Lászlóék tul. Pécs
922. Orion világvevő 34x26,7x58cm Festett rádió. 2009. Völgyi Miklós tul. Szerepelt a Bálna Magángyűjtemények c. kiállításán 2015-ben v. 2014-ben.
923. Orion 420 U (Kis világvevő) 25,5x20,3x38cm 2009. Völgyi Miklós tul. Szerepelt a Bálna Magángyűjtemények c. kiállításán 2015-ben v. 2014-ben. Fontos munka.
924. Orion faliújság- Luxemburg világvevő 40x60cm. Festett fa, matricás rádiókereső üveglap. Völgyi Miklós tul.
925. Beethoven szonáták (Sonaten für das Pianoforte von L. van Beethoven) 21,2x21,2x1,8cm Kör alakú könyvmű 2009.
926. Autós könyv (Egy amerikai Párizsban) 18,3x12,3x2cm Könyvtárgy
927. Klassische Klaviermusik (Chopin Beethoven) 19,2x21,1x3,2cm Könyvtárgy
928. (Ausgewählte Compostionen für) Klavier zu 4 Händen 30,6x27x3,5cm Faur kat. 82.old. Fontos könyvtárgy.
929. Composition Célébres pour le Piano a 4 mains 28,6x21x3cm Könytárgy
930. Strukturchemie...(nagyítós könyv) 24,7x26,7x1,7cm A Semmelweis Szalon tul.
931. Kint és bent zongorahintával 50x50cm olaj, vászon
932. Szkylla és Karübdisz 35x60cm olaj, vászon 2009. Kiss.... tul.
933. Szétszakadt háló (síkplasztika) 46x81cm Fekete pianínó oldalfalon háló forma kalapácsszerkezetek és 1800-as évek végéről való fotók. Fontos mű. Francois Druguet tul.
934. Játék-akadály 36,5x33x5cm Lakkos fekete ívelt felületen festett kép.
935. Pergamon oltár-időutazás 80x100cm olaj, vászon 2009.
936. Együtt 79x180x12cm Kompozíció két gitárból. Gosztonyi Gábor és Bogi tul. Fontos munka.
937. (Art) of the 20-th Century (14 betű al-számokkal jelezve 937/1-14.) Fontos munka. 2009. dec. Kiállítva a Fészek Galériában és részeiben a Vízivárosi Galériában. Jáky Balázs tul.
938. Fejjel lefelé (térvonal) 2010. Borostyánfa. Faur kat. 84. old. Saját tul.
939. Sziget (térvonal) 2010. Borostyán- és ívelt erdei fenyőfa Faur kat. 84. old. Saját tul.
940. Térrajz (térvonal ívelt és egyenes szakaszokból) 2010. Faur kat. 85. old.Kiállítva a Fészek Galériában. Saját tul.
941. Felhősarok (térvonal) 2010.
941. „Ködszurkáló" (térvonal ívelt és egyenes szakaszokból) 2010.Faur kat. 87. old. Saját tul.
942. Füst (térvonal geodéziai állványon, vas ellensúllyal) 2010.Faur kat. 86. old. Saját tul.
943. Időutazás (Zongoracsillaggal) 45,5x45,5x5,2cm 2010. Dobozmunka. F. Druguet tul.
944. Időutazás német szótárral 38x54x6,5cm (Könyvmunka dobozban) Kiállítva a Vízivárosi Galériában 2014-ben. Csomós András tul.
945. Hosszú csend ( zongoragyűrűk barna-fekete háttér előtt) 2009-2010. olaj, fa. Kopcsik Lajos tul.
946. Kis gymnopédia 30x30cm olaj, vászon Faur kat. 74. old. lent.
947. Fény-árnyék billentyűíven 50x80cm olaj, vászon
948. Brahms (kottakönyv) album 28x22x3cm Könyvtárgy. Kiállítva a Faur Zsófi Galériában.
949. Mese-kotta (Harmonia- Leipzig- Budapest) 27,2x21,2x2,3cm Könyvtárgy 2010.
950. Kis forgatókönyv ( kottakönyv) 26,5x11,5x11,5cm 2010. Szép új tárgy. Szelestényi Zoltán tul.
951. Im Salon (Nagyítós zongorakönyv) 32,5x27,9x3cm 2010. Csontos Hilda tul. Fontos munka. Faur kat. 83. old.
952. Kis könyvpár 14,5x11,5x1,5cm és 14,4x11,4x2cm 2010.
953. Kottagerinces könyvpár 28,6x21x2cm és 28,6x21x1,4cm 2010.
954. Oslo O 41,6x41,6x14cm Enigma variáció az Utazás Északon c. műre, Elgar után szabadon. Festmény hengeren. Vászonnal kasírozott fa. Pátkay Marcell tul.
955. Torlódás (Stau) 35x60cm olaj, vászon.
956. Kis gymnopédia 30x30cm olaj, vászon . Faur kat. 74.old.fent. A 946 párdarabja.
957. Laudlud Sona (The Word was sung) 27,7x20,7x4,2cm Részben lapozható könyvszobor Veljo Thormis észt zeneszerző művéből. Kiállítva Tallinban és az Iparművészeti Múzeum Észt művészkönyves kiállításán, meghívott műként. Saját tul.
958. Két zongorahinta (Hosszú gymnopédia) 30x90cm olaj, vászon. 2010. Richard Jungto tul. Muelhaus, (Mülhausen) Franciaország
959. Reggel képpel, szoborral 40x50cm olaj, vászon
960. Játék két hanggal (festett barna zongorafedél) 101x143cm 2010. Fontos munka (?)
961. Nehéz napok 29x38,5x4cm Síkplasztika filckalapácsokkal, meszes fehér, szürke színekkel. Faur Kat. 19. old. Fontos munka. Kováts Albert tul.
962. „The carneval is over" 70x70cm olaj, vászon Faur kat. 71. old. Francois Druguet tul. (Egy Seekers szám címéből.)
963. Kelet-nyugat (variáció barna zongorafedélen) 155x147,5cm Olaj, fa. 2010. Binder Károly tul.
964. Reggeli kávé 30x30cm olaj, vászon Faur kat. 70. old. Livio Comisso tul.
965. Chant (Hommage a Paizs László) 38x60x7cm plexidoboz és lemez, bőr könyvborító és billentyűk. 2010. Fontos munka. Saját tul.
966. Időkerék (Forgatókönyv) 54x44x19cm 2010.
967. Bach variáció hegedű-kottalapra 33,2x25,5x1,7cm Könyvtárgy. Dr. Szecskay András tul. 2010.
968. Perles Musicales 30,6x24,6x3,5cm Könyvtárgy hegedűnyakkal, billentyűkkel 2010.
969. Klassische Klaviermusik (Bach,J.S. Samtliche Werke in 23 Bänden) 14,2x21x3cm Könyvtárgy.
970. Kis forgatókönyv (kockás borítóval) 33,5x21x12,1cm Bauer Emese tul. Basel
971. Musique pour piano- Kis könyvpár 14,5x9,5x2,5cm piros/ 14,5x9,5x1,7cm szürkészöld 2010.
972. Wien Antiquarisch 20x28,7x2,5cm Fekvő formátumú könyvtárgy-kollázs. Saját tul.
973. Három királyok 80x100cm olaj, vászon 2010.
974. Kék kottakönyv (Georges Bachmann) 30,5x24x2cm Könyvtárgy. 2011. Magántul. Firenze
975. Luxemburg olaj, fa 44x142x4,2cm 2011. Később szétszedtem és csak a közepe maradt meg.
976. Facsiga Nádori Péternek 2011.
977. Niké telefonnal (variáció) 80x100cm olaj, vászon
978. Hommage a Paul Sacher 109x148,5cm Olaj, fekete zongorafedél. Kismonográfia 93. old. Szelestényi Zoltán tul.
979. L'Etude de L'Harmonie 15,2x10x1,2cm Kis nagyítós könyvtárgy 2011. Steffen Dengler tul. Stuttgart
980. Tiefland(Mélyföld) 29,8x23,7x1cm Könyvtárgy. Kiállítva a Vaszary Villában Balatonfüreden.
981. Csend-csillag 42x42x3cm Síkplasztika
982. Séta a Belvárosban 59x63x2cm Zöld filces facsiga glidekből. Kiállítva az MMA Indiai kiállítás-sorozata keretén belül Új-Delhiben, Bangalore-ban és Mumbay-ban.
983. Kilenc és fél (Belső kötődések) 67x58,5x2cm Facsiga 1011.
984 Bogárlakodalom 65,5x68x2,5cm Kiállítva Új-Delhiben, Bangalore-ban és Mumbay-ban. Gosztonyi Gábor és Bori tul.
985. Zongorás karperec. (Wien 1863.) 18,5X17,5x5cm Regős István és Anna felkérésére készült. Saját tul.
986. Insel-Bücherei Nr. 1000. Forgatókönyv. 30,6x16x10cm 2011. Vermes Júlia tul.
987. Insel-Bücherei Nr. 655. Bach Sonaten und Partiten...18,5x12x2,5cm 2011. Vermes Júlia tul.
988. Piros forgatókönyv fotóállványon 25x13x4cm plusz a fotóállvány. Kiállítva a Rappaz Múzeumban Bazelben és Gyergyószentmiklóson a művészkönyves tsg. (MMAT) kiállításain.
989. Zongoraoszlop (Colonna di pianoforte) 70x20x20cm Trieszt
990. Ketten 40x50cm olaj, vászon . Sajgál Rózsa tul.
991. Concertos pour violon 69x26x6cm Könyvszobor hegedűvel. 2012. Genova
992. Szürkék 70x70cm olaj, vászon. Szépkiláró -Balatongyöröki Nyári Tárlatok kötet 55. old. Saját tul.
993. Két zongorahinta 40x80cm olaj, vászon 2012.
994...... 100x50cm olaj, vászon 2012. II.7-én fejeztem be.
995. Zsiráf 210x59cm olaj, fa (mdf. és farost) 2012. Szelestényi Zoltán tul.
996. Tücsöklakodalom 66x65x2,5cm Facsiga. Saját tul.
997. Új billentyűív 40x80cm olaj, vászon. Magántul.
998. Ringlispiel 46x46x5cm Forgó síkplasztika (mobil-szobor) fekete falapon. Bacsó Mária tul. Bielefeld
999. Kis etüd 20x20cm olaj, vászon 2012.Saját tul.
1000. Hidak (facsiga) 71x71x2,2cm 2012.
1001. Három szólamban 40x80cm olaj, vászon 2012.
1002. Új nautilusz 2012. 65x55cm Angolmechanika szűk spirál mentén.
1003. „Irgalom édesanyám, mama, nézd jaj kész ez a vers is" /Versfohász,- könyvszobor négy könyvből 2db 31x46,7x1,5cm /30x33.6x1,8cm/ 13,3x28,5x1,6cm. Könyv-installációként szerepelt a Szegedi Reök Palotában, Kaposvárott és a Vízivárosi Galériában. Saját tul.
1004. Trieszti harangozók 50x40cm olaj, vászon
1005. Kontrasztok 30x60cm olaj, vászon 2012. Zakariás Lilla tul.
1006. Preparált zongora (spirál angolmechanikából) 60x67x2cm. Fontos mű. Saját tul.
1007. allegro Barbaro 52,5x58x4cm 2012. Sűrű, többrétegű facsiga. Fontos mű. Saját tul.
1008. Scratsch (spirál) 40x44x2,2cm Síkplasztika. Saját tul. 2012.
1009. Szinkopa 8facsiga) 56x58x2,7cm 2012. Irmgard és Beat Basler tul. Hornussen, Svájc
1010. Marseille (2.) könyvtárgy 28,5x21x1,5cm Lapozható könyvtárgy. 2012. Ellisa Pellacani tul. Reggio Emilia, Olaszo.
1011. Gavotte - Hommage a Tamkó Sirató Károly (Facsiga) 2012.
1012. Kis spirálkotta 36x39x2,7cm Síkplasztika
1013. Makói játék 50x40cm olaj, vászon. Makói Önkormányzat tul.
1014. Három szólamban (öt billentyűív) 40x120cm olaj, vászon. Fontos kép.
1015. Csáky Pallavicini Roger portréja 70x50cm olaj, vászon 2012.
1016. Forgatókönyv Marseille-be (könyvtárgy).....
1017. Composition celebres... hegedűre és zongorára 69x26x6cm könyvtárgy hegedűvel. Kiállítva a Műcsarnokban 2015-ben. Dr. Szecskay András tul.
1018. Új zongoraoszlop 75x19x19cm 2012. „A fegyverek közt hallgatnak a múzsák" c. installáció része. Ebben három zongoraoszlop van. Kiállítva a Zeneakadémián 2016-ban. Saját tul.
1019. Parthenon lovasok 23,5x131x3,5cm 2012. Fotó és tárgykollázs. Szerepelt a Nádor Galéria Eklektika c. kiállításán, Veszprémben és a Zeneakadémián 2016-ban. Saját tul.
1020. Liszt consonations (Piano solo) 15x15x3cm Kör alakú könyvtárgy. Gino Gini és Fernanda Fedi gyűjteménye. Milánó
1021. Zongoraátirat (Hangevező) 84x24x4cm 2012. Dr. Szecskay András tul.
1022. „Vélt találkozás „ Serei Zsolt hasonló című zeneműve alapján. Sílplasztika. Serey Zsolt és Magyar Margit tul.
1023. Véletlen párhuzamok (síkplasztika) 2012.
1024. Barna zongoraoszlop – ebből lett a Körkönyvtár c. mű teteje. 2012.
1025. Elmozduló állókép (Aba Novák Judit emlékére) 42,5x42,5x4cm Forgó síkplasztika fotókkal fekete négyzet alakú falapon. 2012. Kováts Kristóf tul.
1026. Mester és tanítvány díj. Dobozmunkák, multiplik kis módosításokkal. Mester díj 46x56x3,8cm 2013. 8db. + 1db. Az op. 903 felhasználásával. Ez volt a minta. 2013.
1027. Tanítvány díj 56x48x3,8cm Dobozmunka. Sorszámmal 7db. =/1-=/7-ig és egy számozatlan. 2 Zsirág Kiadó (Kovács Titusz) tul. az az egy-egy db. 2013.
1028. Időutazás 26,5x44x3cm Könyvtárgy gyűrű-karikával. 2013. Saját tul.
1029. Zongoraoszlop és kör-polc 2013. A 1024. felhasználásával. Bútorszobor. Magántul. Bp.
1030. Hanghűtő 146x130x60cm Bútorszobor hűtőszekrény felhasználásával. Magántul. Bp.
1031. Beethoven Sonate 34x28x2,7cm Könyvtárgy 2013. Kiállítva Barcelonában az ILDE Alapítvány szervezte kiállításon.
1032. La Musique pour tous (Zene mindenkinek) 29,5x21,1x2,7cm Könyvtárgy 2013. Magántul. Bp.
1033. Világvevő (Empfänger) 41,8x109,3x17cm Festett síkplasztika világvevő rádióval. Bauer Szabó Emese tul. Basel.
1034. Schubert: Allegretto 32,7x26x2,8cm Könyvtárgy . Kiállítva a Hegyvidék Galériában a „gondolatok egy könyvtárban" c. tárlaton 2014-ben. Magántul. Schaffhausen
1035. Revue Mélodique (távcsöves könyvszobor) 34x24x4,8cm 2013. Fontos munka. Saját tul.
1036. Morceaux choisis pour piano 33,4x25,5x3cm Könyvtárgy. 2013.
1037. Egy zenetanár emlékére (Unger Mór, Arad) 14,4x29,4x3,2cm Könyvtárgy. Saját tul.
1038. Collection (Piano a deux mains) /Zongoradarabok két kézre/. 31,5x24,6x4,2cm Könyvtárgy nagyítólencsével és habkővel. Saját tul.
1039. Makói fogatókönyv. 52X40x12,2cm 2013. . A Makói Önkormányzat tul.
1040. Ouverturen für das Pianoforte (Nyitány-dominó) 32,6x27x3cm Négy nagyítós, két és fél billentyűs könyvszobor. Pátkai Marcell tul.
1041. Orgel, Harmonium oder Pedal Flügel) 21x28,5x2,6cm Kék borítójú zongorás könyvkollázs. 2013. Magántul. Latina, Olaszo.
1042. Manninger Mária portréja 50x85cm. Olaj, vászon. 2013. Dr. Nagy Zoltán tul.
1043. Könyv-arc négy kötetből 19,8x16x14cm Az első faragott-mintázott könyvszobrom. Szádvári Lídia tul.
1044. Collection … modernes (forgatókönyv) 50,5x40x21,5cm 2013. Fontos mű. Saját tul. Kiállítva Kaposvárott.
1045. Nautilusz két szólamban 57x61,5x2,6cm Síkplasztika, facsiga. 2013. Schaffhauseni magántul.
1046. Moiret forgatókönyv 43x20x15cm 2013. Magántul. Spanyolo.
1047. Zongora-könyv ….. 2013.
1048. Beethoven - Philharmonia Partituren 18,3x13,3x1,8cm Füzet-szerű könyvtárgy makói leletből. 2013. Sajthy Márk tul.
1049. Egy zenetanár emlékére II. (Unger Mór, Arad) 14x74x3cm Könyvtárgy hegedű vonóval és vágott zongorabillentyűkkel. Falra akasztható tárgy. 2014. Dr. Szecskay András tul. Kiállítva Milánóban, a Nádor Galériában és a Műcsarnokban 2015-ben.
1050. Forgatókönyv kövér oszlopon 45x17x10,5cm Barna pöttyös márványpapírral kötött kis alakú könyvből. Magántul. Bp.
1051. Pianínó szekrény ….... Teljes hangszerből nagyítólencsékkel, led lámpákkal. Bútorszobor. A Budapest Music Center (Gőz László) tul.
1052. Szőke Gábor portréja 50x40cm olaj, vászon
1053. Játék (négyzetek) 25x25cm olaj, mdf. (medium density fiber)
1054. Zongorahinták (barna zongorafedélen) 157,8x104,3cm Olaj, fa. 2014. Kiállítva a Festészet Napja alkalmából a Bálnában.. Saját tul.
1055. Rózsavölgyi Karácsonyi album 1914. 33x110x8cm Kottatartó, nagyítólencsék, roncs tangóharmónika és kottafüzet. Tárgykollázs. 2014. Lucas Baumann tul. Schaffhausen. A „Fegyverek közt hallgatnak a múzsák" c. installáció falra akasztott része volt.
1056. „Fegyverek közt hallgatnak a múzsák" (Inter arme silent musae) Installáció az op. 1018.1056.1070 (és a 1055-ból) álló tárgyegyüttes vas karikákkal és fotókkal. Saját tul. a 1055 kivételével.
1057/a. Magyar katonanóták 1915. 32x74x3cm Kiállítva Gödöllőn és Pécelen a Művészkönyv Biennálén. Kottatartó és két könyvtárgy. Saját tul.
1057/b. A háború költészete 20,6x13,7x7,8cm Könyvtárgy több kötetből és zongorakarnisból. Saját tul.
1058. Kis barna forgatókönyv „Az olvasás művészete" Legouvé Jenő (Ernst) 31x16,5x11cm Könyvtárgy leselejtezett könyvtári könyvből. 2014. Haraszty István tul.
1059. Moderne klaviermusik - Grieg 28,2x23,5x1,2cm Könyvtárgy. 2014. Kiállítva Göteborgban 2014-ben. Saját tul.
1060. Grimm mesekönyv nagyítóval 19,5x13,6x1,7cm 2014-2015. Kiegészítve átalakított diavetítővel. Kiállítva a Műcsarnokban 2015-ben.
1061. Mark Twain forgatókönyv 36x17x17cm 2014. Kiállítva Baján az Ady Endre Könyvtárban 2015-ben és Milánóban. Saját tul.
1062. Könyvkaleidoszkóp 24,5x17x18,6cm 2014. Fekete Antónia tul.
1063. Kis zongoráskönyv-pár 13x 8,5x2,5cm Csák Erika tul. Bp.
1064. Sáry László körkottájára 52x34x18cm( forgó szobor plexi és műanyaglapra rajzolt kottakép előtt.) Madridi magángyűjt.
1065. Takaró-ölelő négyzetek 20x20cm olaj, vászon 2014.
1066. Süllyedő négyzetek billentyűívekkel 20x20cm olaj, vászon 2014.
1067. Nautilusz (szürke-fehér jobbra néző) 33x33x6,5cm olaj, fa- festett síkplasztika. Saját tul.
1067/b. „Avantgárd és akadémizmus" 4,4x21x1,4cmVariáció egy könyvre, ami rólam szólt. Kollázs tárgy. Saját tul.
1068. Nautilusz (szürke-fehér balra néző) 38x34x5,5cm olaj, fa- festett síkplasztika. Kiállítva a Fúgában a Magy. Festők Tsg.-a tárlatán 2015-ben és Schaffhausenben. Saját tul.
1069. Kiáltás a műteremből,-belátás a műterembe. 50X100cm olaj, vászon. 2014. A „Belvárosi fények" c. kiállításra készítettem. Sajthy Gábor tul.
1070. Zongoraoszlop rézgyűrűs zongoralábbal. 73X20x20cm 2014. A „Fegyverek közt hallgatnak a múzsák" c. installáció része. Saját tul.
1071. Iker-oszlopok 67,5x38x19,5cm Szobor. 2014. Vígh Andrea tul.
1072. Orion zongorahinta 62,5x35,8x5,5cm Olaj, fa
1073. Könyvkút 87x91x9,7cm Nagyméretű könyvtárgy. 2015. Kiállítva a Vízivárosi Galériában 2015-ben. Saját tul.
1074. Könyvpár 14,8x10,6x1,3cm Erster Band (Pepita kockás) és 14,3x10x1,9cm Für Klavier Allein (Barna márványpapíros). Saját tul.
1075. Végtelen billentyűzet 24,2x35x17,5cm Szerepelt a Pécsi Kisplasztikai Quadriennálén. 2015-ben. Madridi magántul.
1076. Billenő végtelen 47x21x44cm Szobor. Kiállítva 2015 nyarán a „Szomszédolás" c. MMA tárlaton Ljubljanában és Veszprémben 2016-ban a Dubniczay Palotában.
1077. Könyvív 2015. Kiállítva a „Gondolatok egy könyvtárban c. tárlaton a Hegyvidéki Galériában a Marseille 2. c. munkával együtt. Saját tul.
1078. Kis zongorás könyv 14,8x11x2,5cm könyvtárgy. Sajthy Örs tul.
1079- Pepita forgatókönyv fotóállványon 30,5x25x2,5cm + fotóállvány. 2015. Kiállítva Kromeriz-ben a Városi könyvtárban, Csehországban és az NKA beszámolón a Várbazárban 2016-ban. Saját tul.
1080. Zöld csíkos forgatókönyv 2015. 28,5x22x2cm + fotóállvány. Kiállítva Kromeriz-ben a Városi könyvtárban, Csehországban és az NKA beszámolón a Várbazárban 2016-ban. Saját tul.
1081. Keretbe szorított játék 20x20cm olaj, vászon 2015.
1082. Fény és árnyék 44,2x40x7,7cm Festett síkplasztika. 2015. Fontos munka. Kiállítva a Bartók 32. Galéria Síkplasztikák c. tárlatán. Saját tul.
1083. Petit duos pour deux violons (Kis kettősök két hegedűre) 52x31x7cm Vágott hegedű és kottafüzet. Könyvtárgy. Magántul. Bp.
1084. Composition pour violon 73x27,6x7,6cm 2015. Könyvtárgy hegedűvel. Az Ungvári Múzeum tul. adományként.
1085 a. és b. E könyv/ Bruckner 7. Symphonie E dur 18,7x13,7x1cm Papír, zongorabillentyűk. b. 10,5x7x1cm E könyv. Vermes Júlia tul.
Csenki Imre dombormű 37x30x4,8cm bronz. Kamfanár mészkőre rögzítve. Várható felállítása 2017-ben. V. ker Önkormányzat tul.
1086. Zongoragyűrűk 100x50cm olaj, vászon 2016.
1087. Játék zongoragyűrűkkel 100x30cm olaj, vászon 2016. Eladva a Báv. Aukcióján.
1088. Három zongoragyűrű fekete billentyűk nélkül. 142X102cm olaj, fa, zongorafedél. Kiállítva Münchenben ( a Künstlerhaus-ban) az MMA Képzőműv. tagozata tárlatán. Saját tul.
1089. Klavierschule (Zongorás könyv) 24,2x9,8x2cm
1090. Die Klassiker des Klaviers 11,1x26,3x2,7cm Könyvtárgy. 2016. Saját tul.
1091. Klavierschule variáció 9,8x21x2,9cm Könyvtárgy.
1092. Chopin körkotta 30x22,8x2cm Könyvtárgy. Saját tul.
1093. Körkotta vignettával 17,3x17,3x2,3cm Saját tul. Kiállítva a Zeneakadémián.
1094. Collection (négy lencsés) 34,7x27,7x3cm Könyvtárgy. Saját tul. Kiállítva Münchenben.
1095. Collection- Piano a deux mains 31,5x24,1x5,8cm Két fél lencsés, lámpás könyvtárgy. 2016. Magántul. Bp.
1096. Piros könyv nagyítóval 27,5x18,5x1,5cm Könyvtárgy. 2016. Saját tul.
1097. Időutazás reggel 33,2x 25,6x8cm Könyvtárgy csiszolt üveggel, gyöngyháznyelű késsel és egyebekkel. Plexi dobozba tettem. Fontos munka. Saját tul.
1097/b. Avec piano … 17,5x10,3x2,6cm. Kis könyvtárgy. Saját tul.
1098. Potpourris (egyveleg) pour piano 14,6x14,5x2,5cm Kis négyzet alakú könyv nyitható kör-kapuval a közepén.
1099. Billenő végtelen (variáció) 46x43x27cm. Szobor, fontos munka. 2016. Kiállítva 2016. december 15-ig a Szentendrei Vajda Lajos Stúdióban az Antihangszer kiállításon.
Művek közgyűjteményekben
Brassó, Városi Művészeti Múzeum
Budapest, Fővárosi Képtár Kiscelli Múzeum
Budapest, Hadtörténeti Múzeum
Budapest, KOGART Kortárs Művészeti Gyűjtemény
Budapest, Ludwig Múzeum/Kortárs Művészeti Múzeum
Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
Budapest, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet
Donaueschingen (Németország), Museum Biedermann
Drezda (Németország), Állami Képtár
Frankfurt am Main (Németország), Városi Gyűjtemény
Győr, Xántus János Múzeum
Kaposvár, Rippl-Rónai Múzeum
Mainz (Németország), Gutenberg Museum
Makó, József Attila Múzeum
Marseille (Franciaország), L'Atelier Vis-á-Vis
Paks, Paksi Képtár
Pécs, Janus Pannonius Múzeum
Szczecin (Lengyelország), Nemzeti Múzeum
Székesfehérvár, Szent István Király Múzeum
Szombathely, Szombathelyi Képtár
Vác, Tragor Ignác Múzeum
Wroclaw (Lengyelország), Nemzeti Múzeum
Közösségi megbízásra és magán megrendelésre készített művek
1985 Budapest, Ferihegy II. Repülőtér, Fölszállás, Leszállás – olaj, fa, 160x725 cm; 160x585 cm
1994 Tatabánya, A Közművelődés Háza, homlokzatfestés (2010-ben eltávolítva)
1994 Tatabánya, A Közművelődés Háza, pannó – olaj, 44 m²
1996 Budapest V., Szent István téri Általános Iskola, Noé bárkája-pannó – olaj, 200x1350 cm
1998 Budapest V., Szabolcsi Bence Zeneiskola, Szabolcsi Bence – bronz dombormű, Ø 43 cm
2004 Budapest V., Régiposta utca 2.,. Pártos Erzsi-emléktábla – mészkő, bronz dombormű
2006 Budapest VIII., Szentkirályi utca 46., Semmelweis Egyetem Belgyógyászati Klinika, dr. Schmidlechner Károly-emléktábla – mészkő, bronz dombormű, 70x50 cm
Egyéni kiállítások
1976 Budapest, Csepel, Rideg Sándor Művelődési Ház
1976 Budapest, Rákosliget, Hazafias Népfront Klubja
1976 Budapest, Toldi Mozi Galéria
1977 Budapest, Csepel, Ifjúsági Klub
1977 Budapest, Fiatal Művészek Klubja
1978 Budapest, Csepel, Csepel Galéria
1978 Budapest, Csepel, Papírgyár Ifjúsági Klubja
1979 Budapest, Csepel, Martos Flóra Kultúrház
1979 Iklad, Ipari Műszergyár Klubja
1979 Miskolc, Mini Galéria
1979 Budapest, Bartók 32 Galéria (Marosvári Györggyel és Körösényi Tamással)
1981 Barcs, Dráva Múzeum
1981 Budapest, Stúdió Galéria
1981 Vác, Madách Galéria (Záborszky Gáborral)
1983 Budapest, „Egy" Klub
1984 Budapest, Műcsarnok
1984 Székesfehérvár, Vörösmarty Színház
1985 Budapest, Francia Intézet
1985 Budapest, Hotel Forum
1986 Bad-Rappenau (Német Szövetségi Köztársaság), Schloss Babstadt, Galerie Steiner
1986 Budapest, Dürer Terem (Mandel Róberttel)
1986 Budapest, Hotel Atrium Hyatt (Romvári Jánossal és Záborszky Gáborral)
1986 Vác, Madách Galéria
1987 Köln (Német Szövetségi Köztársaság), Hotel Mondial-Pullmann
1987 Bielefeld (Német Szövetségi Köztársaság), Galerie Elf (Várady Róberttel)
1988 Kairó (Egyiptom), Akhnaton Galerie
1988 Knokke (Belgium), Jipian Art Galerie
1988 Sopron, Lábasház (Pollacsek Kálmánnal)
1989 Szombathely, Szombathelyi Képtár (Pollacsek Kálmánnal és El Kazovszkijjal)
1989 Tatabánya, Kernstok Terem
1989 Békéscsaba, Megyei Könyvtár
1989 Budapest, Iparterv
1990 Budapest, Dorottya utcai Galéria
1991 Bécs, Schönbrunn (Ausztria), Pálmaház
1992 Dialógus 2., Budapest, Vigadó Galéria (Reinhard Haverkamp-pal, Lois Viktorral és Jürgen Reichert-tel)
1993 Festmények, szobrok, rajzok, Budapest, Dovin Galéria
1994 Szeged, Impala Galéria
1994 Lyss (Svájc), Contempo Galerie
1994 Pécs, Pécsi Kisgaléria
1995 Budapest, Dovin Galéria
1996 Zalaegerszeg, Városi Hangverseny- és Kiállítóterem
1996 Festetlen szobrok, Budapest, Dovin Galéria
1996 Tudati ásatások, Szombathely, Szombathelyi Képtár (Gellér B. Istvánnal, Gémes
Péterrel és Romvári Jánossal)
1996 Berlin (Németország), Magyar Intézet (Jürgen Reichert-tel)
1997 Budapest, Merlin Galéria
1997 Budapest, Bank Center Galéria
1997 Budapest, Polgár Galéria és Aukciósház
1997 Budapest, Suzuki Galéria (Pázmándi Antallal és Antal Lászlóval)
1997 Kaleidoszkóp, Sopron, Pannónia Galéria
1999 Csigagyűjtemény, Budapest, Dovin Galéria
1999 Rozsnyó, Városi Kiállítóterem (Kováts Alberttel)
1999 Debrecen, Kölcsey Művelődési Központ
2000 Lépcsőforduló, Budapest, Francia Intézet
2001 London (Nagy-Britannia), Magyar Kulturális Központ
2002 Brassó, Városi Művészeti Múzeum
2002 Az első 50 év, Budapest, Karinthy Szalon
2002 Facsigák és térvonalak, Budapest, Pest Center Galéria
2002 Két félnap, Budapest, Szinyei Szalon
2002 Statio Savariensis, Szombathely, Szombathelyi Képtár
2002 Schloss Gondelsheim (Németország), Galerie Steiner
2002 Sárospatak, Református Kollégium Repozitóriuma
2003 Gefundene und erfundene Klaviere, Bécs (Ausztria), Haus der Musik
2003 Wiener Mechanik, Klavierskulpturen, Berlin-Spandau (Németország), Zitadelle
2003 Székesfehérvár, Pátzay Pál Terem
2004 Bécsi Mechanika – Talált és kitalált zongorák, Budapest, Iparművészeti Múzeum
2004 Zongoraátiratok, Budapest, Csepel, Csepel Galéria
2005 Mutual Influences, Delhi (India), Magyar Intézet (Balás Eszterrel)
2005 MOL Jazz Fesztivál, A zongora ünnepe, Budapest, Művészetek Palotája
2005 Athén (Görögország), Cultural Center of the Municipality of Athens
2006 Bad Rappenau (Németország), Galerie Steiner (Barabás Zsófival)
2006 Róma (Olaszország), Magyar Akadémia
2006 Találkozási pontok, Szeged, Olasz Intézet (Haász Istvánnal és Nánay Szilamérral)
2006 Révfülöp, Tóparti Galéria
2006 Balassagyarmat, Horváth Endre Galéria
2007 Szombathely, Művészetek Háza Pincegaléria
2007 Hangképek, Budapest, Huba Bemutatóterem és Galéria
2007 Preparált zongorák, Szentendre, Erdész Galéria
2007 Új képek, Szombathely, Művészetek Háza Pincegaléria
2007 Stuttgart (Németország), Magyar Kulturális Intézet (Koroknai Zsolttal és Peter Riek-kel)
2007 Bad Rappenau (Németország), Kunstverein, Galerie Steiner (Barabás Zsófival)
2007 Találkozási pontok, Szeged, Olasz Kulturális Központ; Budapest, Instituto Italiano di
Cultura (Haász Istvánnal és Nánay Szilamérrel)
2008 Valódi és virtuális terek, Budapest, Pataky Galéria (Katona Szabó Erzsébettel és Orosz Istvánnal)
2008 A két Barabás Márton, Sepsiszentgyörgy, Székely Nemzeti Múzeum Gyárfás Jenő
Képtár (Márkusfalvi Barabás Márton műveivel)
2008 Síkplasztikák és tér-képek, Budapest, Aulich Art Galéria
2008 Forgatókönyv/könyvtárgyak, Budapest, Galéria IX
2009 Budapest, Galéria 20'21
2009 Budapest, Művészetek Palotája, Fesztivál Színház
2009 Trieszt (Olaszország), Conestabo Galéria
2010 Spontán szobrok (Antenna-szobrok, téri graffitik és könyvtárgyak), Budapest, Fészek Galéria
2010 Könyvszobrok és síkplasztikák, Szeged, Kass Galéria
2010 Zongoraművek, Karlsruhe (Németország), Neue Kunst Galerie und Staatstheater
2010 Salon Abbaziale – Abbazia di Santa Maria Sesto al Reghena (Olaszország) (Nánay Szilamérral)
2010 Klavierwerke, Eppingen (Németország), Stadt und Fachwerkmuseum Alte Universität
2010 Budapest, Ráday Galéria
2010 Könyvszobrok a könyvtárban, Budapest, Semmelweis Szalon
2010 Temesvár, Helios Galéria (Penkala Évával)
2011 Transzcendentális etűdök képre és zongorára, Balatonfüred, Vaszary Villa
2011 Balatongyörök, Művelődési Ház
2012 Aura-sziget, Baja, Bácskai Kultúrpalota
2012 Sochaux (Franciaország), Galerie L'Hotel de Ville de Sochaux (Patrick Choffat-tal és Aurélien Lepage-zsal)
2012 Graz (Ausztria), Art Meetingpoint Galerie
2012 Stuttgart (Németország), Musikhochschule
2012 Zongoraszobrok és térvonalak, Brüsszel (Belgium), Balassi Institute
2013 Makó, József Attila Könyvtár
2014 Könyv-tárgyak, Baja, Ady Endre Városi Könyvtár és Művelődési Központ
2015 Kertek, versek, labirintusok, Budapest, Pesterzsébeti Múzeum, Gaál Imre Galéria
(Gyulai Líviusszal, Katona Szabó Erzsébettel és Orosz Istvánnal)
2015 Ábécéskönyv Kottakönyv Sorskönyv, Budapest, Vízivárosi Galéria (Bornemisza Rozival és Pataki Tiborral)
2015 Hommage à Paul Sacher, Schaffhausen (Németország), Kunsthalle (Lukas Baumannal)
2015 Kromĕřiž (Csehország), Városi Könyvtár
Fontosabb csoportos kiállítások
1977 Stúdió '77, Székesfehérvár, Csók István Képtár
1978 Stúdió '78 (Boxok és placcok), Budapest, Magyar Nemzeti Galéria
1978 Fiatal Művészek Stúdiójának kiállítása, Párizs (Franciaország), Grand Palais
1978 Magyar grafikai kiállítás, Berlin (NDK), Stadtbibliothek
1979 Isztambul (Törökország), Kemal Atatürk Kulturális Központ
1979 Fiatal Művészek Stúdiója szabadtéri kiállítása, Budapest, Kertészeti Egyetem arborétuma
1979 Stúdió '79, Pécs
1979 Arcok és Sorsok Portré Biennále, Hatvan
1980 Rajz-Drawing, Pécs
1980 Plasztikus képek, képszerű plasztikák, Pécs, Színház téri Galéria
1980 Ungarische austellung für Bildkunst und Kunstgeverbe, Wilhelmshaven (NSZK)
1980 39, Velencei Biennále, Magyar Pavilon, Velence (Olaszország)
1980 Stúdió '80, Budapest, Műcsarnok
1980 A 39. Velencei Biennále Stúdiós résztvevőinek kiállítása, Budapest, Stúdió Galéria
1981 Papír művek, Budapest, Csepeli Papírgyár Klubja
1981 VII. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1981 Nyitás II., Budapest, Fészek Galéria
1981 Stúdió '81, Szeged, Ifjúsági Ház
1981 Rajz-Drawing, Pécs
1981 Arcok és Sorsok Portré Biennále, Hatvan
1982 Kortárs magyar művészet Franciaországban, Marseille (Franciaország), Musée Cantini;
Menton (Franciaország), Palais del'Europe; Lyon (Franciaország), Palais du
Conservatoire, Salon Regain; Clermont-Ferrand (Franciaország), La Maison des
Congrès et de la Culture; Párizs (Franciaország), L'Espace Pierre Cardin
1982 Képzőművészet és animáció, Kecskemét
1982 Hagyomány I., Budapest, Pataky Művelődési Központ
1982 Szin(tézis)próba, Budapest, Dorottya utcai Galéria
1982 Fiatal fotó 1980 után, Miskolc, Fotó Galéria
1982 Tér-idézet, Budapest, Fészek Galéria
1982 Impact Art Festival, Kyoto (Japán)
1983 Fiatal fotó… Budapest, Óbudai Zichy-kastély
1983 Stúdió '83, Budapest, Ernst Múzeum
1983 Tendenciák a magyar kisplasztikában, Madrid (Spanyolország), Salas de Direccion
General de Bellas Artes y Archives; Lisszabon (Portugália), Gulbenkian Alapítvány
1983 10. Presentation des peintres pays socialistes, Szczecin (Lengyelország), Pomerániai hercegek vára
1983 I. Festészeti Biennále, Szeged
1983 Impact Art Festival, Kyoto (Japán)
1983 Rajz-Drawing, Pécs
1983 Arcok és Sorsok Portré Biennále, Hatvan
1984 Válogatás a Stúdió „'83 anyagából, Havanna (Kuba)
1984 Anyag, Budapest, Fényes Adolf Terem
1984 XVI. Nemzetközi Festészeti Fesztivál, Chateau (Franciaország), Musée Grimaldi
1984 Stúdió '84, Budapest, BNV 23-as pavilon
1984 Galerie Hlavniho Mesta Prahy, Prága, Brno (Csehszlovákia)
1984 Impact Art Festival, Kyoto (Japán)
1985 Gallery Route One, San Francisco (Amerikai Egyesült Államok)
1986 Art '86 Művészeti Vásár, Basel (Svájc)
1986 Stúdió '86, Budapest, Budapesti Történeti Múzeum; Miskolc, Miskolci Galéria
1986 Hommage a Giorgio de Chirico, Budapest, Fészek Galéria
1986 Eklektika '85, Budapest, Magyar nemzeti Galéria
1986 Kobunsha Intézet, Tokió (Japán)
1986 Magyar Kisplasztika, Toronto (Kanada), McDonald's Gallery; Ottava (Kanada), National Arts Centre
1987 Magyar Kisplasztika, Montreál (Kanada), Maison des Arts
1987 Kortárs művészet Magyarországról, Budapest, Műcsarnok; München (NSZK), Galerie der Künstler
1987 Lineart '87, Gent (Bengium)
1987 Christie's aukciós kiállítás, Amszterdam (Hollandia)
1987 III. Festészeti Biennále, Szeged
1987 Stúdió '87, Budapest, Ernst Múzeum
1987 Magyar festők kiállítása, Leimen (NSZK), Kurpfalz Centrum
1988 Galerie Carmen de Pelichy, Brüsszel (Belgium)
1988 Alkotó ifjúság fesztiválja, Moszkva (Szovjetúnió), Manyezs
1989 XI. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs
1989 IV. Festészeti Biennále, Szeged
1990 III. Nemzetközi Európai-Ázsiai Művészeti Biennále, Ankara (Törökország)
1991 Budapest Art Expo, Budapest
1992 Hommage a Kandinszkij 2., Budapest, Fészek Galéria
1993 Noeva pintura del Esate, Madrid (Spanyolország), Galerie de Arte Detursa
1994 Quattre plasticiens hongrois (Bukta, ~, Fehér, Július), Douai (Franciaország), Hippodrome
1994 80-as évek. Képzőművészet, Budapest, Ernst Múzeum
1994 Piranéző (Hommage a Piranesi), Budapest, Szépművészeti Múzeum
1995 Helyzetkép. Magyar szobrászat, Budapest, Műcsarnok
1995 Kunst aus Ungarn (~, Bukta, Misch, Várnagy I., Vincze O, Wagner), Haus Opherdicke;
Kreis Uunna; Schloss Ettingen; Rathaus Bissingen; Stuttgart (Németország),
Kulturcentrum der Republik Ungarn
1995 Művészettörténet a kortárs művészetben, Dunaújváros, Uitz Terem
1996 Instrumentumok, Budapest, Vigadó Galéria
1996 Image of Peace (New Hungarian avant-garde), Budapest, Brit Nagykövetség
1996 Hoofddorp (Hollandia), Galerie Raathuis
1996 Ex voto, Vác, Görög templom Kiállítóterem
1996 Nemzetközi művészkönyv kiállítás, Budapest, Vigadó Galéria
1997 Síkplasztikák, Budapest, Újpest Galéria
1997 Konszonancia, Szentendre, Feremnczy Múzeum
1997 XV. Országos Kisplaszikai Biennále, Pécs
1997 A polgári világ relikviái, Budapest, Erdős Renée-ház
1997 Olaj/vászon, Budapest, Műcsarnok
1997 Nemzeti Szalon, Budapest, Műcsarnok
1998 Kollázs kiállítás, Budapest, Vigadó Galéria
1998 Különleges térformák, Budapest, Vigadó Galéria
1998 Művész tojások, Budapest, Nádor Galéria
1998 Szalon Czukor, Budapest, Nádor Galéria
1998 A polgári világ relikviái 2., Budapest, Újpest Galéria
1998 Hommage a Tatafiore, Budapest, Dovin Galéria
1998 Utak, A Magyar Szobrász Társaság kiállítása, Nyíregyháza, Városi Galéria
1998 Zene szemeinknek, Matáv pályázat-kiállítás, Győr, Széchenyi téri Galéria
1998 Gyönyörök kertje, Budapest, Pest Center Galéria
1998 A lélek kapui, Budapest, Pest Center Galéria
1999 Áttűnések, Szentendre, MűvészetMalom
1999 Hódolat Eschernek, Budapest, Néprajzi Múzeum
1999 Betű a képen – Paul Klee emlékezete, Szekszárd, Művészetek Háza
1999 Véletlen kiállítás, Budapest, Artpool
2000 Művészettel az új évezredbe, Szabadtéri szobrászati kiállítás a Városligeti tavon, Budapest
2000 Kortárs magyar könyvkiállítás, La Louviere-Musée Ianchelevici (Belgium)
2000 Nemzetközi könyv-tárgy kiállítás, Székesfehérvár, Városi Képtár-Deák Gyűjtemény
2001 Dialógus, Kortárs festészeti kiállítás, Budapest, Műcsarnok
2001 Ab ovo tojás, Tematikus képző- és iparművészeti kiállítás, Budapest, Vigadó Galéria
2001 Monumentum, Budapest, Nádor Galéria
2001 Édeske barátai és sorstársai (Harasztÿ-gyűjtemény), Budapest, Csepel Galéria
2001 7th Wexford Artist's Book Exhibition, Wexford (Írország), Wexford Arts Centre
2002 Variációk lemezre, Budapest, Nádor Galéria
2002 International Festival of Visual Arts in Acre, Haifa (Izrael)
2002 „Terülj, terülj asztal", Budapest, Atelier pro Art
2002 Hungarian Collage, Delhi (India), Magyar Intézet
2002 Mozgás, játék, absztrakció – a 80-as, 90-es évek geometrikus törekvéseiben, Veszprém,Csikász Galéria
2002 Atlantisz, Szombathely, Művelődési Központ
2002 Belga-magyar művészkönyv kiállítás, Budapest, Duna Galéria
2002 Tükör, Tapolca-Díszel, Első Magyar Látványtár
2002 Szimmetria, A Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Budapest, Pest Center Galéria
2003 XX. századi magyar művészet Matzon Ákos gyűjteményéből, Budapest, Kassák Múzeum
2004 Művészpénz, Budapest, Nádor Galéria
2004 Labirintus, A Magyar Festők Társaság kiállítása, Budapest, Újpest Galéria
2004 KOGART Szalon és Vásár, Budapest, KOGART-ház
2004 Kert, Gödöllő, Gödöllői Iparművészeti Műhely
2005 Kortárs kreatív könyvek kiállítása és vására, Marseille (Franciaország)
2005 Von der Kunst eine Giraffe zu Porträt-Tieren, Bécs (Ausztria), Leopold Museum
2005 Azok a nyolcvanas évek, Budapest, KOGART-ház
2005 Minipresse und Künstlerbücher Ausstellung, Mainz (Németország), Gutenberg Museum
2005 München (Németország), Haus der Kunst
2005 Országos Faszobrászati Kiállítás, Nagyatád
2005 Lebegés, A Magyar Szobrász Társaság meghívott tagjainak kiállítása, Budapest, ÖkoArt Galéria
2005 Átlényegülés, Budapest, Erdős Renée-ház
2005 V. Salgótarjáni Tavaszi Tárlat, Salgótarján
2005 Hernádi Miklós gyűjteménye, Budapest, Kassák Múzeum
2005 XIX. Országos Kisplasztikai Biennále, Pécs, Pécsi Galéria
2006 Horror Vacui, Budapest, Iparművészeti Múzeum
2006 Bartók – Mozart, A tárgyiasult zene, Budapest, Bartók 32 Galéria
2006 Boksz. Dobozkiállítás, Budapest, Körmendi Galéria
2006 Mandarin. Hommage a Bartók, Budapest, Nádor Galéria
2006 Iránypontok. Válogatás Kokas Ignác tanítványainak munkáiból, Budapest, Műcsarnok
2006 Nemzetközi faszobrász szimpozion és szabadtéri kiállítás, Kronach (Németország)
2006 IV. Nemzetközi Művészkönyv Kiállítás, Székesfehérvár, Szent István Király Múzeum
2006 Mélység, A Magyar Szobrász Társaság meghívásos kiállítása, Budapest, ÖkoArt Galéria
2006 Az út 1956–2006, Budapest, Műcsarnok
2006 A mimézis jegyében, A váci Tragor Ignác Múzeum gyűjteményének kiállítása, Pécs, Pécsi Galéria
2006 Egymásra nézve, A Szinyei Merse Pál Társaság kiállítása, Kolozsvár, Szépművészeti Múzeum
2007 10th International Book Fair, Marseille (Franciaország)
2007 Minipresse und Künstlerbücher Ausstellung, Mainz (Németország), Gutenberg Museum
2007 Európai Művésztelepek, Dachau (Németország), Schloss Dachau
2008 Találkozások, A Belvárosi Művészek Társasága kiállítása, Budapest, Nádor Galéria
2008 6-e Triennale Internationale du Papier, Musée Charmey (Svájc)
2008 Műtermek mélyéről és gyűjtemények raktáraiból, Tapolca-Díszel, Első Magyar Látványtár
2008 Dobozvilág, Városi Művészezi Múzeum-Váczy Péter Gyűjtemény
2008 Síkplasztika 4., Budapest, Vízivárosi Galéria
2008 El Kazovszkij barátai-emlékkiállítás, Pécs, Vasarely Múzeum
2009 Hoffmann István Gyűjteménye, Budapest, Francia Intézet
2009 Minipresse Messe, Mainz (Németország), Gutenberg Museum
2009 HUNGART-ösztöndíjasok kiállítása, Budapest, Olof Palme-ház
2009 Arte Fiera, Bologna (Olaszország)
2009 Hungarikonok, Budapest, Petőfi Irodalmi Múzeum
2009 Hálózat (Network), Budapest, Nádor Galéria
2009 A Gyulai Nyári Művésztelep 40 éve, Gyula
2010 Fekete képek, A Magyar Festők Társasága kiállítása, Budapest, Olof Palme-ház
2010 Hungarikonok, Bécs (Ausztria), Magyar Intézet
2010 Biciklus, Budapest, Csepel Galéria
2010 Magyar Művészkönyvalkotók Társasága kiállítása, Budapest, K.A.S. Galéria
2010 Nemzetközi művészkönyv kiállítás és vásár, Marseille (Franciaország)
2010 Basel-Budapest Könyvbalett, Svájci-magyar művészkönyv kiállítás, Budapest, Petőfi Irodalmi Múzeum
2011 Hommage à Liszt Ferenc, Budapest, Home Galéria
2011 Vendégünk Európa, Budapest, Csók István Galéria
2011 Rapszódia, Budapest, Nádor Galéria
2012 Reökzített gondolatok, Szeged, Reök Palota
2013 Magyar Művészkönyvalkotók Társasága kiállítása, Kaposvár, Vaszary Képtár
2013 Tűzfal, Budapest, Nádor Galéria
2014 Művészsorsok a boldog békeidők után, Gödöllő, GIM-ház
2014 Libretto (9 olasz és 9 magyar könyvművész kiállítása), Budapest, Nádor Galéria; Milánó (Olaszország), Galeria Scoglio di Quatro
2014 La reálta delle opere, Varese (Olaszország), Chiostro di Voltorre
2014 Belvárosi fények, Budapest, Nádor Galéria
2014 Orbis Pictus, Kassa, Kelet-szlovákiai Múzeum
2015 Szomszédolás, A MMA Képzőművészeti tagozata kiállítása, Ljubljana (Szlovénia), Vár
2015 Nemzetközi Művészkönyv Kiállítás, Parma (Olaszország), Palazzo della Pilotta
2015 Illuminációk – a Gutenberg-galaxis stopposainak, Budapest, Műcsarnok
2015 Reflexiók, Sopron, Nyugat-magyarországi Egyetem Galéri
Szimpozionok, művésztelepek
1978-1991 Makói Grafikai Művésztelep, Makó
2004 Nemzetközi Művészkönyv Művésztelep, Mór
2006, 2007 Land Art Művésztelep, Tolcsva
2010 Tisztaszoba, XV. Nemzetközi Művésztelep, Cered
2011 Land Art Művésztelep, Baja
2012, 2013 Maros-parti Művésztelep, Makó
Bibliográfia
Bibliográfia
Válogatott bibliográfia
Közlések
1982 Tér-idézet. In. Fészek Galéria kiállítása. Budapest. 1-5.
1990 Önéletrajz. In. ~ művészete. Avantgárd és akadémizmus. (Bev, Dobai Péter, Eduardo
Sanguinetti, Hegyi Lóránd, Szabados György, A. C. C., Petrőczi Éva, Pomogáts Béla,
Gyárfás Péter, Stepáhane Rey, Margócsy István.) Budapest, Dovin Galéria.
1994 Dovin Galéria. Élet és Irodalom 1994. november 11.
1996 Bevezető. Térvonalak és imaginárius terek kiállítás. Budapest, Fészek Galéria.(Katalógus)
2001 Élet-mű-részek II. Drozsnyik István kiállítása. Új Művészet 2001(10)47-48.
2006 Zenei analógia. In. Ornamentika és modernizmus. Budapest, Ernst Múzeum Füzetek 2. 149-151, 198-199.
2012 Paizs László stíluskorszakainak elemzése. Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskola – DLA értekezés.
2014 Richard Deacon szobrászata. Creatio,2014. május. 68-83.
2015 Mindenki tud rajzolni – Gondolatok a rajzolásról, rajzkészségről. Magyar Művészet 2105(1)29-36.
http://www.metropolitan.hu/creatio/lapszam/rovat/creatio_barabas_marton_14_05.pdf
AV-dokumentumok
2007 City TV. Bősze Ádám riportfilmje. 2007. 12. 23.
2008 City TV. Bősze Ádám riportfilmje. 2008. 06. 07.
2009 TV Koper (szlovéniai olasz nyelvű adás). 2009. 05. 04. (olasz nyelven)
2012-2013 Plusz egy dimenzió - Tamkó Sirató Károly és a dimenzionizmus. Kroó András filmje. Absolut Film.
2015 MMA székfoglaló. Zongoraátiratok – ~ munkásságáról
2015 City TV. Wohlmuth Klaudia riportfilmje.
Recepció
1979 Hegyi Gyula: Hárman a Bartók Béla úton. Magyar Hírlap 1979. május 18.
1980 ~ festőművész kiállítása. Budapest, Stúdió Galéria. (Katalógus)
1981 ~ festőművész kiállítása. Vác, Madách Imre Művelődési Központ. (Katalógus)
1981 P. Szűcs Julianna: ~ a Stúdió Galériában. Népszabadság 1981. március 6.
1981 L. L.: ~. Művészet 1981(3)61.
1981 Földényi F. László: ~ és Záborszky Gábor kiállítása. Madách Galéria, Vác, április. Művészet 1981(7)52-53.
1982 B. K.-: Szin(tézis)próba. (Dorottya utcai Kiállítóterem, 1982. okt.) Művészet 1982(10)60.
1984 Hegyi Lóránd: Bevezető. ~ festőművész kiállítása. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus)
1984 Malerei, Grafik, Bildhauerei aus Ungarn. Poznan, Interart '84, l. Kunstmesse der sozialistischen Länder. (Katalógus).
1984 Rózsa Gyula: Égett zongora. ~ kiállítása a Műcsarnokban. Népszabadság, 1984. január 16.
1984 Harangozó Márta: Égett zongora. ~ kiállítása. Esti Hírlap 1984. január 17.
1984 Rózsa Gyula: Égett zongora. Népszabadság 1984. január 18.
1984 Gyárfás Péter: Plasztikus festmények. Magyar Ifjúság 1984. január 20.
1984 Bán András: Későn és mélyen. ~ kiállítása a Műcsarnokban. Magyar Nemzet, 1984. január 25.
1984 Vadas József: Részben vagy egészben. Élet és Irodalom 1984. január 27.
1984 P. Szabó Ernő: ~ kiállítása. Műcsarnok. Új Tükör 1984. január 29.
1984 Földényi F. László: ~ kiállítása. Műcsarnok Kamaraterme, 1984. január 6–29. Művészet 1984(2)57-58.
1984 Kenessei András: Zongoraverseny a Műcsarnokban. Magyar Hírlap 1984. február 9.
1985 Művész életrajzok. Kortárs magyar képzőművészek. Budapest, Képcsarnok. 38.
1986 Chikán Bálint: Kristályok, zongorák, zsiráfok. Gondolatok ~ alkotásairól. Művészet, 1986(8)12-15.
1986 Sinkovits Péter: Új szenzibilitás az Eklektikában. Művészet 1986(10)26-30.
1986 Petrőczi Éva: Majdnem Gesamtkunstwerk. Új Tükör 1986. november 2.
1987 Zeitgenössische bildende Kunst aus Ungarn. München, Galerie der Künstler; Budapest, Műcsarnok. (Katalógus, bev. Köpeczi, Béla, Kádár, János Miklós, Gelencsér, Éva.)
1988 Seregélyi György: Magyar festők és grafikusok adattára. Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészekről. Szeged. 42.
1989 Földényi F. László: El Kazovszkij, ~ és Pollacsek Kálmán kiállítása. Szombathely 1989. Művészet 1989(6)48-51.
1989 Gyárfás Péter: Meglátni a különbséget narancs és narancs között. Beszélgetés ~ festőművésszel. Mozgó Világ 1989(7)95-108.
1990 ~ művészete. Avantgárd és akadémizmus. (Bev, ~, Dobai Péter, Eduardo Sanguinetti, Hegyi Lóránd, Szabados György, A. C. C., Petrőczi Éva, Pomogáts Béla, Gyárfás Péter, Stepáhane Rey, Margócsy István.) Budapest, Dovin Galéria.
1990 Kováts Albert: Illúziókeltés és elidegenítés. Élet és Irodalom 1993. március 19.
1990 Vadas József: Sima és gyűrt. Élet és Irodalom 1990. március 30.
1990 Pazár Béla: ~ festészetéről. Magyar Építőművészet 1990(3-4)70-72.
1990 Szegő György: Képszobrok – szoborképek. Kritika 1990(6)34-35.
1991 Modern and Contemporary Hungarian Art – Bulletin 1985-1990. Budapest, Soros Foundation Fine Art Documentation Center-Műcsarnok. (Katalógus, szerk. Mészöly, Suzanne, bev. Susan Weber Soros, Mészöly, Suzanne, Németh, Lajos, Peternák, Miklós.)
1991 Horváth György: Avantgárd és akadémizmus. Könyv ~ művészetéről. Új Művészet, 1991(5)71-72.
1992 Dialog II. Berlin/Budapest. ~, Reinhard Haverkamp, Lois Viktor, Jürgen Reichert kiállítása. Budapest,Vigadó Galéria, Goethe Institut. (Katalógus, bev Egon Graf von Westerholt, Beke László.)
1992 Molnár Mária: Dialóg II. ~, Reinhard Haverkamp, Lois Viktor és Jürgen Reichert, kiállítása. Új Művészet 1992(6)59-60.
1993 Kováts Albert: Illúziókeltés és elidegenítés. Élet és Irodalom 1993. március 19.
1993 Wehner Tibor: Kép-forma és forma-kép. ~ művészete. Új Művészet 1993(6)28-32.
1994 ~ munkái 1990-1994. Budapest, Dovin Galéria
1994 Derkovits ösztöndíjasok (1955-1993) kiállítása. Szombathely, Szombathelyi Képtár. (Katalógus, bev. Szepes Hédi, Salamon Nándor.)
1994 Dovin Galéria: ~ munkái. Élet és Irodalom 1994. november 11.
1994 Kovács Orsolya: Zsiráflépcső zongoraívvel. ~ kiállítása a Pécsi Kisgalériában, szeptember 8 – október 2. Balkon 1994(10)19.
1996 Tudati ásatások. Szombathely, Szombathelyi Képtár. (Katalógus, bev. Gálig Zoltán.)
1996 Molnár Edit: ~: Pergamon zongora, 1986. Árgus 1996(3)68-69.
1996 Frank János: A Mobil Fesztivál. Élet és Irodalom 1996. március 8.
1996 Gálig Zoltán: Leletek, lelemények. Tudati ásatások. Szombathelyi Képtár, 1996. március-április.Balkon 1996(4, 5)26-27.
1996 Vadas József: Fluxus és társai. Magyar Hírlap 1996. december 10.
1997 Olaj/vászon. (Bev. Beke László, Konkoly Gyula, Peternák Miklós, Hegyi Lóránd, Fitz Péter.) Budapest, Műcsarnok.
1997 Konszonancia. (Zene és kortárs művészet.) Szentendre, Szentendrei Képtár. (Katalógus, bev. Wilheim András, Bodonyi Emőke.)
1997 Kováts Albert: ~ rajzaihoz. Élet és Irodalom 1997. január 24.
1997 Kováts Albert: Spirálok: rész és egész. Kritika 1997(2)46-47.
1997 Halasi Rita: Zongoraátiratok. Atrium 1997(2)59-65.
1997 Wehner Tibor: A tatabányai pannó. Beszélgetés ~ festőművésszel. Új Forrás 1997(8)13-20.
1997 Földényi F. László: A festészet és a plasztika határán. ~ legújabb műveiről. Liget 1997(8)
1998 Művészportálok. Belvárosi Művészek Társasága. Budapest, Budapest Galéria. (Katalógus, bev. Kovács Péter Balázs, Wehner Tibor, Szegő György, Kruppa István.)
1999 Kortárs Magyar Művészeti Lexikon, I. kötet. A-G. Budapest, Enciklopédia Kiadó.163-165.
1999 Andrási Gábor-Pataki Gábor-Szücs György-Zwickl András: Magyar képzőművészet a 20. században. Budapest, Corvina Kiadó. 183, 218.
1999 Sinkó István: Függelemsértés. Élet és Irodalom 1999. május 21.
1999 Földényi F. László: Etűdök csigákra és zongorára. Műértő 1999(6)6.
1999 Vadas József: Az univerzum szerkezeti szépsége. Magyar Hírlap 1999. június 15.
1999 Kováts Albert: Csigagyűjtemény. ~ a Dovinban. Új Művészet 1999(9)59.
2000 Halasi Rita, Kováts Albert, Földényi F. László, Bálint Bertalan: Bevezető. ~ munkái 1995-2000. Budapest. (Katalógus)
2000 Új szerzemények. Válogatás a Tragor Ignác Múzeum kortárs gyűjteményéből. Vác, Görög Templom Kiállítóterem. (Katalógus, bev. Bárdosi József.)
2000 Bogácsi Erzsébet: Hangszerek lélekvándorlása. ~ tárlata a Francia Intézetben. Népszabadság 2000. július 3.
2001 Zrínyifalvi Gábor: A hang „formája". ~ zongora-applikációi. Új Forrás 2001(1)43-49.
2001 Wehner Tibor: „Akár a vásznon, akár a képernyőn, akár a virtuális világban."Beszélgetés ~ festőművésszel művészetünk állapotáról. Új Forrás 2001(10)76-83.
2002 Wehner Tibor: Keretek. Tíz beszélgetés művészetünk állapotáról. Tatabánya, Allée-füzetek. 125-135.
2002 Kováts Albert: ~. Szinyei Merse Pál Társaság 1922-2002. Budapest. (Katalógus, bev. Bajzáné Szinyei Merse Anna, Mezei Ottó.)
2002 Sárosdy Judit: Néma zongorák dala. Beszélgetés ~-nal. Új Művészet 2002(5)4-8.
2002 Gyárfás Péter: Fiatalnak maradni? Élet és Irodalom 2002. június 28.
2002 (öl): Tizenkét finom érintés. ~ tárlata a ma kezdődő Bartók fesztiválhoz kapcsolódik. Vas Népe 2002. július 8.
2002 P. Szabó Ernő: Etűdök csigára és zongorára. ~ a performance-ról és arról, mi foglalkoztatja manapság. Magyar Nemzet 2002. augusztus 12.
2002 Sárosdy Judit: ~ zongorareinkarnációi. Bonton 2002(9)72-73.
2002 Budai Rózsa: A Barabás-örökség. Vas Népe 2002. október 12.
2003 Távoli közelség. A háború utáni magyar képzőművészet a Székesfehérvári Szent István Király Múzeum gyűjteményéből. Olmütz, Művészeti Múzeum. (Katalógus, bev. Ladislav Daněk, Helena Rišlinková, Szűcs Erzsébet, Kovalovszky Márta, Feuer Gábor, Perneczky Géza, Forgács Éva, Fitz Péter, Izinger Katalin.)
2004 Wagner István: Talált és kitalált zongorák. Magyar Hírlap 2004. január 6.
2004 Kérész Gyula: Levelek a Barabás-családfáról (2.) Hegyvidék 2004. február 11.
2004 P. Szabó Ernő: Talált és kitalált zongorák. ~ kiállítása az Iparművészeti Múzeumban. Térvonalak fából. Magyar Nemzet 2004. május 8.
2006 Don Péter-Lovas Dániel-Pogány Gábor: Új magyar művésznévtár A-K. Budapest, decoArt könyvek. 64.
2006 Nagy Ildikó (szerk.): Kortárs művészet. Szoborpályázatok 1950-2000. Budapest, Képző- és Iparművészeti Lektorátus. 326, 421.
2006 Szemadám György: ~ kiállítása elé. In. Vendégkönyv. Budapest, Széphalom Könyvműhely. 13-15.
2006 Találkozási pontok. ~, Haász István és Nánay Szilamér festőművészek kiállítása. Szeged, Olasz Kulturális Központ, Budapest, Instituto Italiano di Cultura. (Katalógus, bev. Kováts Albert.)
2006 Szabó Andrea: Különös objektek a galériában. Nógrád Megyei Hírlap 2006. január 21.
2006 (kgy): Preparált zongorák. ~ festőművész kiállítása a Tóparti Galériában. Napló 2006. június 20.
2007 (mt): Billentyűzet mint talált tárgy a képen. ~ kiállítása a Pincegalériában. Vas Népe, 2007. február 27.
2007 P. Szabó Ernő: Preparált zongorák. ~ kiállítása a szentendrei Erdész Galériában. Magyar Nemzet 2007. december 22.
2008 Fábián Sándor: A világ szobrászainak lexikona. Budapest, Magyarkerámia Kft. 57-58.
2008 Kovalovszky Márta: Bevezető. ~ könyvszobrai 1995-2008. (Katalógus)
2008 Wehner Tibor: Bevezető. Síkplasztikák és tér-képek. ~ festőművész kiállítása. Budapest, Aulich Art Galéria. (Katalógus)
2008 Wehner Tibor: Valódi és virtuális terek. ~, Katona Szabó Erzsébet és Orosz István kiállítása. Magyar Iparművészet 2008(2)11-14.
2008 Sinkó István: Egy szelíd motívumgyorsító. Élet és Irodalom 2008. szeptember 26.
2009 Szabó Noémi: Zongora à la Barabás. Élet és Irodalom 2009. július 17.
2009 Wehner Tibor: Térrajzolatok. ~ festőművész kiállítása. Art Limes (Wehner-vernissage) 2009(3)115-116.
2010 Bárdosi József: Kortársak a templomban. Budapest, Orpheusz Kiadó. 99, 134.
2010 Kováts Albert: Találkozási pontok. ~, Haász, Nánay. In. Emlékkiállítás. Írások a képzőművészetről. Budapest, Faur Zsófi – Ráday Galéria és Kiadó Kft. 160-161.
2010 Wehner Tibor: Modern magyar szobrászat 1945-2010. Budapest, Corvina Kiadó. 43.
2010 Wehner Tibor: ~. Budapest, Ráday Galéria. (Mai magyar művészet 11.)
2010 Szobrok zongorából. Délmagyarország 2010. január 30.
2010 Kürti Emese: ~ munkáiról. Mozgó Világ 2010(3)44.
2010 Lóska Lajos: Akció és térberendezés esőben. XI. Nemzetközi szabadtéri installációs kiállítás és akcióművészet. Baja, Sugovica part, 2010. IX. 17-19. Új Művészet, 2010(11)41-42.
2010 A képépítés önkényura. Szabad tér. ~ képzőművész kiállítása, Ráday Galéria, 2011. január 6-30. Magyar Hírlap 2010. december 31.
2011 Kovács Péter: ~ dicsérete. Mozgó Világ 2011(1)
2011 Ceredi Művésztelep 1996-2010. Cered, Ars Longa Művészeti Egyesület.
2011 Szabó Noémi: ~. Budapest, HUNGART Egyesület.
2011 Art on Lake. Művészet a tavon. Budapest, 2011. (Katalógus, bev. Baán László, Jerger Krisztina, Alexander Tolnay.)
2011 Szabad tér. Heti Világgazdaság 2011. január 15.
2012 Szeifert Judit: Kortárs művészeti dokumentumok. A HUNGART-könyvsorozat legújabb öt kötete. Új Művészet 2012(1)46-47.
2013 Wehner Tibor: Tapló. Kíméletlen Művészeti Napló 1996-2006. Budapest, Enciklopédia Kiadó. 63, 81,135, 237, 346, 359, 380, 381, 453, 570, 598, 625, 656.
2015 Szakolczay Lajos: Nagybányától Picassóig. Válogatott művészeti írások. Budapest, Cédrus Művészeti Alapítvány – Napkút Kiadó. 350.
2015 Itt és most. Nemzeti Szalon 2015. Budapest, Műcsarnok. (Katalógus, bev. Szegő György, Forgách András, Tóth Krisztina, N. Mészáros Júlia, Wehner Tibor.)
© Magyar Művészeti Akadémia, 2017